InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  30 sierpnia 2011 (pierwszy post)

witam mam problem tzn dziadek a mianowicie chodzi o to że przyszedł list polecony z wojska o takeij tresci

do oddania w używanie na rzecz piętnastej brygady zmechanizowanej w Giżycku ( miejsce dostarczenia/udostępnienia : PRT Mr3 Orzysz Ul.Wojska Polskiego 3 ) - Do czasu ustania potrzeby jego wykorzystania.

chodzi tutaj o Nissana Murano z 2010 roku proszę o pomoc to jest fragment treści listu

KORARM
KORARM
  30 sierpnia 2011

No to oddaj.
Chłopaki potrzebują takich maszyn

McBewe
McBewe
  30 sierpnia 2011

niech się pier***ą.

Wars045
Wars045
  30 sierpnia 2011

niech im poleconym odpisze że bryka zepsuta i niech przyślą lawetę

whitestok
whitestok
  31 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

ja to bym nasrał i wysłał im to też poleconym :)
InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  31 sierpnia 2011
http://www.auto-swiat.pl/1-zobacz-co-robic-gdy-wojsko-wzywa-twoje-auto/1

ciekawy artykuł na ten temat a nadal jestem w kropce
i w ogóle jakim to prawem czlowiek zapier-dalal cale zycie by sie na auto dorobic a tu banda pajaców chce go ? uzasadnienie ( bo tak ? ) chore to jest

teraz kilka cytatów z artykułu jak by sie komuś nie chciało tam zaglądać :

- Faktycznie: wojsko ma prawo użyć nasz dowolny pojazd na ćwiczenia wojskowe, w razie potrzeby zwalczania klęski żywiołowej i jej skutków czy np. w celu „sprawdzenia gotowości bojowej jednostek wojskowych”

- według ustawy – nie ma żadnych ograniczeń nakładanych na wojsko w kwestii wyboru pojazdów należących do obywateli, jakie zamierza wykorzystać.

- Główna niewygoda dla właściciela pojazdu polega na tym, że musi się on zgodzić na przeprowadzenie oględzin stanu technicznego i wyposażenia pojazdu, podczas których uzgadnia się szczegóły postępowania na wypadek ewentualnego wezwania do dostarczenia samochodu, motocykla czy też innego pojazdu do jednostki wojskowej.

- Według ppłk. Andrzeja Lisa, rzecznika prasowego Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, w czasie pokoju powoływanie pojazdów zdarza się sporadycznie i często natychmiast po sprawdzeniu ich stanu technicznego i dokumentów są one zwalniane.

-W każdym razie wezwania zignorować nie wolno: właściciel zobowiązany jest stawić się wraz z pojazdem w czasie i miejscu wskazanym w wezwaniu. Pojazd musi być zatankowany i gotowy do natychmiastowego użytku. W zamian za to otrzymuje się rekompensatę pieniężną.

- Właściciel ,czy to samochodu, czy przyczepy – jest zobowiązany dostarczyć sprzęt we wskazane miejsce. Zbiornik paliwa oraz pozostałe płyny eksploatacyjne muszą być uzupełnione, wszelkie niezbędne wyposażenie ma być na swoim miejscu. W czasie pokoju pojazdy mogą jednak być wzywane i użytkowane przez wojsko z pewnymi ograniczeniami:
• do 48 godzin – w celu sprawdzenia gotowości bojowej jednostek wojskowych;
• do 7 dni – w związku z ćwiczeniami wojskowymi;

a teraz moje zdanie : ,, czy tutaj kogos P-O-P-I-E-R-D-O-L-I-Ł-O " czy nasze państwo zrzuciło się ze mną na to auto by sobie je odemnie pozyczać ? zdzierają za wszystko co się da i jeszcze chcą sobie autem pojezdzic ?
dawidusw202
dawidusw202
  31 sierpnia 2011

no ja tez słyszałem ze to możliwe więc lepiej szybko skontaktuj sie z jakimś prawnikiem bo jak nie oddasz to możesz mieć kłopoty ale może to sie da jakoś ominąć masz przeje.:cenzura:.e.....

McBewe
McBewe
  31 sierpnia 2011

napisz sobie umowę kupna/sprzedaży i wstaw wsteczną datę i ja taki Pan żandarm przyjedzie to powiedz mu że samochód sprzedałeś.

jak w razie oddasz im to nie licz na to że oddadzą Ci go za 2-3 dni bo będą go trzymać do końca ćwiczeń poligonowych a przede wszystkim zarejestrują go w swojej bazie samochodów do obrony itd. dodatkowo na drzwiach wymalują farbą numery. Przede wszystkim dostanie go jakiś inbecyl co nie będzie patrzył na gałęzie jadąc polną drogą bo wie że to nie jego i h*i na to kładzie.

poligon w orzyszu jest fajny i piaszczysty :) więc pomyśl sobie po co im akurat taki samochód :)

tak jak pisze dawidusw202 skontaktuj się z prawnikiem lub radcą prawnym on podpowie Ci jak to ominąć na 100%

jednym słowem sraj na wojsko.

NuTiiiiii
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  31 sierpnia 2011

Wszystko się zgadza, w sumie jesteś szczęściarzem. Z rekompensaty od armii wyjdziesz mocno do przodu.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.