xPietsze
xPietsze
  11 lutego 2011 (pierwszy post)

witam. mój problem polega na tym, że nie mam wgl kierunkowskazów oraz nie działaja wycieraczki oraz spryskiwacze. w trakcie jazdy z tej obudowy gdzie są przełączniki (wycieraczki, światła itd) wyleciał dym.. i czuć było spalenizną.. co można zrobić aby działały te rzeczy?

blackseven7
blackseven7
  11 lutego 2011

... rozbierz, wyczyść i będzie działać... ew załóż nowy bezpiecznik...

nikt0323
nikt0323
  11 lutego 2011

w najlepszym wypadku wymienisz bezpieczniki lub ktorys przekaznik i bedzie dzialac w najgorszym masz do wymiany caly panel bezpiecznikow.

KORARM
KORARM
  11 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: rozbierz, wyczyść i będzie działać

Wątpie

Konto usunięte
Konto usunięte: do wymiany caly panel bezpiecznikow.

jeszcze lepszy

Konto usunięte
Konto usunięte: co można zrobić aby działały te rzeczy?

Wymienić spalony przełącznik, raczej widać na oko który się sfajczył jeśli zdemontujesz je :)
SlawusDH
SlawusDH
  11 lutego 2011

mialem w golfie cos takiego :)
u mnie poszly kable przelacznik swiatel przekaźnik w skrzynce...

powodzenia oddaj auto do elektryka ja sie bawilem z tym kilka dni

luk0712
luk0712
  11 lutego 2011

manetki chyba poszły skoro mówisz ze dym z okolicy własnie przełączniów

duzo niezrobisz
raczej całe do wymiany
:)

blackseven7
blackseven7
  11 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: blackseven7: rozbierz, wyczyść i będzie działać Wątpie


... człowieku małej wiary... :D wyraźnie napisał że mu dymek z manety poszedł... audi 80, wiekowe auto już... przez tyle lat syf sie zebrał i sie przyjarało... miałem to samo w 80tce... za pierwszym razem wypsikałem tam troche wd40 :Dlol;P ale pomogło tylko na miecha... i znowu to samo było... po czyszczeniu nigdy się taka akcja nie powtórzyła...
KORARM
KORARM
  11 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: człowieku małej wiary

Ciekawe ja też miałem w 80 tce to styki się normalnie popaliły nawet plastikowa obudowa się stopiła co jest bardzo prawdopodobne po latach bo tam masz każde światło czy wycieraczki bez przekaźnika przez przełącznik zasilane więc wyczyszczenie styków to mało prawdopodobna naprawa.
xPietsze
xPietsze
  12 lutego 2011

zadzwoniłem do kolegi elektryka bo wcześniej mi to robił i mówił, że cały ten układ jest do wymiany.. tylko jak fachowo się nazywa to wszystko bo raczej czyszczenie nic nie wskóra ;) ?

KORARM
KORARM
  12 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tylko jak fachowo się nazywa to wszystko

Przełącznik zespolony
Może występować razem całość lub osobno prawy i lewy. (nie pamiętam jest u Ciebie)
xPietsze
xPietsze
  12 lutego 2011

wymieniłem bezpiecznik i jak narazie działa ;) ale wycieraczki można tylko na najszybsza opcję ustawić.. a tak to działa wszystko ;)

blackseven7
blackseven7
  12 lutego 2011

...no... czyli jak pisałem...:P lol

xPietsze
xPietsze
  13 lutego 2011

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA

Dzięki za pomoc ;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.