facial
facial
  30 marca 2012 (pierwszy post)

Witam jak w temacie planuje kupić e39 525 pytanie moje brzmi, na co mam zwracać szczególną uwagę w tym modelu, jakie są wady oraz jakie zalety

dawidusw202
dawidusw202
  30 marca 2012

tds syf
automat syf
na tylni most trzeba uważać
na zawieszenie bo drogie
na maglownice

Uotr
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  30 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: tds syf automat syf na tylni most trzeba uważać na zawieszenie bo drogie na maglownice

Gówno prawda.
Gówno prawda.
Gówno prawda.
Gówno prawda.

I teraz mi powiedz, skąd bierzesz te informacje, mój znajomy ma od 3 lat E39 w 325 w automacie, skrzynia sprawuje się idealnie, z maglownicą nie miał problemów, tylne zawieszenie, jak w większości aut tej klasy jest drogie.

Większość z nas wypowiadających się tutaj wiemy, że kochasz Mercedesy, ale nie do przesady, jakiś post o innej marce a Ty już mówisz że gówno, chociaż nigdy nie miałes styczności z opisywanym autem.

facial
facial: planuje kupić e39 525

525i ? 525TDS ?
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
piesleszek1
piesleszek1
  30 marca 2012
uotr
uotr: 525i ? 525TDS ?

Istnieje jeszcze zwykły diesel 2.5 nie TDS...
Uotr
Uotr
  30 marca 2012

Tak, oznaczony 525d :)

Lexuss
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lexuss
  30 marca 2012

automaty w E39 są bezproblemowe nawet po przejechaniu 400tyś i to nie tylko moja opinia byłego używtkownika ale ludzi zajmujących sie bmw wiec automata mozesz śmiało brac jak jest sprawny. Mosty też dożywotnie jeśli wieśniak nie palił gumy i nie katował auta.

korozja lubi pojawić się na tylnej klapie (tam w koło podświetleń tablicy), pod klapką wlewu paliwa i przy odpywach wody w podłodze bagażnika, i odpływach podłogi tam gdzie jest akumulator.

Drogie są amortyzatory (ale tylko markowe zamienniki) i bardzo droga wymiana tylnych sprężyn (same sprężyny w znośnych cenach). Sprawdź czy przekręcają się zamki drzwi i bagażnika z kluczyka (często stoją). Bardzo często uszkodzone są maty zajętości fotela i wtedy świeci kontrolka poduszki. Zawieszenie drogie (wielowahacz aluminiowy) ale nie zuzywa sie tak szybko jak w passatach b5.

Warto dobrze obejrzeć to auto bo nie są takie tanie przy naprawach jak np golf 4

dawidusw202
dawidusw202
  31 marca 2012
uotr
uotr:

taki fan bmw a nawet podstawowych dolegliwości bmw nie zna.....

uotr
uotr: mój znajomy ma od 3 lat E39 w 325 w automacie, skrzynia sprawuje się idealnie, z maglownicą nie miał problemów, tylne zawieszenie, jak w większości aut tej klasy jest drogie.

jak ma auto z niskim przebiegiem i jeszcze dobrze nie dotarte to z jakiej racji ma sie psuć?
Eljotowa
Eljotowa
  31 marca 2012

sprawdź progi i podłoge , pewnie chcesz kupić autko z początku produkcji jak widzę po fotce, więc sprawdź to dokładnie bo tam się lubi pojawić ruda

Uotr
Uotr
  31 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: taki fan bmw a nawet podstawowych dolegliwości bmw nie zna.....

Nie jestem fanem BMW.
Powiedz mi, czy automatyczna skrzynia w BMW jest podstawową dolegliwością ? :)

Czy chociaż raz miałeś do czynienia z BMW w automacie ?
Bo z tego co wiem (z doświadczenia własnego i wielu znajomych którzy posiadają auto z mostem) to wszyscy chwalą to auto :)

Mniej czytaj więcej obserwuj w realnym świecie :)
mishkesh
mishkesh
  1 kwietnia 2012

BMW to auto dla ludzi mających min 200000 w kieszeni. Jeśli kupisz jakieś parchło z Niemiec, od emerytowanego żołnierza Wehrmachtu to nie masz BMW - tylko jego złom. Bety kupuje się albo nowe albo max. 3 letnie. Potem to już wieś. Kup auto dla ludu a nie aspiruj do warstwy wyższej bo nią nie będziesz.

WujekBeton
WujekBeton
  1 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: dla ludzi mających min 200000 w kieszeni

Zera Ci się chyba pomyliły :lol:, a poza tym to głupoty piszesz.
Eljotowa
Eljotowa
  1 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Kup auto dla ludu

tzn passata b5 za cene e39 i w podobynm roczniku ?

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli kupisz jakieś parchło z Niemiec, od emerytowanego żołnierza Wehrmachtu to nie masz BMW - tylko jego złom.

po części prawda

Konto usunięte
Konto usunięte: Bety kupuje się albo nowe albo max. 3 letnie.

ale co to za reguła to ja nie wiem, a jak kupisz 4 letnie to już złom?
Lexuss
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lexuss
  1 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Kup auto dla ludu a nie aspiruj do warstwy wyższej bo nią nie będziesz.

jak by wszyscy mieli takie podejście ja Ty to jeździły by same skodzinki i faciki :D a są też ludzie którzy wiedzą co to frajda z jazdy.

Wiocha to jak nie jak sie nie ma kasy na nowe porządne auto tylko jak sie nie ma na utrzymanie drogiego w utrzymaniu auta i kupuje się je tylko dla szpanu.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.