WujekBeton
WujekBeton
  5 października 2011 (pierwszy post)

Witam Panów i nieliczne Panie. Wzięło mnie na zakładanie tematów więc, mam problem z moim Meśkiem. Jakiś czas temu mechanik wymienił mi sprzęgło i po tej wymianie słychać jakiś dźwięk, z okolic skrzyni biegów, w czasie redukcji na dwójkę lub trójkę. Wcześniej nic takiego nie było, a przy redukowaniu na trójkę jest to bardzo głośny dźwięk, nie jest to zgrzyt, a bardziej jakby coś tarło?
I tu pojawia się problem, znajomy nie widząc auto ocenił, że to kwestia wyregulowania czegoś tam przy skrzyni (sory, ale nie pamiętam czego), mechanik, który robił sprzęgło stwierdził, że to wina skrzyni biegów i jest do wymiany, ale można z tym jeździć, a inny mechanik od razu mówi, że na pewno nie skrzynia, doszedł do wniosku, że to tylni most...
Głupi jestem, bo nie wiem skąd aż taka różnica ocen pseudo fachowców, na razie jestem na etapie czekania na wał. Może Wy coś doradzicie, miał ktoś taki problem ?

lamiluzje89
lamiluzje89
  5 października 2011

automat czy manual??

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  5 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: automat czy manual??

zapewne manual ;)
Vinroc
Vinroc
  5 października 2011

sprzegło tanie czy jakieś lepsze

czasem po wymianie sie tak dzieje
musi to sie po prostu dotrzeć (łozysko moze o słonce haczyć lekko)
skrzynia tez moze wyć bo nowe sprzegło lepiej ciągnie itp

trza by to słyszeć bo niemam pojecia jak to "trze"

jak mówi ze wyregulowac to tylko łapke od sprzegła bo moze lata?
trudno powiedziec

na pewno nie most bo wyje przy duzej predkosci tylko

WujekBeton
WujekBeton
  6 października 2011

Manual.
Sprzęgło kosztowało ponad 7 stówek. O tych łapkach znajomy mówił, ale on też tylko z doświadczenia, bo nie słyszał, nie widział. Tak to jest z mechanikami na prowincji :nie:.
Most nie wyje, ale raczej już domaga się wymiany tylko nie wiem czy ma to coś wspólnego z wymienionym sprzęgłem.

Vinroc
Vinroc
  6 października 2011

most nic ze wymianą sprzegła niema
jak masz kase to wymien nie zaszkodzi c'nie

łapke na poczatek trza zobaczyć potem zobaczysz co dalej :)

WujekBeton
WujekBeton
  8 października 2011

Kasa na most jest, ale liczyłem poczekać do zimy, w pierwszej kolejności to chyba muszę znaleźć PORZĄDNEGO mechanika.

Vinroc
Vinroc
  8 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

z dwojga złego lepiej w tee strone :P
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.