Marioo550660
Marioo550660
  7 sierpnia 2011 (pierwszy post)

Witam wszystkich mam problem mianowicie wyglada:
podejrzewam ze to wtrysk wyglada to tak samochod pali i jezdzi ale kreci sie tylko do 3500 obrotów i nagle go zaczyna hamowac jezeli to wtrysk to jaki tutaj jest sterowany elektrycznie czy nie ? bo mechanik powiedział twierdził ze nie a z tego co wyczytałem literka E oznacza ze jest sterowany elektrycznie

Szufladaa
Szufladaa
  7 sierpnia 2011
Witam , 230E jest sterowany elektonicznie , ogólnie to bym się przejechał do innego mechanika , bo to nie muszą być zaraz wtryski.
KORARM
KORARM
  7 sierpnia 2011

Jak kabelki idą do wszystkich wtrysków to jest sterowany elektrycznie, czy elektronicznie to to samo.

misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  9 sierpnia 2011

PANOWIE!!

W124 230E ma wtrysk MECHANICZNY KE-Jetronic!!

Marioo550660
Marioo550660
  9 sierpnia 2011
misza1
misza1: W124 230E ma wtrysk MECHANICZNY KE-Jetronic!!


no własnie ja czytałem ze sa 2 wtryski K - Jectronic i KE - Jectronic i ten KE oznacza ze jest mechaniczny sterowany elektrycznie

Elektronika jest w KE-Jetronicu ale tylko do sterowania ciśnieniem paliwa - nie ma w KE ciśnienia sterującego - zastąpiono je regulacją ciśnienia roboczego za pomocą elektrohydraulicznego nastawnika ciśnienia, nie ma także regulatora fazy nagrzewania - bo nie ma takiej potrzeby. Tłok przesuwa się więcej - gdy ciśnienie sterujące jest małe (motor zimny - wymaga więcej paliwa), lub mniej (motor gorący - paliwa wymaga mniej)
KORARM
KORARM
  10 sierpnia 2011

Po co tyle czytania to jest teoria która też jest bardzo ważna.
Chcesz wiedzieć co masz pod swoją maską to wsadź tam głowę i zobacz co tam jest.

patryyykk
patryyykk
  10 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Chcesz wiedzieć co masz pod swoją maską to wsadź tam głowę i zobacz co tam jest.

gorzej jak widzi co jest i nie potrafi nazwać co to jest i do czego to służy
KORARM
KORARM
  10 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: gorzej jak widzi co jest i nie potrafi nazwać co to jest i do czego to służy

No prościej już nie mogłem podpowiedzieć.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak kabelki idą do wszystkich wtrysków to jest sterowany elektrycznie
Marioo550660
Marioo550660
  13 sierpnia 2011

powiemi ktos do czego to jest ? http://imageshack.us/g/220/20110811140.jpg/

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.