djpuddy
djpuddy
  23 marca 2012 (pierwszy post)

Witam planuje kupić auto w dieslu i ten spodobał mi się ma ktoś doczynienia z tym samochodem silnikiem itp http://otomoto.pl/peugeot-406-po-lifcie-alufelgi-sedan-C23159512.html ps. co do merca to mi tak doradziliście że nie kupiłem bo zwątpiłem

WujekBeton
WujekBeton
  24 marca 2012

Ojciec miał takiego tylko z dwu litrowym benzyniakiem i w kombi, powiem, że auto wygodne jak to francuz, był w full opcji więc ze wszystkimi bajerami, tamten silnik w miarę dynamiczny i stosunkowo oszczędny. Szkoda, że brat go wydachował.
Co do tego konkretnego egzemplarza to fajne autko, ale wg mnie miał tył bity, bo klapa jest nierówno spasowana i tapicerka w bagażniku odchodzi po bokach, a nie powinna jeżeli nie było nic ruszane, nie wierzyłbym też w te kompleksowe naprawy, bo jeżeli ktoś remontuje auto to nie po to żeby za rok je sprzedać. O silniku się nie wypowiem, bo się nie znam i nie wierze w stosunkowo młode diesle.

Eljotowa
Eljotowa
  24 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: stosunkowo młode diesle.

jeżeli 13sto letni diesel jest stosunkowo młody, to ja się boję jaki diesel jest nie stosunkowo stary wg Ciebie...
WujekBeton
WujekBeton
  24 marca 2012

20paroletni Mercedes np. :mrgreen:

vinroc
vinroc
  24 marca 2012

samochód francuski wiec problem z elektryką albo silnikiem (nie potrzebne skreslic) masz w standardzie :)
zawias miły łagodny (stosunkowo nawet tani)
hm ja bym sie przyczepił bo ile 406 widziałem kazdy ma jakies takie te biegi dzikie
dla mnie to jakos mało precyzyjne i takie no - czepiam sie

silnik
nie jest to najlepsza opcja ale daje rade
jest to pewnie hdi wiec musisz sie przyjrzec i dobrze sprawidzic jaki to ma przebieg i co było przy nim robione
obadaj wspomaganie i maglownice (czy nie ucieka nadmiernie płyn - szczególnie skrec od maxa do maxa bo regeeracja maglownicy pare stów)

hm tyle

djpuddy
djpuddy
  24 marca 2012

ok dzięki za pomoc:)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.