Batman0704
Batman0704
  18 października 2011 (pierwszy post)

Witam , mam delikatny problem mój golfik cięzko odpala na ciełym silniku jak mu wciskam od polowy gazu na postoju momentalnie gasnie i trudno sie go odpala zalewa swiece , najbardziej dziwi mnie to ze jak podczas jazdy delikatnie musze wciskac pedal gazu a jak chce mu yebnac to zdycha co to moze byc czym to jest spowodowane ?

Vinroc
Vinroc
  18 października 2011

za duza dawka paliwa albo zapłon

BolomMnjeSuty
BolomMnjeSuty
  19 października 2011

Może być też zapchany filtr paliwa i jak mu ciśniesz to się sam blokuje poprzez zasysanie tego.
Ja np mam jakiś syf w baku i na rezerwie jak przycisne to się dusi i gaśnie.
Ciśnienie zasysa mi ten syf, który blokuje przewody i nara.
Gaśnica! :(

Dodam, że do się dzieje jak mam mało paliwa.
Jak jest z tym u Ciebie? Nie zależnie czy pełen czy rezerwa?

Batman0704
Batman0704
  19 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: za duza dawka paliwa albo zapłon

zaplon ustawiony mam pelny wtrysk paliwa wiec sam sobie refuluje

Konto usunięte
Konto usunięte: Może być też zapchany filtr paliwa i jak mu ciśniesz to się sam blokuje poprzez zasysanie tego. Ja np mam jakiś syf w baku i na rezerwie jak przycisne to się dusi i gaśnie. Ciśnienie zasysa mi ten syf, który blokuje przewody i nara. Gaśnica! :( Dodam, że do się dzieje jak mam mało paliwa. Jak jest z tym u Ciebie? Nie zależnie czy pełen czy rezerwa?


narazie filtra paliwa nie mam bo zmienilem silnik na ten gti elektryka jest dobra ale zdaje mi sie ze to moze byc czujnik temperatury ale nie jestem pewien gdzies wyczytalem podobne objawy na zagrzanym silniku podczas dodawania wiecej niz polowe gazu to zdycha a jak mu delikatnie przygazuje to nie zdycha .
Nie jestem pewien czy to jest czujnik paliwa czy kolektor ssący razrząd mam ustawiony zaplon tez wiec co to moze byc ?
Vinroc
Vinroc
  19 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: zaplon ustawiony mam pelny wtrysk paliwa wiec sam sobie refuluje


aa to nawet niewiedziałem ze taka zmyslna cholera

czujnik temp na dziendoby zobacz
do sprawdzenia tez przepływka i lambda jesli wystepuje
Batman0704
Batman0704
  19 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: aa to nawet niewiedziałem ze taka zmyslna cholera czujnik temp na dziendoby zobacz do sprawdzenia tez przepływka i lambda jesli wystepuje

mam nadzieje ze to jest a jak to bedzie to to bede w niebo wziety ;)
Nudnyprofilxd
Posty: 82 (po ~216 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Nudnyprofilxd
  25 października 2011

Też mam gti-ka i miałem podobny problem na zimnym chodził na ciepłym nie chiał zalewało go itd przyczyną była cewka zapłonowa :)

Nudnyprofilxd
Posty: 82 (po ~216 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Nudnyprofilxd
  25 października 2011

Silnik jaki mam to 2,0 8v 116 ps 2E Głownie zacząłem od sprawdzenia ciśnienia pompy paliwa (spalanie było 12/100 :)
pompa dawała ciśnienie 5 atmosfer a powinna dawać max 3,5 później okazało sie ze listwa wtryskowa uszkodzona wszystko wymienione i auto ciepłe dalej nie chce ganiać, następne czujnik hala (koszt 240zł) jednak to nie to... no to stawiałem na komputer załatwiłem kompa a tu lipa... i w końcu mowie zobaczę cewkę i do cewki podłączyłem dodatkową masę na silnik i jest kwit
Dodam ze byłem na podłączeniu pod kompa i nic nie było zero błędów...
Tak ze spalanie teraz 8/100 pali od strzału zimny i ciepły :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.