xPietsze
xPietsze
  9 marca 2011 (pierwszy post)

witam. dzisiaj jadąc autem zaświeciła się kontrolka od temperatury, zatrzymałem się i zobaczyłem, że pod maską wywaliło płyn. sprawdziłem przewody i nie widziałem żadnego wycieku. w zbiorniczku również jest płyn. i przy okazji nie ma wgl ogrzewania ani chłodzenia w aucie oraz nie działa obrotomierz.. co się mogło stać?

xPietsze
xPietsze
  9 marca 2011

sprawdziłem i jednak nie ma płynu. a wczoraj dolałem do max

NuTiiiiii
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  9 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: sprawdziłem i jednak nie ma płynu. a wczoraj dolałem do max

Więc gdzieś wycieka panie kolego.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

xPietsze
xPietsze
  9 marca 2011

no tylko gdzie.. sprawdzałem przewody i nic nie znalazłem

luk0712
luk0712
  9 marca 2011

termostat sie moze zawiesił

ogrzewanie chłodzenie - dmuchawa padnieta
obrotomierz - sprawdz kostki pod kierownicą a najlepiej popraw wszystkie luty na zegarach (80'stka tak ma)

^^

xPietsze
xPietsze
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: termostat sie moze zawiesił

byłem u mechanika i powiedział, że może właśnie padł termostat

Konto usunięte
Konto usunięte: obrotomierz - sprawdz kostki pod kierownicą a najlepiej popraw wszystkie luty na zegarach (80'stka tak ma)

się zrobi ;))
bartoraf
bartoraf
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: witam. dzisiaj jadąc autem zaświeciła się kontrolka od temperatury, zatrzymałem się i zobaczyłem, że pod maską wywaliło płyn. sprawdziłem przewody i nie widziałem żadnego wycieku. w zbiorniczku również jest płyn. i przy okazji nie ma wgl ogrzewania ani chłodzenia w aucie oraz nie działa obrotomierz.. co się mogło stać?

uszczelka pod głowicą ci padła lepiej zrób to bo przegrzejesz silnik i bedziesz mógl go tylko wyzucić ... zagotowała ci sie woda i rozwalilo uszczelke...
Uotr
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  10 marca 2011

No ok. Ale gdzie płyn ? Termostat nie pochłonął płynu :D
Może chłodnica Ci pękła gdzieś. Na którymś z łączeń przewodów. Jak obrotomierz nie działa to chyba raczej coś przy alternatorze/ładowaniu...

Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
luk0712
luk0712
  10 marca 2011
uotr
uotr:

jak wode zagotowało i wywaliło z zbiorniczka to mogło zrobić pekniecie w nim itp
bartoraf
bartoraf
  10 marca 2011
uotr
uotr: No ok. Ale gdzie płyn ? Termostat nie pochłonął płynu :D

termostat nie pochłonoł ale silnik tak :) poszedł na silnik płyn i miesza sie z olejem tak jak mowilem poszla uszczelka pod głowicą
xPietsze
xPietsze
  10 marca 2011

chłodnica jest nowa i nie ma żadnych pęknięć czy coś w tym stylu

na pewno to uszczelka pod głowicą? ile może kosztować naprawa??

bartoraf
bartoraf
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: na pewno to uszczelka pod głowicą? ile może kosztować naprawa??

tak na pewno ! a naprawa około 500 zł ale lepiej to zrobić niż silnik zagotować i potem silnik do wywalenia będzie a powiedz mi jaki olej jest taki siwy sie zrobił ?
xPietsze
xPietsze
  11 marca 2011

Olej jest normalny. tylko podczas odpalenia rano coś strzeliło w silniku..

bartoraf
bartoraf
  11 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Olej jest normalny. tylko podczas odpalenia rano coś strzeliło w silniku..

no to na bank masz wywaloną uszczelkę pod głowicą lepiej jedz do jakiegoś mechanika niech ci to zrobi bo silnik zagrzejesz takim samochodem się nie jezdzi !
xPietsze
xPietsze
  11 marca 2011

no ale jeśli by to była uszczelka to olej byłby siwy chyba tak?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.