DJpamir
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  20 stycznia 2011 (pierwszy post)

Witam,mam opla vectre A z bardzo słabą blacharką.
Wczoraj podnosiłem auto lewarkiem żeby podociągać łożyska w kołach i dziś zauważyłem 15cm pęknięcie na szybie zaczynające się od dolnego rogu. Nie ma śladu uderzenia,a auto stało w garażu czyli że ktoś ją stuknoł odpada.
Czy macie jakiś pomysł jak wkleić nową szybe żeby nie pękła w krótkim czasie?
Może jakiś elastyczny klej,albo jakąś warstwę silikonu na podszybie i dopiero klej?
podszybie nie wiem w jakim jest stanie,ale nad szybo wychodzi przy dachu spora rdza.
Dodam że blacharki w nim robić nie będe bo auto ma służyć jeszcze z pół roku. ma być zrobione tanio.

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZ
I O KUPIE JEŻA SNISZ

misza1
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  20 stycznia 2011

wiesz... szczerze mowiac... auto nadaje sie juz tylko na zyletki :-P i to max Polsilvery :mrgreen:

jesli szyba pękła od podnoszenia na lewarku to... pomysl co sie stanie jesli nie daj Boze w cos uderzysz...

moja rada... pogoń dziada do skupu i na te pol roku kup tico za 500 zl ;)

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  20 stycznia 2011
misza1
misza1: moja rada... pogoń dziada do skupu i na te pol roku kup tico za 500 zl ;)

podbijam
jak samochód się tak wygina przy podnoszeniu, to już nie żarty
jakbyś go podniósł widlakiem to by się w pół przełamał :ziober2:
MiSZgtv
MiSZgtv
  20 stycznia 2011

Jak zależy Ci na aucie to pospawaj podwozie, zrób progi, wstaw rozpórkę z przodu na kielichy i od spodu xbrace'a możesz jeszcze na tył dać rozpórkę i gwarantuje, że poczujesz różnicę w prowadzeniu! Później wymień szybę, inaczej nie widzę sensu.
Pozdro

DJpamir
DJpamir
  20 stycznia 2011
misza1
misza1: moja rada... pogoń dziada do skupu i na te pol roku kup tico za 500 zl ;)

jeśli teraz kupie kolejne auto to już na bank nie będzie kasy na nastepne za pół roku.
koszt zakupu auta,przerejestrowac,zaplacic oc, zrobic przegląd(bo tanie fury najczesciej nie maja)do tego zawsze jest cos do wymiany na już,czyli ok200zl. i nawet jesli vectre sie uda sprzedac za 1500zl,mam dobra bajere wiec raczej da rade to za to bedzie kur..wsko ciezko cos kupic i ponaprawiac. maluch i tico raczej odpada bo mam 4 osobowa rodzine :P

I O KUPIE JEŻA SNISZ

misza1
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  20 stycznia 2011

no tylko jesli ta Vectra sie łamie przy podnoszeniu na lewarku to jest powaznym zagrozeniem na drodze... bo jak wpadniesz w jakas dziure ktorych u nas nie brakuje to roznie moze sie to skonczyc :-/

DJpamir
DJpamir
  20 stycznia 2011

i mam jeszcze pytanie czy ktoś nawiercał lekko pękniętą szybe aby pękniecie nie szlo dalej? pękniecie poszło z dolnego rogu przez naklejke rejestracyjna i ok 3 cm nad nia sie zatrzymało. jest bardzo mało widoczne z kazdej strony.
Mi się wydaje że nawiercac wiertłem do metalu na niskich obrotach,ale sie boje że jak docisne wiertarkę to szyba poleci w puzle.

I O KUPIE JEŻA SNISZ

DJpamir
DJpamir
  20 stycznia 2011
misza1
misza1: no tylko jesli ta Vectra sie łamie przy podnoszeniu na lewarku to jest powaznym zagrozeniem na drodze... bo jak wpadniesz w jakas dziure ktorych u nas nie brakuje to roznie moze sie to skonczyc :-/

ona sie tak już wygina z rok czasu,na polnej drodze to całą bude słychać.staram sie po dziurawych drogach jezdzic powoli ;)

I O KUPIE JEŻA SNISZ

luk0712
luk0712
  20 stycznia 2011

z przodu miedzy kielichy wspawaj jakąś rurke troche grubszą
(chyba ze zrobisz pseudo rozpurke)
i sztywniejszy przód bedzie
szyba pekac juz niepowinna

spawałem juz tak w czymś i było ok

hm a jak nie to tak jak koledzy mówią
na zyletki wez to bo niechciał bym dostac odłamkiem czasem :P

KORARM
KORARM
  20 stycznia 2011

Jak blacharkę masz słabą to szyba będzie Tobie pękać nawet bez podnoszenia auta.
Co do wiercenia to w szybie nie zrobisz dziury wiertłem do metalu a do takich spraw używa się wierteł diamentowych, co myśle, że takie wiertło jest więcej warte od takiego wraku.

MiSZgtv
MiSZgtv
  21 stycznia 2011
DJpamir
DJpamir: ona sie tak już wygina z rok czasu,na polnej drodze to całą bude słychać.staram sie po dziurawych drogach jezdzic powoli ;)

To mnie rozwaliło xD
Jak chcesz jeździć kolejny rok to zlituj się.
Powieś tabliczkę z tyłu z ostrzeżeniem dla innych kierowców "Grozi zawaleniem".
Damnavi
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 18
Damnavi
  21 stycznia 2011
DJpamir
DJpamir: DJpamir

Nie rozumiem tego...
Wiesz dobrze, ze to jest wrak, a jednak narazasz swoja cala rodzine. Juz nawet nie wspominam o innych uczestnikach ruchu. Wolalbym go sprzedac za 500zl i kupic sobie bilet miesieczny, ale to lenistwo... Tylko jak ktos zginie, to bedzie placz.
4 minuty temu BujajacaWoblokachh dodała Cię do czarnej listy. Obrazila sie :ninja:
DJpamir
DJpamir
  21 stycznia 2011

byłem z tym autem u blacharza i zawaleniem nie grozi przy normalnej eksploatacji,przy wypadku to wiadomo...,ale w maluchu na bank lepiej by nie było ::mrgreen::
inne auta też miałem w podobnym stanie tylko ze szyba na uszczelce i jezdza do dzis :P i nic sie nie zawalilo

I O KUPIE JEŻA SNISZ

InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  22 stycznia 2011
DJpamir
DJpamir: nawiercac wiertłem do metalu na niskich obrotach,ale sie boje że jak docisne wiertarkę to szyba poleci w puzle.

nie ma bata by poleciała w puzle. to przednia szyba one nie pękają tak jak pozostałe, jest sklejana z kilku warstw więc na 100% nie skruszy ci się co najwyżej pajączek

chcesz tanio to preferował bym naklejkę :D i love Opel :D za 5zl i po klopocie

smialo możesz wiercic :)
DJpamir
DJpamir
  22 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chcesz tanio to preferował bym naklejkę :D i love Opel :D za 5zl i po klopocie

dobra opcja tylko gorzej jak pęknięcie bedzie na pół szyby :D

I O KUPIE JEŻA SNISZ

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.