medoc11
medoc11
  21 marca 2011 (pierwszy post)

he jslyszalem ze o silniki tdi trzeba dbac...

na czym to polega? 1.9tdi 90 km taki silniczek mnie interesi

a dwa w audi a4 duzy wyswietlacz fis ile moze kosztowac jego naprawa/ wymiana?

i jezeli jechalem a4 spokojnie i jest idealna cisza nawet przy 190 puszczona kierownica a auto idealnie prosto jedzie
a przy powyzej 180 cos szumi to moze byc uszczelka w oknie? bo drzwi idealnie sa spasowane, okna byly zamkniete i zdziwko...

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  21 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: he jslyszalem ze o silniki tdi trzeba dbac...

nie piłować na zimnym, studzić turbinę , to chyba tyle ?:woot:
medoc11
medoc11
  21 marca 2011

w sensie jak chlodzic?

luk0712
luk0712
  21 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

po szybkiej dynamicznej jezdzie
poczekać chwile na wolnych obrotach zeby turbina wróciła na normalne obroty i ochłodziła sie troche ^^

co do pierwszego
jak wyzej dbać po prostu
niekatować
wymieniac oleje itp
uwazac zeby nieprzegrzac

co do 2'ego
190 i dobrze ?
a 180 juz nie ?

moze wyjechałes z lasu czy coś i taki odgłos
inna nawierzchia
babcia pod podwoziem sie ciągła
wiele opcji

naprawde :mrgreen:
Marcinuniu
Posty: 57 (po ~169 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Marcinuniu
  21 marca 2011
naprawa wyswietlacza/ zegarow itp rzeczy zwiazanych z wyswietlaczami elektronicznymi to koszt ok 300zl i gosciu daje gwarancje czas roboty ok 4godzin z przeprowadzeniem testow popatrz na allegro jest pare ogloszen...
bhjkmn
bhjkmn
  21 marca 2011

Ja bym powiedział ze te 90-tki w a4 to były niezniszczalne praktycznie bo to są te o symbolu AGR czyli turbo bez zmiennej geometrii i sztywne koło zamachowe. Eksploatować jak każdego innego turbodiesla, dobry olej wymieniany terminowo i uważać na turbo które nie lubi szybkiego rozgrzewania i szybkiego studzenia.

dawidusw202
dawidusw202
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: po szybkiej dynamicznej jezdzie poczekać chwile na wolnych obrotach zeby turbina wróciła na normalne obroty i ochłodziła sie troche ^^

normalnie to trzeba czekać 30 sekund a jak po dynamicznej jeździe to minimum minute
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: normalnie to trzeba czekać 30 sekund a jak po dynamicznej jeździe to minimum minute

u mnie ducato nigdy nie studzone, nie rozgrzewane, odrazu do 3tyś kręcone, 191 na jednym turbio przejechane więc wg mnie to raczej mit.
medoc11
medoc11
  23 marca 2011

nie no chodzi o to ze do 170 kulturka c isza w aucie byla a 180 i wiecej to szumialo mi zdrowo... jakby okno bylo uchylone a wszytkie byly zamkniete...

a jak w a4 swieci sie ikonka air bag co moze to znacyzc?

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  25 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a jak w a4 swieci sie ikonka air bag co moze to znacyzc?

że trzeba podpiąć pod kompa i zobaczyć co się dzieje z poduszką powietrzną
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.