MusicMaker
MusicMaker
  4 czerwca 2011 (pierwszy post)

Nie ma czegoś takiego jak ŻARNIK ksenonwy, oraz PALNIK ksenonowy! To jest lampa wyładowcza!
To tak jakby ktoś powiedział "po proszę żarnik LED" !!
Mam nadzieje że uświadomiłem co nie którym oczywisty fakt.

Marcinuniu
Posty: 57 (po ~169 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Marcinuniu
  5 czerwca 2011

Teeeen co hahahahhaha LAMPA WYLADOWCZA - to zes chlopie mnie rozsmieszyl, w nagrode otrzymasz talon na k i balon oraz bezplatny wystep w cyrku:)
a teraz do rzeczy:
na kazdym produkcie masz napisane żarowka xenonowa to po pierwsze
po 2:
kazdy normalny czlowiek uzywa stwierdzen żarnik oraz palnik
po 3 tylko czlowieczek w sklepie za lada ktory ma klienta raz na rok wymysla jakies chore bajki aby przyciagnac klienta i wcisnac mu najtanszy bubel chinski na ktory TY znajac zycie dales sie nabrac
Po 4
Grata masz ty skoro ci sie LAMPA WYLADOWCZA spalila
po 5
TAK jak kolega "rodzynekchn" stwierdzil SZANUJ MARKE BMW!!!:rower:

rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  5 czerwca 2011

Słuchaj kołtunie z Pyrowa nie chrzań o samopoziomowaniu i o spryskiwaczach bo w dupie byłeś i w nogach spałeś pójdź matole do szkoły i powiedz żeby Ci oddali pieniadze za twoją edukacje , zagotowałeś mnie już , pójdź tępaku do salonu np. skody powiedz ładnie w środku że chciałbyś zobaczyć fabie z reflektorami ksenonowymi. Weź kluczyki i zobaczy czy jest mechanizm samopoziomowania i drugą rzeczą są spryskiwacze zrób zdjęcie tych " spryskiwaczy " i wklej na forum , chyba tylko spryskiwacze przedniej i tylnej szyby.Wiem ze znowu coś czytałeś gdzieś i sie dowiedziałeś że lampa musi być przystosowana , musi być wyposażona w samopoziomowanie i w spryskiwacze.Też tak kiedyś dawno myślałem.I nie pie.nicz Mi że w salonie skody dołożyli chiński xenon do fabi i zapomnieli ze powinna mieć spryskiwacze i samopoziomowanie .Auto fabryczne bez sprysków i bez samopoziomowania.

luk0712
luk0712
  5 czerwca 2011

mówiłem ze go zjadą jak psa.. :mrgreen:

MusicMaker
MusicMaker
  5 czerwca 2011

Proponuję zapoznać się z z regulacją ECE R48
Klosz musi być przystosowany do używania ksenonów, musi mieć oznaczenie DC, za wyjątkiem aut w których seryjnie był montowany w HC.
Jeśli ingerujemy w lampę fizycznie i zmieniamy części na inne niż homologowane to tracimy homologację.
Każdy nowy samochód musi posiadać system automatycznego poziomowania świateł ksenonowych, oraz wysokociśnieniowe spryskiwacze reflektorów aby uzyskać homologację.
To że auto przechodzi przegląd nieznaczny że automatycznie zestawik staje sie legalny, bo to kwestia kompetencji diagnostyka.

Jeśli dojdzie do wypadku i jeden z uczestników będzie miał niehomologowane oświetlenie może zapomnieć o wypłacie ubezpieczenia, a nawet niezależnie od przyczyny stać się sprawcą wypadku. Wystarczy że sprawca stwierdzi iż został oślepiony i dlatego spowodował kolizję. Gadanie że one nie oślepiają na nic się zda, bo lampy nie są homologowane.
Rozumiem że co niektóre matoły z fotki mogą takich rzeczy nie wiedzieć, no ale to oczywiste skoro jeżdżą ludzie na takich tanich zestawikach, to znaczy ze muszą bardzo wierzyc w swoją rację. Tylko ciekawe na ile ta racja się zda podczas kolizji drogowej ;]

Odnośnie poprawnego nazewnictwa, to tylko świadczy o Tobie jaką masz wiedzę. Możesz nawet mówić jarzeniówka ksenonowa.

misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  5 czerwca 2011
Marcinuniu
Marcinuniu: SZANUJ MARKE BMW!!!


a to ze niby k...a za co i po co i w ogóle za jaki uj????????

