aniolekradom88
aniolekradom88
  21 stycznia 2011 (pierwszy post)

Witam
Miałam mały problem, wpadłam w poślizg i wjechałam w lampe. Uszkodziłam lewą lampe, wgnieciony lewy błotnik, lewa strona aż do koła, całe koło zniszczone. Zostało wynienione aby można było odjechać, ale mam je w bagażniku. Podczas jazdy jednak jest problem bo coś obciera i hałasuje. Szkoda została zgłoszona i ma sgłosić się rzeczoznawca z PZU. Jak z nimi rozmawiać aby dostać odpowiednią kwotę. Na co zwrócić uwagę. Proszę podać maila to wyśle zdjęcia samochodu.

Z góry dziękuje za odpwiedź

aniolekradom88
aniolekradom88
  21 stycznia 2011

Dodam że jest to daewoo nubira z 1988 roku

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  21 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ma sgłosić się rzeczoznawca z PZU. Jak z nimi rozmawiać aby dostać odpowiednią kwotę

zaprowadź go do samochodu, a on już zrobi swoją robotę :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: daewoo nubira z 1988 r


nie bardzo :tak:
Marcinuniu
Posty: 57 (po ~169 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Marcinuniu
  22 stycznia 2011
Zawsze mozesz poprosic o rozliczenie bezgotowkowe czyli wstawiasz do warsztatu i warsztat sie rozlicza z ubezpieczycielem...
InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  22 stycznia 2011

wtedy warsztat może poczochrać coś sobie :) z rzeczoznawącą rozmawiaj z sposob następujący , przyglądaj się bacznie temu co on zaobserwuje i dopowiadaj jesli coś przeoczy :) oczywiscie zamienników nie chcesz tylko częsci oryginalne z serwisu :) wtedy dostaniesz dobrą kasę :) i na tym jeszcze zarobisz

TakiNickJestFajny
TakiNickJestFajny
  22 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 988 roku


Konto usunięte
Konto usunięte: oczywiscie zamienników nie chcesz tylko częsci oryginalne z serwisu :) wtedy dostaniesz dobrą kasę :) i na tym jeszcze zarobisz

Jak rzeczoznawca jej policzy czesci z serwisu to sie laska autka pozbedzie to nie jest 10 letnie autko niestety. policza Jej szkode calkowitą i zarobi jak chvj
TakiNickJestFajny
TakiNickJestFajny
  22 stycznia 2011
Marcinuniu
Marcinuniu: Zawsze mozesz poprosic o rozliczenie bezgotowkowe czyli wstawiasz do warsztatu i warsztat sie rozlicza z ubezpieczycielem...

Kolezanko dla Ciebie to jest najlepsze rozwiązanie:)
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  22 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: o nie jest 10 letnie autko niestety

13nasto :tak:
TakiNickJestFajny
TakiNickJestFajny
  22 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 13nasto

ok 13 letni niech bd tylko jeszcze najtanszy taki na allegro to 3200 PLN Uszkodzony zderzak blotnik reflektor felga pewnie krzywy wahacz skoro cos hałasuje podczas jazdy
samo malowanie to 250 zl od elementu czyli w tym wypadku 500 reflektor 70 felga 50 blotnik 75 zderzak 200 wachacz 90+wymiana wachacza w warsztacie 50 zl ok 1035 zl czesci i lakierowanie nie ma tu wliczonego kosztu blacharza. Sa to ceny czesci uzywanych tylko wahacz nowy. jezeli bd to ceny serwisowe to na same czesi pojdzie kolo 1500-2000 zl a jezeli koszty przekrocza 50% wartosci samochodu to placa tylko te powiedzmy 45% wartosci pojazdu i z tego co wiem zabieraja samochód jezeli wyplaca za to co jest dobre. wiec Ja naprawde wybrałbym sposób bezgotówkowy niech policza ceny czzesci zamiennych i Bd kolezanka jezdzic nubirka :)
aniolekradom88
aniolekradom88
  22 stycznia 2011

Samochodzik jest z 1998 roku :) Małe przeoczenie. Postaram się wymienić jak najwięcej części. Gdy zrobią za małą wycenę to chyba mogę się jeszcze odwołać i np oddać do warsztatu a oni się z nimi policzą. Czy jak już powiedziałam że zrobie u swoich to poźniej już nie mogę zmienić.??

aniolekradom88
aniolekradom88
  22 stycznia 2011

W styczniu dopiero wykupiłam Ac i wycenili go na 4300zł, dlatego się zastanawiam ile mogę realnie dostać??

Marcinuniu
Posty: 57 (po ~169 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Marcinuniu
  23 stycznia 2011
jezeli sie zdecydujesz bezgotowkowa to oni ci dadza spis warsztatow z ktorymi maja podpisana umowe... jezeli zdecydujesz sie na pieniadze on ci wyceni a tobie sie to nie spodoba mozesz zlozyc odwolanie w ciagu tam tygodnia chyba wtedy powolywany jest rzeczoznawca biegly i on znow robi wycene nieraz jesli widac po gosciu ze chce przyciac w pewna czesc ciala jest to korzystne...
Marcinuniu
Posty: 57 (po ~169 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Marcinuniu
  23 stycznia 2011
przepraszam za bledy ortograficzne i skladniowe powyzej, ale szybko pisalem i zamiast Podgląd nacisnelo mi sie DODAJ :(
P.S
Na przyszlosc postaram sie poprawic:)
aniolekradom88
aniolekradom88
  26 stycznia 2011

Witam
Dzisiaj był rzeczosnawca.Uznał że to szkoda całkowita tzn? Wycenna smochodu to 5000 zł. Ile mogę się spodziewać? I co w chwili jak go naprawię i kiedyś dojdzie do stłuczki ??

MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  26 stycznia 2011

A samego rzeczoznawcy to juz nie mogłaś poprosić o wytłumaczenie? No chyba on najlepiej by wiedział, nie sądzisz?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.