NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  24 czerwca 2011 (pierwszy post)

Witam.

Mam w swojej Skodzie Octavii 1,9 Tdi rocznik 2000 Olej Mobile Castrol 5W50.

I za 500 km mam wymianę, tak się zastanawiam czy nie przejść na jakiś inny.

Cały czas wlewam ten 5W50 i myślę, czy nie jest on za dobry na "tak stary samochód"

Ponoć każdy dobry mechanik twierdzi, że w pewnym momencie można zmienić na słabszy.

Co o tym myślicie? Jak tak to na jaki zmienić ?

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

222slodki222
222slodki222
  24 czerwca 2011

ja leje total 9000 qwazar czy jakos tak. i powiem ci ze mam 2 te same auta do lasu jeden na totalu drugi na innym i silnik na totalu lepiej wyglada niz na innym

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  24 czerwca 2011

Ale mi pomogłeś :ninja:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

dawidusw202
dawidusw202
  24 czerwca 2011

zalecenie jest takie aby stosować takie jak nakazuje producent tylko w przypadku olbrzymiego przebiegu i zuzycia silnika to wtedy mozna przejść na gorszy a jak nic sie nie dzieje to lepiej zostać przy takim jak jest

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  24 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: zalecenie jest takie aby stosować takie jak nakazuje producent tylko w przypadku olbrzymiego przebiegu i zuzycia silnika to wtedy mozna przejść na gorszy a jak nic sie nie dzieje to lepiej zostać przy takim jak jest

Też tak właśnie myślę i kupię ten co był stosowany do tej pory.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

denaturat
denaturat
  24 czerwca 2011

ja wozem z 1995 jezdze na 5W50 i wcale nie uwazam zeby to byl zly olej do niego

luk0712
luk0712
  24 czerwca 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii:

jesli silnik jezdził na tym oleju aa jest w dobrym stanie niezmieniaj nic
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  24 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jesli silnik jezdził na tym oleju aa jest w dobrym stanie niezmieniaj nic

Spoko. już zdecydowałem że nie będę zmieniał. Chciałem tylko się rozeznać, bo może mógłby jeździć na czymś tańszym bo za 1 litr 5W50 trzeba dać 40 zł. No na allegro taniej.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.