Bolid Mlodziezy Wiejskiej i tyle....
rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  5 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Każdy nowy samochód musi posiadać system automatycznego poziomowania świateł ksenonowych, oraz wysokociśnieniowe spryskiwacze reflektorów aby uzyskać homologację.

w takim razie przeczytaj to co wcześniej napisałem i polecam się wybrać np. do salonu skody.Teraz powiedz mi jak miały homologacje zrobione lampy w BMW seria 5 i 7 na początku lat 90-tych i były dopuszczone do ruchu.Tak sobie myśle ze na początku lat 90-tych grupa VW nawet nie myślała o ksenonach w swoich autach.Dodam ze lampy w BMW w na początku lat 90-tych były z soczewką wyposażone w spryski , brak samopoziomowania.Jestem ciekaw czy wytłumaczysz brak samopoziomowania w samej lampie.
rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  5 czerwca 2011
misza1
misza1: Bolid Mlodziezy Wiejskiej i tyle....

Ze wsi nie jestem ale widocznie masz racje.
Widzę standardowe rozwinięcie skrótu bo inne ciężko zapamiętać.
Masz racje bolid młodzieży wiejskiej , ale Ci powiem że nowe śmietniki BMW w pierwszym kwartale tego roku sprzedawały się najlepiej , ciekawe czemu pewnie dla tego że to tanie śmieci psują się często i bardzo mało kosztują pewnie dla tego tyle sie sprzedało.
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  5 czerwca 2011

Czy ja mam zamknąć ten temat, skoro nie potraficie dyskutowac na poziomie, tylko od razu się obrazacie?

Marcinuniu
Posty: 57 (po ~169 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Marcinuniu
  5 czerwca 2011

w latach '90 gdy BMW zakladalo XENON to grupa szmelcvagena odkryla reflektor z żółta żarowka zamiast lamp naftowych hehehe

BMW- Beema Marka Wladcow

MusicMaker
MusicMaker
  5 czerwca 2011
rodzynekchn
rodzynekchn: w takim razie przeczytaj to co wcześniej napisałem i polecam się wybrać np. do salonu skody

Nie moja wina że zwyczajnie nie widzisz oczywistych rzeczy, tak samo zresztą jak dla Ciebie żarnik i lampa wyładowcza to jedno i to samo.
Pomysł ksenonów zapoczątkował chrysler w 1911r a następnie dodge, potem było Audi i bmw w 1991r.
Ja nie mówie że nowe bmw to tandeta, wręcz przeciwnie mam zamiar sobie sprawić 3 letnie m3. Co innego stare graty które się sypią i dawno powinny pójść do kasacji, ale w Polsce to jest szpan że bmw.
Marcinuniu
Posty: 57 (po ~169 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Marcinuniu
  5 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dla Ciebie żarnik i lampa wyładowcza to jedno i to samo.

puknij sie czlowieku w czolo i sam zobacz o czym zalozyles temat...
rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  5 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Co innego stare graty które się sypią i dawno powinny pójść do kasacji, ale w Polsce to jest szpan że bmw.

Powiem tak , skąd wiesz czym wogóle jeżdżę i w jakim stanie , nie mów mi że po wpompowaniu około 17 tys zł . moje e34 to grat.Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie szpanuje " 3 letnią m3 " fajne auto ok ale nie dla mnie osobiście wole coś starego w kolekcjonerskim stanie e28 , e12 .Nie myśl że jeżdżę e34 bo mnie nie stać na nowsze BMW , JA po prostu wole coś starszego mocno doinwestowanego niż coś nowszego i skrobać się w głowę skąd nakręcić bilon na jakieś graty.Każdy ma swoje widzi mi się , ja mam uje....nie na stare samochody i to tyle

Konto usunięte
Konto usunięte: Co innego stare graty które się sypią i dawno powinny pójść do kasacji, ale w Polsce to jest szpan że bmw.

Wiem ze naoglądałeś sie tych starych gratów które ledwo odpalają na tym gazie bo właściciel nie ma sieczki na nową pompę paliwa a " BMW musi mieć żeby skały srały " Ale zauważ że nie każdy jeździ takim starym gratem.
PzDr.
Marcinuniu
Posty: 57 (po ~169 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Marcinuniu
  5 czerwca 2011
Te stare "graty" wiecej przejada niz niejedna salonowka!!! po 2 jak kolega wyzej wspomnial nie kazdy ma grata w oplakanym stanie!!! ja osobiscie mam auto bez wkladu finansowego i zaloze sie ze lepiej wyglada od twojego aktualnego mimo ze ma juz swoje lata...
Marcinuniu
Posty: 57 (po ~169 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Marcinuniu
  5 czerwca 2011

SORRY zle napisalem... auto jest normalnie eksploatowane na czas wymieniane oleje, filtry i zawieszenie...

KORARM
KORARM
  5 czerwca 2011

Ludzie bo już nie mogę tego czytać.
Kolega napisał, że jest to lampa wyładowcza, sam poczytałem na necie i muszę przyznać, że ma rację.
Sam nie wiedziałem tego ale dziękuje za uświadomienie mnie!
Gadka o gratach jest tutaj nie potrzebna.
Teraz będę mówił " żarówka wyładowcza "
Chyba, że ktoś twierdzi, że nie mam racji?
Bo lampa to lampa a żarówka to żarówka i wymieniamy żarówkę!
Więc będę wymieniał żarówki wyładowcze...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.