UmoederIsEenHoer
UmoederIsEenHoer
  12 sierpnia 2011 (pierwszy post)

Nie powiem żeby to był mój pierwszy samochód, ale będzie to samochód który będzie pierwszy raz zarejestrowany i ubezpieczony na mnie. Dysponuję kwotą tysiąca euro i w tej walucie będę płacić, gdyż mieszkam w Belgii, co tylko polepsza sytuacje kupna.
Wiem że nie jest to jakaś wielka kwota, ale muszę jeszcze myśleć o opłaceniu podatku, ubezpieczenia oraz rejestracji.
Co do wymagań: nieduży silnik, do 100 koni (W Belgii płaci się od kw. nie od pojemności).
najlepiej 4 drzwiowy, co do wielkości nie mam wymagań, ale nie chcę jeździć corsą albo cc.
I w miare ładny, nie jakiś 30 latek. Najlepiej Diesel. maksymalna pojemność do 1.9

Upatrzyłem sobie Golfa 4, 1.9
Pełno tego w ogłoszeniach jest od 1000 euro, ale jakoś za ładny dla mnie ten samochód, jak na tę kwotę.
Mógłbym uzyskać kilka informacji na jego temat, jak się w tym okresie trzyma na giełdzie?

Czekam na różne propozycje. Dodam że nie interesują mnie daewoo i inne karawany.
W porywach może być seat ibiza.

Z góry dzięki.

Vinroc
Vinroc
  12 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

ciezko coś doradzić bo za cholere niewiem jakie są ceny samochodów w twoim kraju

skoro golf jest cenowo okej i tobie pasuje bierz
duzo tych aut jest są dobre byle by nie kupić zajechanego jakiegoś

tyle

osobiscie brał bym bmw e36 1.8 albo tds tego mniejszego
4 drzwi sedan cenowo na pewno tak stoi tam
UmoederIsEenHoer
UmoederIsEenHoer
  12 sierpnia 2011

A mógłbyś napisać dlaczego uważasz e36 za lepszą?

lamiluzje89
lamiluzje89
  13 sierpnia 2011

Ja bym BMW nie brał z tym silnikiem 1.8tds raz ze pali wiecej od golfa 1.9tdi a dwa golf 4 jest młodszy. No chyba ze lubisz tylni naped.

Vinroc
Vinroc
  13 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

kwesita gustu pozatym ciut wieksza koszta takie same i dojazd zimą do pracy nudą nie wali :)
ale jak mówie kwestia gustu

łatwiej było by nam jakbyś podał modele jakie masz do wyboru (cenowo bo wybacz nikt szukać niebedzie)

Konto usunięte
Konto usunięte:

podałem przykład jakby chciał tył naped autko z dieslem
UmoederIsEenHoer
UmoederIsEenHoer
  14 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja bym BMW nie brał z tym silnikiem 1.8tds raz ze pali wiecej od golfa 1.9tdi a dwa golf 4 jest młodszy. No chyba ze lubisz tylni naped.

To mnie przeraża że bmw są często zajeżdżone, często, nie mówię zawsze. Ja nie mam oka aby ocenić stan silnika.
Tylny napęd mnie zadowala, bo mam dość jazdy samochodem w automacie, z napędem na tył. :D

Konto usunięte
Konto usunięte: podałem przykład jakby chciał tył naped autko z dieslem

Problem w tym że auto mam kupić bardzo szybko, nawet jutro a już nie mam czasu, siły i pieniędzy na jeżdzenie i rozglądanie się. Dlatego tak się zapytalem jakie są standardowe porady jak na te czasy.
Jeśli nie golf 4, to może być 3 w dobrym stanie, do 1000euro chyba znajdę?
Tyle że zalezy mi aby samochod byl po przegladzie technicznym, bo Belgia to nie Polska, tam znam takich co Żuka składanego z trzech innych bez manetki zmiany biegow i lusterek przepuszczali. :D

Czekam koledzy na porady, bo przeglądam te ogłoszenia, mnóstwo tego, nie wiadomo co jest dobre.
Vinroc
Vinroc
  14 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

co do golfów są równie zajezdzane jak bmw
jesli masz upatrzonego to bierz
podczas jazdy tylko zobacz czy jak puscisz kiere to nie sciąga gdzie do rowu
tak samo przy hamowaniu
silnik na ciepłym jak i zimnym musi w miare ładeni odpalać
zeby turbo nie gwizdało (bo zaraz regeneracja)

takie typowe przy kupnie bo czy był bity to na pewno
jesli element był malowany to tam nic sie niestanie gorzej jak jakas cwiara wstawiona (samemu jeszcze jako tako jezdzic ale np dziecka bym tam nie wsadził)
PowracamxD
PowracamxD
  16 sierpnia 2011

w belgii za 1000 euro ciężko dostać golfa 3 w dobrym stanie - fake...

patryyykk
patryyykk
  19 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dojazd zimą do pracy nudą nie wali :)

jak on pare dni temu prawo jazdy zdał nawet nie wie jak matura wygląda a wy go do pracy wysyłacie :rotfl:
Lubiegdysiezieleni
Posty: 48 (po ~83 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Lubiegdysiezieleni
  28 sierpnia 2011

pozatym 1,8TDS w e36 to nie jest za udany silnik :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.