Szufladaa
Szufladaa
  10 listopada 2011 (pierwszy post)


Cześć Panowie i nieliczne Panie , trochę podupadło to forum , więc proponuje je trochę rozruszać. Kazdy z nas jest fanem motoryzacji , jedni większymi , inni mniejszymi.Mimo wszystko większość z nas ma na pewno w garażu , czy przed domem swoje ukochane auto. Może macie ochotę się nim pochwalić , opisać zalety , wady - pomysły co macie zamiar z nimi zrobić w przyszlości. Co Wy na to? może ten temat zostanie z czasem 'odwieszony' POZDRAWIAM :piwo::piwo:
davvyd0z
davvyd0z
  30 listopada 2011
Incognito1992
Incognito1992: tu chodzi o to żebyś się chyba pochwalił swoim autem a lansować to sie możesz przed dziewczynami bo dużo blacharek jest na tym świecie

Dobra, wieczorem wrzucę zdjęcie i jakiś krótki opis.
Co do lansu - kiedyś, za młodu, jak miałem siano w głowie zdarzało mi się praktykować. :ziober2:
davvyd0z
davvyd0z
  30 listopada 2011




Rok produkcji auta to 2005. Jeśli chodzi o przebieg to obecnie ok 70k, zakupiona była w październiku 2009 ze stanem 33k, jeśli mnie pamięć nie myli. Pod maską pracuje jednostka Wankla o pojemności 1308cm3 i mocy 231KM oraz momencie obrotowym 211Nm.
Wyposażenie to standardowo elektryczne lusterka, klimatyzacja, kontrola trakcji, którą da się całkowicie odłączyć, światła ksenonowe, przeciwmgielne, odtwarzacz CD i tempomat. Tapicerka zamszowo-materiałowa.

Historia zakupu była całkiem ciekawa. Wiedziałem ile kosztują RX8 więc ich nawet nie szukałem, mówiąc szczerze. Jednak któregoś dnia przeglądałem stronę z cesjami umów leasingowych i wpadłem właśnie na Madzię. Cena była dość śmieszna jak za to auto. Pojechałem ją obejrzeć do Wrocławia i już od pierwszej chwili za kółkiem wiedziałem jakie auto kupuję. Jest to wersja amerykańska co ma w zasadzie jedną zasadniczą wadę: radio nie łapie parzystych fal (np. 99.8,). Początkowo wyświetlacz prędkości i przebiegu był w milach jednak, jak się okazało, można to zmienić jednym ruchem, przytrzymując dzyndzla od zerowania przebiegu tymczasowego na zegarach.
Niestety, Madzia ma pewną przeszłość. Poprzedni właściciel zaliczył nią dzwon prawą stroną. Nie widziałem zdjęć po wypadku ale kontrola w serwisie Mazdy we Wrocławiu wykazała, że zawieszenie, zbieżność kół i reszta rzeczy, która mogła przy tym wypadku ucierpieć jest w bardzo dobrym stanie. Można się jedynie przyczepić do średnio wykonanych robót blacharskich (widać nierówności przy pokrywie bagażnika, z prawej strony jest trochę gipsu ) ale stwierdziłem, że za te pieniądze nie warto się przyczepiać do tego typu pierdół, w zasadzie.

Podstawowe dane techniczne: przyśpieszenie do setki w 6,4s, prędkość maksymalna 235km/h, spalanie (mierzone przeze mnie, nie to podane przez producenta) waha się między 11l w trasie przy spokojnej jeździe a ok 25l przy ciśnięciu po mieście. Średnio wychodzi ok 15-16l na 100km. Tankuję najczęściej PB95 bo czytałem gdzieś, że to paliwo jest dla Wankla podobno lepsze. Niestety ale Madzia lubi też wypić trochę oleju (taki urok silnika rotacyjnego) i co 800-1000km trzeba dolewać blisko litr tego płynu.

I jeszcze zdjęcie na odświeżonych felgach na lato:

Incognito1992
Incognito1992
  1 grudnia 2011

to troche dużo tego oleju ci bierze mi na 1000 km to weźmie setke góra 2... a i wracając do spalania to jako śdziwnie mało pali

davvyd0z
davvyd0z
  1 grudnia 2011

Taka charakterystyka silnika rotacyjnego. Nie można go porównywać do tłokowca.
A spalanie do niskich raczej nie należy.:mrgreen:

Incognito1992
Incognito1992
  2 grudnia 2011

należy uwierz jak znajde na forum to ci coś wyśle

davvyd0z
davvyd0z
  3 grudnia 2011

Uwierz mi, że czytałem trochę o tym aucie i przy spokojnej jeździe takie spalanie nie jest aż tak zaskakujące. :) Niektórzy piszą, że pali im ok 20l ale to chyba przy ostrzejszym traktowaniu gazu. ;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.