DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  19 lutego 2012 (pierwszy post)

Witam zastanawiam się nad zakupem jakiegoś taniego w eksploatacji i mało spalającego auta.
Najchętniej aby to było jakieś mniejsze combi(rodz 4 osobowa) i do 3-4tys
Diesla mam obecnie,szukam albo benzyniaka poj do 1,1 albo lpg ale aby palił do 10l gazu 100km,bo przy większym spalaniu to już nie ma taniej jazdy.
Zastanawiam się nad fiatem seicento,punto,brawa,siena,palio weekend.

Co byście polecili z tych modeli?
Jaki silnik najlepszy do lpg 1 lub 2 generacji?
jak z awaryjnością tych fiacików? (przygodę z fiatem zakończyłem na maluchu i dalej już tylko niemieckie fury miałem) ::mrgreen::

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

whitestok
whitestok
  20 lutego 2012
DJpamir
DJpamir: ta już ma 82km,ale najczesciej 1,4 to byly te na monowtrysku 60km

i co z tego, że najczęściej były mono? wielopunkta też w tym przedziale cenowym powinieneś złapać.
ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  20 lutego 2012

Ja mam NEXIE z gazem 1.5 do dojazdów do pracy. Pali 10l i nic sie nie psuje. Dałem za nią 2tys zł i nic nie dolozylem a jeźdze i jeźdze. Z tym ze jak kupilem miala przejechane 120tys z ksiazka :D Ogolnie polecam, troche ja ruda bierze ale nie ma tragedii, i przynajmniej ma szyby elektryczne i wspomaganie

Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  20 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja mam NEXIE z gazem 1.5 do dojazdów do pracy. Pali 10l i nic sie nie psuje. Dałem za nią 2tys zł i nic nie dolozylem a jeźdze i jeźdze. Z tym ze jak kupilem miala przejechane 120tys z ksiazka :D Ogolnie polecam, troche ja ruda bierze ale nie ma tragedii, i przynajmniej ma szyby elektryczne i wspomaganie

Nexia to nie przypadkiem większość kadetta ? :)
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  21 lutego 2012

piszecie mi o różnych samochodach,a ja nadal nie wiem jak sie fiaty spisują ::mrgreen::
chodzi mi o siene,palio weekend,punto? bo seicento to wiem że całkiem dobrze jak na fiata
Auto ma mało spalać w jezdzie 80% miasta 20% trasa. tak aby przy awari lpg palilo 6-7 benzynki bo wektra 1,6 czy nexia to spokojnie 10l pb wypija przy takiej jezdzie

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

Wariacinaa
Posty: 60 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 2
Wariacinaa
  21 lutego 2012
DJpamir
DJpamir: piszecie mi o różnych samochodach,a ja nadal nie wiem jak sie fiaty spisują

ale pytałeś również który samochód jest oszczędny :) napisałem ze tico bo taka prawda :) mając tico przy obecnej cenie lpg za 20zl robisz 100km :)
Vinroc
Vinroc
  21 lutego 2012

palio 1.2 w gazie mechanicznie czyli silnik skrzynia nie powinno byc problemów
bardziej buda sie bedzie sypac
zawias tani prosty w miare
cos wiecej ?

PawciuWLKP
Posty: 154 (po ~192 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 0
PawciuWLKP
  25 lutego 2012

Polecam skodę Felicję z silnikiem 1.3.Auto w miarę młode,dosyć tanie w zakupie i części grosze kosztują.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.