PanCiastko
PanCiastko
  28 marca 2012 (pierwszy post)

Siemak, wszystkim :)

Mam takie pytanie, czy ktoś już miał styczność z tym autem?
Volkswagen Passat 2.5 TDI 4motion 180km

Chodzi mi o to jak pracuje, czy nie jest awaryjny i jak się prowadzi? Czy podwozie jest wstanie utrzymać na drodze to 180 koni?

Pozdrawiam!

piesleszek1
piesleszek1
  28 marca 2012

Krążą opinie że silniki 2.5 tdi należą do tych awaryjnych. Więcej się nie wypowiem bo kopciuchem nie jeżdżę ;)

Nudnyprofilxd
Posty: 82 (po ~216 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Nudnyprofilxd
  28 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Krążą opinie że silniki 2.5 tdi należą do tych awaryjnych


Dowiadywałem sie na ten temat troszke bo chciałem kupic audi A6 2,5 tdi 150 koni i niby tragedia te silniki nie dość ze wciąga 10 litrow ropy na 100km to jeszcze są bardzo awaryjne a co do tych 180 konnych to nie wiem jak sie sprawują ale oszczędne na pewno to nie bedzie duży piec +napęd na cztery buty :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy podwozie jest wstanie utrzymać na drodze to 180 koni?

Zalezy jak masz zamiar jezdzic :)
vinroc
vinroc
  28 marca 2012

silniki awaryjne czesciej padają turba i wtryski bo wysilone to jest
passat jak passat czyli cały czas z zawieszeniem problem bo alu to jest
cos bedzie cały czas stukać
martwił bym sie tylnym mostem jesli bedziesz chciał szalec
stresznie nie wytrzymałe to jest

na pewno tez bedzie problem z elektryką jak w kazdym passku czyli zawilgotniała centralka komfortu
gdzies masy nie bedzie

ze spalaniem
hm poniezej 8 nie ma opcji zejsc

hm co do osiągów
do 180 okej potem jakbyś reczny zaciągnął
tyle chyba ze straszenia :)
aa i o ile czesci do passata łatwo dostepne są i w miare tanie
to tyle tu bedzie gorzej bo mniej pasków w 4motnion wiec tylna czesc bedzie drozsza

PawciuWLKP
Posty: 154 (po ~192 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 0
PawciuWLKP
  29 marca 2012

Silniki są dosyć awaryjne i drogie w naprawie,a spalanie w mieście sądzę że koło 12l wyjdzie,bo jednak auto jest ciężkie,a wał i tylny most też dają duże opory.Kumpel ma BMW E46 330XD kombi tiptronic moc koło 200km,i w mieście na krótkich odcinkach pali 13l ropy.Więc z rozmów ze znajomymi wnioskuję że napęd na 4 koła w E46 z tym silnikiem to różnica w spalaniu między 1,5 a 2 l na 100km.

Avatar użytkownika LexussLexuss
Posty: 74 (po ~320 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lexuss
  29 marca 2012

jednym słowem 2.5 TDI V6 jest najgorszym dieslem koncerny VW ostatnich lat. Lecą pompowtryski, turbiny bardzo szybko wycierają się wałki rozrządu na paskach drogi... biorąc do tego pod uwagę że większość z nich przejechała w rzeczywistości 2 razy tyle co mają na zegarach więc nie jest to łakomy kąsek...

piesleszek1
piesleszek1
  29 marca 2012

Jednym słowem jak szukasz diesla to porozglądaj się za 3 litrowym m57 na łańcuchu

vinroc
vinroc
  29 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte:

ta odrazu tds'a ;)
piesleszek1
piesleszek1
  29 marca 2012

TDS to szit :)

czupo
Posty: 13 (po ~103 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
czupo
  29 marca 2012

kiepska zawieche maja aluminiowe wachacz które nie wytrzymują na naszych pięknych drogach ;d

vinroc
vinroc
  29 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: TDS to szit :)

3 litrowy diesel w bmw tez
piesleszek1
piesleszek1
  29 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: piesleszek1:TDS to szit :) 3 litrowy diesel w bmw tez


Nie jestem entuzjastą bmw ale bez urazy....chyba nie wiesz co piszesz :)
Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  30 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Chodzi mi o to jak pracuje, czy nie jest awaryjny i jak się prowadzi? Czy podwozie jest wstanie utrzymać na drodze to 180 koni?

Miałem stycznośc, okazję się przejechać, silnik pracuje trochę głośno, ładnie przyspiesza i trzyma się drogi:) , wujaszek takim podróżuje i ogólnie jest zadowolony.
Miał tam jakieś problemy, niestety nie pamiętam jakie:)
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
Wariacinaa
Posty: 60 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 2
Wariacinaa
  3 kwietnia 2012

Jak tak czytam wasze opinie domyślam się że żaden z was nie miał takiego Passata :) ale miał kolega kolegi który miał kolegę którego kolega stał na bramce w dyskotece gdzie przyjeżdżał kolega jego koleżanki takim Passatem .

co do silnika .
Wszystko zależy w jakiej kondycji kupisz
jak będziesz dbał . głównym mankamentem tego silnika jest hałas jaki wydobywa się spod maski (ale tylko na zewnątrz w środku już wyciszony dobrze)

zawieszenie .. jak każdy Passata na wielo wahaczu
koszt zamienników dobrej jakości ok 600zł na naszych drogach taki komplet na kołach 17' wytrzymał 80k czyli nie najgorzej :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.