MusicMaker
MusicMaker
  18 maja 2011 (pierwszy post)

Czemu tak wielu ludzi wsadza palniki xenonowe w zwykłe klosze bez przesłony? Już nie chodzi o spryskiwacze czy poziomowanie. Chodzi przede wszystkim o przesłonę która oddziela promień światła.
Czemu policja z tym nic nie robi? Przecież coś takiego widać z dużej odległości. Ja takiego frajera widzę z odległości 0,5km i tylko czekam aż się zbliży aby włączyć długie(bixenon) i przeciwmgielne.
Nawet nowe auta jeżdżą bez xenonów za to w starych gównach co raz więcej.

Czy jak bym uderzył w takiego klienta i powiedział że mnie oślepił to byłoby z jego winy?
Mam tutaj na myśli stłuczkę np na parkingu.

misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  18 maja 2011

jedni bo chca poprawic oswietlenie w swoim aucie

inni bo maja nasrane w glowie i wydaje im sie ze ida z duchem tjuningu :-P

Ci pierwsi czest robia to mądrze i nie przeszkadzaja innym ci drudzy robia wrecz odwrotnie....a do tego im bardziej niebiesko tym lepiej :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy jak bym uderzył w takiego klienta i powiedział że mnie oślepił to byłoby z jego winy?


tak
MusicMaker
MusicMaker
  18 maja 2011
misza1
misza1: tak

To tylko kupić jakiegoś grata i po kolei pozbijać wszystkie klosze na parkingu jak tylko się nadarzy okazja:D
misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  18 maja 2011

no to przeciez mlotek taniej wyjdzie :-P

luk0712
luk0712
  18 maja 2011
misza1
misza1:

przy dzisiejszych cenach niektórych aut (niechce wymieniać takich modeli jak golf polo calibra e30 e36 :mrgreen:)
to trza by sie zastanowić :D
chicel
chicel
  18 maja 2011

ja w audi też mam takie lampy, lecz gdyby nie fakt że wmontował je poprzedni właściciel, to sam bym takich nie zamontował, nie którzy mi migają że ich oślepiam ale tylko nieliczni, a komfort jest niesamowity, skoro moje lampy mają homologację, i przechodzą przeglądy, nie zamierzam ich zmieniać bo naprawdę o niebo lepiej się jeździ, rowerzyste czy pieszych widać już z dużych odległości, jest wygoda, ale rzeczywiście czasami widzę tico co ma włożone jakieś "ksenony" i trochę to wiejsko wygląda...

luk0712
luk0712
  18 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

tzn taki patent dobry jest bo naprawde doswietli droge a i troszke swiezej auto wygląda

generalnie oslepianie to głównie zaleta naszych dróg bo na dobrej drodze bez dziur nie wystrzeli Ci przodu z dziury i nie oslepisz nikogo :)
misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  18 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: skoro moje lampy mają homologację


wyjasnij prosze co ma do tego homologacja?
MusicMaker
MusicMaker
  18 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: generalnie oslepianie to głównie zaleta naszych dróg bo na dobrej drodze bez dziur nie wystrzeli Ci przodu z dziury i nie oslepisz nikogo :)

Tak? To powiedz mi jak zwykły klosz ogranicza wiązkę światła aby powstałą tkz linia cienia czyli linia która ogranicza kąt świecenia lampy ? Prościej pisząc żeby strumień światła nie leciał w górę.
poldek81
poldek81
  18 maja 2011

No mnie też denerwuje fakt wkładania palników w takie klosze :/ Co prawda u siebie też mam założony xenon, ale w fabrycznej soczewce i światła są dobrze ustawione (na stacji diagnostycznej). Byłem zmuszony do założenia gdyż seryjne światła w moim aucie to totalna porażka, a teraz jest dużo lepiej i bezpieczniej :)

misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  18 maja 2011

jak to k...a jest ze polowa nowych pseudo terenowek wali oryginalnymi xenonami prosto w oko i nikogo to nie rusza... podobnie zreszta jak traffic, ducato itp... idealnie w lustro swieci....

poldek81
poldek81
  18 maja 2011

o tym to już nie wspominam nawet, bo to porażka i lusterko trzeba przestawiać :/ jak taki podjedzie z tyłu...

damianPPC
damianPPC
  18 maja 2011

dla mnie to wioska zakladanie pseudoksenonow do gratow

ryjek
ryjek
  19 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy jak bym uderzył w takiego klienta i powiedział że mnie oślepił to byłoby z jego winy? Mam tutaj na myśli stłuczkę np na parkingu.

zawrotna prędkość może oślepić xd
MusicMaker
MusicMaker
  19 maja 2011

Też zauważyłem że nowe auta mają założone hidy. Ludzie kupuję nowe samochody szczędzą na xenonach by potem wsadzić hidy z allegro za 200zł.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.