Czerek5
Czerek5
  19 kwietnia 2011 (pierwszy post)

Z tego co obiło mi się o uszy, to pierwszy system ABS był systemem czysto mechanicznym. (Setki lat temu w TV to coś usłyszałem) Lecz nie mogę nic znaleźć na ten temat w internecie. Może wiecie coś na temat mechanicznego ABS-u, albo macie jakieś ciekawe źródło. Bo głowi mnie jak można zrobić taki system za pomocą magicznych przekładni ^^.
::piwo::

luk0712
luk0712
  19 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Ty jakiś magik od mechaniki jesteś albo po prostu nudzi Ci sie :mrgreen:

hm generalnie 5 min googlując dowiedziałem sie
Ze pierwsze systemy abs były za skomplikowane i zbyt wolne

aa potem od 197coś takm roku ten własciwy abs wyszedł
wiec no niema tak łatwo sie dowiedzieć

ale na swój rozum
pewnie jakieś zebatki chodziły po tarczy (pierscien na bebnie/tarczy był a zebatka to liczyła)
mały rysunek dla ujasnienia

przy hamowaniu jesli obrotów niebyło pompa musiała to jakoś rozwiązać
no niewiem np
gdzie niebyło obiegu płynu bo sie zatrzymał (przyjmijmy ze zebatki napedzały silniczki płynem)
jesli obieg sie zatrzymał pompa dawała zaczynała przerywać dostarczanie cisnienia
przez co koło sie odblokowało i znów dostało całe cisnienie płynu i tak w kółko

wsio przynajmniej ja bym tak to zrobił jakbym niemiał ładnej kobiety :mrgreen:
Czerek5
Czerek5
  19 kwietnia 2011

Po prostu na laboratoria w szkole zaspałem i muszę zrobić referat na 20 stron na temat ABS-u, więc muszę czarować : P

To było jakoś 1920~ : P Ciekawe czy wtedy hamulce jeszcze były na linki ^.-

Może to działało tak jak taki bezwładnik w silniku asynchronicznym co przełącza zasilanie z gwiazdy na trójkąt powyżej odpowiednich obrotów :P Jak koło zbliżało się niebezpiecznie do zatrzymania się, to ten "pierdzik" mógł by coś realizować ^^.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ty jakiś magik od mechaniki jesteś albo po prostu nudzi Ci sie


Nie ma to jak ciekawe wykłady na które trzeba tylko chodzić ;) Tyle różnych myśli się roi w przyłbicy... np zmechatronizowanie roweru, czy plan wykorzystania księżyca jako wyrzutni statków kosmicznych :PP Można by wymieniać

btw zajebis*a fura : )
luk0712
luk0712
  19 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Może to działało tak jak taki bezwładnik w silniku asynchronicznym co przełącza zasilanie z gwiazdy na trójkąt powyżej odpowiednich obrotów :P Jak koło zbliżało się niebezpiecznie do zatrzymania się, to ten "pierdzik" mógł by coś realizować ^^.

no ale jak ?

to musiało być mechaniczne
znali tylko zębatki co najwyzej boską moc
wiec jedno z dwóch trza wybrać :D

haha tak tak
rys techniczny autorstwa Luka wiec prosze tu byc zachwyconym i wgl o wyrozumiałosc
niestety niekoncze szkoły graficznej ani artystycznej :P
Czerek5
Czerek5
  19 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no ale jak ?


I to jest pytanie :P

Hmm..
http://www.youtube.com/watch?v=8176C-2JdQ8
Nie związane z tematem, ale całkiem fajne : D
Rynna, spawara i do roboty albo stare turbosprężarki.. Tylko gdyby był na to czas :P I 4 takie osoby walnięte jak ja ^^
luk0712
luk0712
  20 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

heh Ty tu robisz za mcgyver'ra wiec kombinuj :P

noo ostatnim czasem pełno tego na yt
turbinka i wsio :P
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.