YourBitchxD
YourBitchxD
  17 października 2011 (pierwszy post)

Witam.
Mam takie pytanie, czy jesli peknie pasek rozrzadu to auto natychmiast gasnie czy moze zgasnac np po ok 10 sekundach ?

Mialem wymieniany pasek rozrzadu. Po oklolo 2 miesiacach i przejechaniu ok 3 tys km cos zazgrzytalo i auto zgaslo.
Mechanik u ktorego wymienialem pasek mowil ze wina miala peknieta szklanka w popychaczu. Skutkami tego wg jego oficjalnej wersji bylo wywalenie zaworu, nadszarpniecie paska rozrzadu, wygiecie rolki napinajacej, wyszczerbienie korbowodu.

Czy mozliwe ze rozrzad byl zle wymieniony czy faktycznie pekla szklanka w popychaczu ?

YourBitchxD
YourBitchxD
  17 października 2011

aaa i wyszczerbienie góry tam gdzie sa szklanki popychaczy. LEcz to wszystko tak dziwnie wyglada, jakby bylo zrobione pozniej za pomoca mlotka i przecinaka -_-

czupo
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
czupo
  17 października 2011

tak silnik gasnie bo zawory nie chodzą

Vinroc
Vinroc
  17 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

najczesciej gdy pasek strzeli to auto gasnie odrazu (zawór spotyka sie z tłokiem i zawór/denko tłoka nie przezywa)

to najczesciej tak wygląda

zalezy teraz czy pasek pekł czy rozwartwił sie bo wtedy mogło by jeszcze chwile pokrecić

jesli wygieło rolke to za mocno mógł być naciągniety i strzelił z napiecia
szklaka rzadko pęka

wgl jakie auto i silnik ?
YourBitchxD
YourBitchxD
  17 października 2011

audi a3 1,9 TDI 90km

Pokazywal mi pasek rozrzadu o rolkę. Pasek byl w jednym miejscu jakby przetarty, bo mowil ze rozrzad od tego przeskoczyl a na rolce wygiete byly te uszy (sorki za jezyk ale nie znam sie zbytnio :) )

Vinroc
Vinroc
  17 października 2011

za mocno napiety pasek :)

robiłem to ostanio tyle ze wygło koło od wałka równoważącego

czupo
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
czupo
  17 października 2011

ta za mocno byl napiety na napinaczu ;d

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.