DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  19 marca 2011 (pierwszy post)

Siema wczoraj przerejestrowałem auto na siebie,oc poprzedniego właściciela jest ważne jeszcze miesiąc. tablice zostały te same,tylko sie właściciel zmienił.
Trzeba je przepisać na siebie?Albo opłacić nowe oc w innej firmie? czy jezdzić na razie

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

REDEVIL25
REDEVIL25
  19 marca 2011

masz miesiąc czasu od daty zakupu autka na załatwienie oc.albo zostajesz z tym poprzedniego własciciela albo składasz wymówienie.

DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  20 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: asz miesiąc czasu od daty zakupu autka na załatwienie oc.albo zostajesz z tym poprzedniego własciciela albo składasz wymówienie.

czyli mi automatycznie przepisali tą polise na mnie i przyjdzie dopłata?

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

pokahontazz
pokahontazz
  20 marca 2011
DJpamir
DJpamir: Trzeba je przepisać na siebie?Albo opłacić nowe oc w innej firmie? czy jezdzić na razie

ja jeździlam pól roku na polisie poprzedniego właściciela, musialam tylko wozić ze soba umowe...
WujekBeton
WujekBeton
  20 marca 2011

a co jeżeli poprzedni właściciel wymówi umowę?:woot:

REDEVIL25
REDEVIL25
  20 marca 2011
DJpamir
DJpamir:

automatycznie jesli po miesiacu nie zgłosisz to przyjdzie jemu dopłata bo beda myslec ze on ma autko no chyba że wypowiesz do 20 dni :) tak bedzie najlepiej :) bo jesli masz wiecej zniżek niż ten wczesniejszy własciciel a zostaniesz przy jego ubezpieczeniu to wtedy nie patrza na twoje zniżki tylko na jego :) i ubezpieczasz drożej :) wtedy :)
REDEVIL25
REDEVIL25
  20 marca 2011

przepraszam do 30 dni :)

REDEVIL25
REDEVIL25
  20 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

to po 30 dniach :) jezdzisz bez oc :)
ja tak szalałem 9 miesiecy :)
AkaDwa
AkaDwa
  20 marca 2011

Jeżeli jesteś z tego samego województwa to tablic nie musisz zmieniać. Oc kończy się za miesiąc.. musisz pojechać po 30dniach i dogadać się czy zmieniasz ubezpieczyciela czy zostajesz i ubezpieczasz dalej u niego..

30dni możesz jeżdzić od dnia kupna auta.
umowę woz z sobą cały czas.

jak nie będziesz chciał po końcu oc korzystać z tego ubezpieczyciela to jedź i im to zgłoś..
z 3 miesiące temu sprzedałem auto i nowy właściciel zmienił ubezpieczyciela i miał nieprzyjemności za to, że nie zgłosił u nich. Jakoby że większość ubezpieczycieli przedłuża umowy na parę dni w razie zapomnienia czy czegoś takiego

WujekBeton
WujekBeton
  20 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeżeli jesteś z tego samego województwa

jeżeli jesteś z tego samego powiatu to nie musisz zmieniać, w zakresie województwa trzeba przynajmniej tak było półtora roku temu.
A co do OC to dla świętego spokoju zawsze wymawiam starą umowę i biorę u swojego ubezpieczyciela. Znajomy nie wymówił i przyszło mu płacić dwie polisy :zonk:
REDEVIL25
REDEVIL25
  20 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jeżeli jesteś z tego samego powiatu to nie musisz zmieniać

tak dokładnie :)

Konto usunięte
Konto usunięte: płacić dwie polisy

też prawda :)

i niech jeszcze sp[rawdzi czy ma tabliczke znamienna :0 mnie odpadla i musiałem wyrabiac nowa
DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  20 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to po 30 dniach :) jezdzisz bez oc :)

mi sie wydaje że to OC mam nadal ważne polisa jest jeszcze ponad miesiac ważna,tylko boje sie że jak nie wypowiem tego i nie wykupie polisy u innego ubezpieczyciela to ten obecny automatycznie przepisze na mnie i przyjdzie do zaplaty kiedy ta polisa sie bedzie konczyc.

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

daniel151
daniel151
  21 marca 2011

OC musi miec kazdy pojazd zarejestrowany(czy jezdi czy nie) wiec nie da sie ominac tego. Jakis czas temu takze kupilem samochod i jezdzilem na OC p[oprzedniego wlasciciela (bylo taniej) zaplacilem tylko druga rate i bylo dobrze, lecz jak nadszedl koniec polisy firma ubezpieczeniowa automatycznie przedluzyla polise tylko juz na mnie i mialem all zwyzki i poinformowali mnie o tym po 3 misiacach ze tak zrobili.
Wiec w przypdku DJpamir to nawet jak nie wymowisz polisy ( bo za 30 dni i tak jest koniec OC) to z automatu firma ubezpieczeniowa przedluza Ci OC na nowego wlasciciela (czyli Ciebie) a jesli wymowisz im polise to bedziesz mogl wybrac byc moze lepsza oferte polisy u innego agenta. OC zawsze idze z pojazdem i smialo mozna jezdzic na oC poprzednika i mozna na tym dobrze wyjsc jesli sie nie ma znizke duzych :]

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.