DjLukasz
DjLukasz
  30 kwietnia 2012 (pierwszy post)

Witam mam parę pytań odnośnie tego pojazdu wiadomo ze w polsce sa dziwne przepisy i chciałem sie dowiedzieć parę informacji na jego temat
1.czy do prowadzenia takiego pojazdu wymagane są prawo jazdy kategorii A,B1,B,T
2.jak taki pojazd sie rejestruje czy na motocykl,traktor,pojazd samochodowy inny
3.czy Quad do pojemności 50 ccm można zarejestrować
4.jaki dokument daje nam możliwość poruszania sie takim pojazdem po drogach publicznych
Czekam na odpowiedzi

Wariacinaa
Posty: 60 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 2
Wariacinaa
  30 kwietnia 2012

z tego co się orientuję wszystko zależy od tego jak jest przystosowany .
moi znajomi mają zarejestrowane jako samochód . kat. B (ale pojemność powyżej 500cm więc nie wiem jak z 50. )

Fx7700
Fx7700
  30 kwietnia 2012

Zgadzam się z poprzednikiem że mamy w Polsce dziwne przepisy, moi znajomi mają quady po 750 cc i jeden ma zarejestrowany na B a drugi w innym województwie na B1 o co chodzi nie wiem, może że jeden złożył oświadczenie że chce jeździć po polach a drugi że po drogach i może na tym trik polega. Najlepiej pójść do wydziału komunikacji i się dokładnie dowiedzieć. pozdro

whitestok
whitestok
  30 kwietnia 2012

pamiętam kiedyś straż graniczna miała tamte ich quady zarejestrowane jako traktor :D nie wiem jak jest teraz :) może coś się zmieniło bo quadów w polsce wciąż przybywa

lamiluzje89
lamiluzje89
  30 kwietnia 2012

ad.1 prawo jazdy kat b lub b1
ad.2 pojazd samochodowy inny ale mamy dziurawe prawo wiec bywa roznie.
ad.3 tak mozna ale musi miec homologacje.
ad.4 no musisz miec dowod rejestracjyjny przeglad, oc i prawo jazdy jezeli jest powyzej 50cm jezeli ma 50 to wystarczy dowod oc i przeglad tak jak przy skuterze.

DjLukasz
DjLukasz
  30 kwietnia 2012

aha a wiecie może jaka jest oplata skarbowa za zakupiony pojazd za granica jest liczona od pojemności czy jak ?

PawciuWLKP
Posty: 154 (po ~192 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 0
PawciuWLKP
  30 kwietnia 2012

Jeżeli pojazd jest sprowadzony,to masz na myśli pewnie akcyzę lub cło.Urząd celny nalicza opłatę według ceny na umowie,ale jeżeli będzie mocno zaniżona,to może ją podważyć,i naliczy opłatę według katalogu.A w urzędzie skarbowym płacisz chyba 150zł za papierek,że jesteś osoba fizyczną i nie podlegasz podatkowi vat.I z tego co wiem,to za motocykle nie ma opłaty recyklingowej,ale nie wiem jak to wygląda w przypadku quada.

Letal
Letal
  1 maja 2012
DjLukasz
DjLukasz: 1.czy do prowadzenia takiego pojazdu wymagane są prawo jazdy kategorii A,B1,B,T


Quady poruszające się na polskich drogach powinny być zarejestrowane, posiadać tablice rejestracyjne i mieć ubezpieczenie OC, chyba że przy produkcji maszyny takowej nie wydano. Ich prowadzenie dozwolone jest na tych samych zasadach jak motoroweru lub w przypadku większych quadów prawa jazdy kategori B1 (quady do 550 kg) B lub T a w przypadku quadów 3 kołowych także kategoria A. Od stycznia 2013 roku do prowadzenia quada do 350 kg i prędkości max 45 km/h będzie uprawniało prawo jazdy kat.AM (które będzie również uprawniało do kierowania motorowerem)[1].

DjLukasz
DjLukasz: 2.jak taki pojazd sie rejestruje czy na motocykl,traktor,pojazd samochodowy inny

j.w pytanie 1.

DjLukasz
DjLukasz: 3.czy Quad do pojemności 50 ccm można zarejestrować

trzeba, każdego.

DjLukasz
DjLukasz: 4.jaki dokument daje nam możliwość poruszania sie takim pojazdem po drogach publicznych

oczywiście prawo jazdy.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.