Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  11 lutego 2012 (pierwszy post)

Witam, czy driftując na parkingu supermarketu, policja ma prawo wlepić mi mandat ? pod jaki przepis można to podciągnąć ?

Fx7700
Fx7700
  11 lutego 2012
Qbkens
Qbkens: policja ma prawo wlepić mi mandat ?

teraz tak ;) niestety ale ja tak miałem
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  11 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: teraz tak ;) niestety ale ja tak miałem

Jakie było uzasadnienie ?, bo np ostatnio był materiał w TV o drifterach na jeziorze i w tym miejscu policja nie morze wlepić mandatu.
Fx7700
Fx7700
  11 lutego 2012
Qbkens
Qbkens: Jakie było uzasadnienie ?,

nie wiem podobno zagrażałem bezpieczeństwu innych, a jak bym nie przyjął mandatu to ciąganie po sądach więc dałem sobie siana
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  11 lutego 2012
Qbkens
Qbkens: Witam, czy driftując na parkingu supermarketu, policja ma prawo wlepić mi mandat ? pod jaki przepis można to podciągnąć ?


Konto usunięte
Konto usunięte: Art. 86. § 1. Kto, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny. (...) § 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.


Konto usunięte
Konto usunięte: Art. 98. Kto, prowadząc pojazd poza drogą publiczną, nie zachowuje należytej ostrożności, czym zagraża bezpieczeństwu innych osób, lub nie stosuje się do przepisów regulujących korzystanie z dróg wewnętrznych lub innych miejsc dostępnych dla ruchu pojazdów podlega karze grzywny albo


Zwłaszcza podczepią sobie pod ten ostatni artykuł.
Taryfikator mówi o 200-500 + 6pkt normalnie, poza drogą publiczną 50-200 bez pkt.

==
U nas przed komendą policji jest Kaufland i Lidl. Nie ma to jak drift pod oknem oficera dyżurnego policji :ziober2:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

WujekBeton
WujekBeton
  11 lutego 2012
Qbkens
Qbkens: był materiał w TV o drifterach na jeziorze

Ja widziałem inny materiał, w którym już było, że tych na jeziorze też można karać, bo wjeżdżają przez plażę, a to jest zakazane :mrgreen:.
Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  11 lutego 2012
Qbkens
Qbkens: driftując na parkingu supermarketu

Ciekaw jestem, czy można to nazwać driftingiem w ogóle :woot:
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  11 lutego 2012
NuTiiiiii
NuTiiiiii: U nas przed komendą policji jest Kaufland i Lidl. Nie ma to jak drift pod oknem oficera dyżurnego policji

:rotfl: z balantinesem w żyłach ? ;D

uotr
uotr: Ciekaw jestem, czy można to nazwać driftingiem w ogóle

W potocznym znaczeniu :)
Ok, dzięki za posty.
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  11 lutego 2012
Qbkens
Qbkens: z balantinesem w żyłach ? ;D

Nie bez wspomagaczy, ale szybko uciekam po 2 driftach :D

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

MiSZ
MiSZ
  12 lutego 2012

Możesz legalnie driftować na parkingach, jeśli na placu parkingu będziesz tylko Ty i Twoje auto. W takim przypadku nikt Ci nie może nic zrobić. Ponieważ nie powodujesz zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ani bezpieczeństwu innych osób. Ale jak obok parkingu z którego korzystasz będzie szła chodnikiem jakaś osoba której to się nie spodoba np. zadzwoni na policje i powie że za głośno się zachowujesz lub "o mało nie doszło do wypadku" to policja musi zainterweniować. Wiec trzeba uważać. Info powyższe otrzymałem od policjanta.

on91
on91
  12 lutego 2012
Qbkens
Qbkens: Witam, czy driftując na parkingu supermarketu, policja ma prawo wlepić mi mandat ? pod jaki przepis można to podciągnąć ?


tak ponieważ teren supermarketu to jest miejsce prywatne a tym bardziej miejsce użytku publicznego zagrażasz bezpieczeństwu ruchu na parkingu

w kodeksie jest to gdzieś ujęte ale ja nie czytałem nigdy wiec wiem tylko tyle ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.