denaturat
denaturat
  8 lipca 2011 (pierwszy post)

Witam Panów i Panie (jeśli zaszczycają to forum swoją obecnością)
chcialbym ruszyć maly biznesik ktory do dzialania potrzebuje samochodu stricte ciężarowego (mam nawet taki zakupiony jest to AVIA A30). Autko troche stare ale mocne, solidne, ładowne i co najważniejsze może chodzić nawet na kujawskim :mrgreen: (testowane). Poza tyj jest smiesznie proste w naprawie a czesci mozna dostac u kazdego kowala w okolicy. Jednak ani o biznesie ani o autku nie będzie tu mowy. Chcialbym rozważyć pewna sytuację. Chodzi o prawo jazdy na powyższa ciężarówkę. jako że DMC przekracza (i to znacznie) 3.5 tony. Potrzebna zatem kategoria C + przewóz rzeczy.
tak ale czy przewóz jest niezbedny? jako że jeżdżę dla siebie nie dla kogoś to czy potrzebuje przewozu?
Ja mówie że tak bo ITD nie przepuści w przypadku kontroli niezle mozna beknac, tata z wujkiem mowia ze do prywatnych celow przewóz mi nie potrzebny
jak to jest?

rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  8 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Potrzebna zatem kategoria C + przewóz rzeczy. tak ale czy przewóz jest niezbedny? jako że jeżdżę dla siebie nie dla kogoś to czy potrzebuje przewozu? Ja mówie że tak bo ITD nie przepuści w przypadku kontroli niezle mozna beknac, tata z wujkiem mowia ze do prywatnych celow przewóz mi nie potrzebny jak to jest?

Trzeba odpowiedzieć na jedno pytanie jeździsz sam sobie tą Avią i jest zarejestrowana na Ciebie?? Czy będzie zarejestrowana na twoją firme??
Jeżeli Avia będzie twoim autem użytkowym do celów prywatnych nie zarobkowych , tzn. jeździsz nią do marketu po bułki , robisz zakupy , jeździsz na działke do znajomych to przewóz rzeczy jest Ci nie potrzebny primo nawet nie obowiązuje Cie tachograf ponieważ to jest twoje auto prywatne nie do celów zarobkowych.
Jeżeli auto będzie na firmę bądź też na osobe prywatną a złapie Cie ITD i będziesz wykonywał transport zarobkowy wtedy nie ma gadania.
dylaracomesback
dylaracomesback
  8 lipca 2011

ten przewóz rezczy to nie wiem po co i na co komu, i jeszcze ta cena , porażka

na wywrotke też trzeba mieć przewóz ?

rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  9 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: na wywrotke też trzeba mieć przewóz ?

trzeba mieć cena 3000zł miało być 6000zł ja kiedyś robiłem za 600zł :-)
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  9 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jak to jest?

Kiedyś słyszałem, że na własną działalność do 7,5 tony nie trzeba mieć. Teraz nie wiem jak to jest, faktycznie trzeba by zajrzeć w przepisy.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

JUWENUS
JUWENUS
  9 lipca 2011

mój znajomy mam hurtownie własna i codziennie prawie jeździ nim po towar i ma tylko c zęby nim jeździć

takie cudo ma

JUWENUS
JUWENUS
  9 lipca 2011

a przepraszam ze za smiecam forum ale nie wiem co za typ tego jest nie moja kategoria

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.