DJpamir
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  15 lutego 2011 (pierwszy post)

Witam interesuje mnie pewna sprawa. mam samochód np golfa 1,6 z lpg,chce do niego wsadzic silnik 1,6 diesel. Czy trzeba jakieś zmiany w dowodzie? jedzie sie na stacje diagnostyczną? ile to kosztuje? sprawdzają jakoś mega dokładnie auto czy po prostu dają swistek ze w aucie jest diesel tej samej pojemnosci?

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZ
I O KUPIE JEŻA SNISZ

whitestok
whitestok
  15 lutego 2011
DJpamir
DJpamir: Witam interesuje mnie pewna sprawa. mam samochód np golfa 1,6 z lpg,chce do niego wsadzic silnik 1,6 diesel. Czy trzeba jakieś zmiany w dowodzie? jedzie sie na stacje diagnostyczną? ile to kosztuje? sprawdzają jakoś mega dokładnie auto czy po prostu dają swistek ze w aucie jest diesel tej samej pojemnosci?

więcej piedolenia z tym niż zysku :)
DJpamir
DJpamir
  16 lutego 2011

pytam sie tylko z ciekawosci,bo ile trzeba przerobek technicznych robic to wiem,interesuje mnie tylko jak to prawnie wyglada

I O KUPIE JEŻA SNISZ

WujekBeton
WujekBeton
  16 lutego 2011

w dowodzie masz (chyba) wbite, że auto ma lpg, czyli musisz to zmienić, a podejrzewam, że będzie się to wiązało ze zmianą dowodu:woot:? czyli pare złotych będziesz lżejszy

Kejv
Kejv
  16 lutego 2011

a silnik to juz nie jest częsc wymienna ?

WujekBeton
WujekBeton
  16 lutego 2011

jest, ale pojemność musi się zgadzać i lpg też jest wbijane w dowód, o ile dobrze pamiętam

whitestok
whitestok
  16 lutego 2011
DJpamir
DJpamir: Witam interesuje mnie pewna sprawa. mam samochód np golfa 1,6 z lpg,chce do niego wsadzic silnik 1,6 diesel.

czyli polacy jednak lubią traktorami jeździć :D
MiSZgtv
MiSZgtv
  16 lutego 2011

U ubezpieczyciela będziesz musiał zgłosić. Podejrzewam, że będziesz musiał parę zł dopłacić, bo za diesla płaci się większe ubezpieczenie za taką samą pojemność co benzyna. Na stacji diagnostycznej oraz za nowy dowód trzeba będzie się zgłosić i zapłacić. Jak tego nie zrobisz w razie wypadku możesz mieć nieprzyjemności.

c1chy
c1chy
  16 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a silnik to juz nie jest częsc wymienna ?

silnik to czesc wymienna ;)

ale jak wsadzisz np w miejsce 1.6, 3.0 v6 to wypadalo by zglosic ubezpieczalni itd, masa ludzi smiga z takimi swapami i nie zglasza ale no jednak wypadalo by zglosic gdzie trzeba
DJpamir
DJpamir
  16 lutego 2011

jeśli bym zmieniał z benzyny 1,6 na benzyne 1,8 to bym olal,ale jesli zmienie 1,6 lpg na 1,6 diesel to trzeba zgłosić,przy rejestrowaniu auta chyba też pytaja na jakie poliwo jest .

I O KUPIE JEŻA SNISZ

MiSZgtv
MiSZgtv
  16 lutego 2011
DJpamir
DJpamir:

A taki swap ma sens? z ekonomią wychodzi przecież podobnie nie wspominając już o pozostałych kosztach w tym eksploatacji.
DJpamir
DJpamir
  16 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A taki swap ma sens? z ekonomią wychodzi przecież podobnie nie wspominając już o pozostałych kosztach w tym eksploatacji.

teoretycznie sie zastanawiam,bo ostatnio mialem okazje kupic takiego benzyniaka z e zdrowa buda,a zdrowy diesel z dobra buda i do 2 tys to mission impasible :D

I O KUPIE JEŻA SNISZ

MiSZgtv
MiSZgtv
  17 lutego 2011
DJpamir
DJpamir:

Moim zdaniem za dużo kombinujesz :mrgreen:
Jeśli chcesz dobre i tanie auto to polecam Fiata Temprę lub Tipo. Oba modele mają blachę ocynkowaną, są wersje z licznikami digital, są wersję z elektrycznymi lusterkami/szybami oraz klimatyzacją! Miałem Temprę 1.9 TDS 90km rzadko spotykaną wersją silnikową, najczęściej Tempry mają silniki 1.9 TD 80km. Jeździłem nią około 18miesięcy i wspominam bardzo dobrze te auto bo się w ogóle nie psuło i paliło w największe mrozy. Spalanie rzadko kiedy przekroczyło 7,5l na 100 po mieście, a beemki 1.6 i kumpla a4 1.9 tdi obstawiała xD w zwykła wersja TD pewnie mniej pali. Polecam szczególnie temprę bo jest naprawdę wygodnym, przestronnym i dużym autem. Jak chcesz zobaczyć jak moją, to jest na PJ link pod postem. Swoją sprzedałem za 2300 rok temu ale da się wyrwać jeszcze taniej.
Pozdro
BooYaka1990
BooYaka1990
  17 lutego 2011

Na pewno badanie techniczne i na pewno wniosek o zmiany w dowodzie rejestracyjnym i chyba dowód zakupu silnika. Gdy silnik nie jest tej samej pojemności to chyba dochodzi też kwestia ubezpieczenia.

J023
J023
  21 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jest, ale pojemność musi się zgadzać i lpg też jest wbijane w dowód, o ile dobrze pamiętam

w żadnym wypadku pojemnośc nie musi się zgadzac. Totalna bzdura. Sam wymieniałem z 2,5 na 3,0 . W dowodzie kompletnie nic nie zmieniałem, z tym że wymiana z benzyny na benzyne o większej pojemności. Bez żadnego gazu
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.