TDF19
TDF19
  10 lutego 2011 (pierwszy post)

witam,mam problem z układem chłodzenia co pare dni musze dolewac płynu chlodniczego bo kreska schodzi mi ponizej minumum,a nie widac nigdzie wycieku i niewiem co robic..:( Proszę o pomoc.

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  10 lutego 2011

kupiłeś vw to się męcz
trzeba było kupić reno :ninja:

Lukasz184cm
Lukasz184cm
  10 lutego 2011

Sprawdź poziom oleju :) Może tam dostaje się płyn chłodzący.

luk0712
luk0712
  10 lutego 2011

zobacz czy niejest mokro pod autem gdy dłuzej postoi
sprawdz czy we wnetrzu niema mokro

jezeli nigdzie wycieku niezauwazysz

to moze być to uszczelka pod głowicą
wtedy bedziesz miał olej bardzo "rozcienczony"
i o wiele za duzo go

Konto usunięte
Konto usunięte:

hah lepiej citroena
sam wiesz ze niezawodne i sprawne caałe zycie
: :wtf:
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: hah lepiej citroena sam wiesz ze niezawodne i sprawne caałe zycie :

nigdy w życiu więcej :rotfl:
chyba że 20-to letniego żeby części były na każdym szrocie za pół darmo :lol2:
luk0712
luk0712
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

aa byś sie wkopał
te z przed 20 lat to sie sypały jak ch.j
(wtajemniczeni mówią ze wyjezdzając z fabryki dostawałeś bagaznik gratów
na koszt firmy ino zebyś do domu dojechał :P)

nie no cytrynki dobre o ile zadbane
a takich niema

wiec kazda o dupe rozbić :P

chociaż na naszego nienarzekam
bo trzyma sie (odpukać w niemalowane)
dosc dobrze
zawiecha ino leci non stop
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie no cytrynki dobre o ile zadbane a takich niema

przestań moja ma 3 i pół roku
nie może być zaniedbana bo ma niecałe 41 tyś przebiegu... :d

Konto usunięte
Konto usunięte: chociaż na naszego nienarzekam bo trzyma sie (odpukać w niemalowane) dosc dobrze zawiecha ino leci non stop

tylko :rotfl:
luk0712
luk0712
  10 lutego 2011

heh była kobitka jezdziła nowym c4
benzyna
i ani razu na servis nie poszedł
przez pół roku ;p

hah nie sorry
raz tylko udało sie jej zablokować komputer (napier.liła ustawien ze wszystkie literki sie pokazały i podziekował za dalszą współprace)

Konto usunięte
Konto usunięte: tylko

sie niesmiej
ja sie tu modle zeby sie co niespier.liło bo znowu bede siedział i dłubał przy parchu :lol2:
lutek
lutek
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: witam,mam problem z układem chłodzenia co pare dni musze dolewac płynu chlodniczego bo kreska schodzi mi ponizej minumum,a nie widac nigdzie wycieku i niewiem co robic..:( Proszę o pomoc.

A w jaki sposób sprawdzasz czy nie ma wycieku? na zimno czy ciepło? weź po uwagę że wyciek może być na dużym obiegu i zauważysz go tylko po otwarciu termostatu. Inną opcją jest nieszczelna nagrzewnica a taki wyciek ciężko zlokalizować.

Konto usunięte
Konto usunięte: to moze być to uszczelka pod głowicą wtedy bedziesz miał olej bardzo "rozcienczony" i o wiele za duzo go

Jeśli już to będzie miał olej w układzie chłodzenia chociażby z racji różnicy ciśnień - sytuacja kiedy płyn przedostaje się do oleju to jakiś marny procent.
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: sie niesmiej ja sie tu modle zeby sie co niespier.liło bo znowu bede siedział i dłubał przy parchu

ale przestan, bezawaryjny i wytrzymały, nigdy nie zaskoczy Cie w drodze :lol2:
luk0712
luk0712
  10 lutego 2011

hahah taa

on jest czasem tak pojeb.ny ze jakbyś chciał rondo objechać ze 2 razy to Ci silnik wyłączy komp :rotfl:

2 razy mi sie to zdarzyło :P

lutek
lutek
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 2 razy mi sie to zdarzyło :P

Pomijając sens twojej wypowiedzi jeśli coś komuś się zdarzyło to co najwyżej twojemu ojcu bo ty raczej prawka nie masz więc daj sobie spokój z dalszym ośmieszaniem siebie samego.
luk0712
luk0712
  11 lutego 2011
lutek
lutek:

od pół roku b1 (niewiesz - google) przy czym leje na to ze niemoge jezdzić wiekszymi autami

powodzenia dalej w zgadywaniu :)
chicel
chicel
  11 lutego 2011

ja miałem przypadek taki w polo 1.4 że płyn ubywał tak z 300ml na 500km trzeba było dolać ale co najciekawsze to fakt że oleju nie przybywało, więc wykluczałem to że dostaje się do oleju, i mechanik też wykluczał, ale zdecydowałem się na wymianę uszczelki pod głowicą, żeby mieć pewność. wymieniłem i nic a nic nie ubywało.
więc wymień sobie uszczelkę, chyba że jest jeszcze możliwość że jak jest bardzo gorący to ucieka przez zimering przy króccu od termostatu, to też wymieniałem

TDF19
TDF19
  11 lutego 2011

ja sprawdzam na zimnym silniku.zimering wymianiłem ostatnio u mechanika,ale powiedział ze układ sie moze zapowietrzył i kazał dolac troszke i obserwowac narazie jest ok ale zobacze za pare dni..

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.