DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  20 stycznia 2011 (pierwszy post)

Witam,mam opla vectre A z bardzo słabą blacharką.
Wczoraj podnosiłem auto lewarkiem żeby podociągać łożyska w kołach i dziś zauważyłem 15cm pęknięcie na szybie zaczynające się od dolnego rogu. Nie ma śladu uderzenia,a auto stało w garażu czyli że ktoś ją stuknoł odpada.
Czy macie jakiś pomysł jak wkleić nową szybe żeby nie pękła w krótkim czasie?
Może jakiś elastyczny klej,albo jakąś warstwę silikonu na podszybie i dopiero klej?
podszybie nie wiem w jakim jest stanie,ale nad szybo wychodzi przy dachu spora rdza.
Dodam że blacharki w nim robić nie będe bo auto ma służyć jeszcze z pół roku. ma być zrobione tanio.

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  22 stycznia 2011
DJpamir
DJpamir: dobra opcja tylko gorzej jak pęknięcie bedzie na pół szyby :D


nooo bo potem wartosc naklejek przekroczy wartosc nowej szyby :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  22 stycznia 2011

nowa szyba przezroczysta nie atermiczna 130zl,tylko demontaż starej i montaż nowej 140zl. do tego jak pytałem szybiarzy to jedni mówili że sie wyczysci rdze zamaluje podkladem i kilka lat szyba bedzie działać,a inni że jak taka buda mięka to raczej lipa będzie bez naprawy blacharskiej. i nie wiem komu wierzyć :P aż sie boje co moze sie ukazac po wycieciu starej szyby

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  23 stycznia 2011

normalnie wymiana kosztuje jakies 50-70 zl

DJpamir
DJpamir: i nie wiem komu wierzyć


uwierz tym ktorzy mowia ze bedzie lipa... bo jesli auto sie łamie to naprawa blacharska juz nie pomoze... to trza zrekonstruowac....
WujekBeton
WujekBeton
  23 stycznia 2011
misza1
misza1: to trza zrekonstruowac....

teg otrza się pozbyć jak już tu ktoś pisał:mrgreen:
DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  23 stycznia 2011
misza1
misza1: normalnie wymiana kosztuje jakies 50-70 zl

to straszne różnice w cenie,u mnie w okolicy są 2 firmy z szybaki i w obu drogo.
Ale w tej cenie jest wycinanie starej,oczyszczenie, walka z korozją,zamalowanie albo zasilikonowanie tego to już nie wiem, no i wklejenie.
dlatego bym sie zdziwił jak by 50zł zawołali za taką robote niewdzięczna,mówili że trwało by ok 4 godz

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

Jaras19883
Jaras19883
  23 stycznia 2011
DJpamir
DJpamir: Witam,mam opla vectre A z bardzo słabą blacharką. Wczoraj podnosiłem auto lewarkiem żeby podociągać łożyska w kołach i dziś zauważyłem 15cm pęknięcie na szybie zaczynające się od dolnego rogu. Nie ma śladu uderzenia,a auto stało w garażu czyli że ktoś ją stuknoł odpada. Czy macie jakiś pomysł jak wkleić nową szybe żeby nie pękła w krótkim czasie? Może jakiś elastyczny klej,albo jakąś warstwę silikonu na podszybie i dopiero klej? podszybie nie wiem w jakim jest stanie,ale nad szybo wychodzi przy dachu spora rdza. Dodam że blacharki w nim robić nie będe bo auto ma służyć jeszcze z pół roku. ma być zrobione tanio.

witam
skoro poszla ci szyba przy podnoszeniu samochodu swiadczy o tym ze masz słabe progi które są odpowiedzialne sztywnośc samochodu. rozpórka na kielichy tez nie zaszkodzi... a szybe mozesz samemu wymienic po co dawac do szybiarza. specjalna stalowa żyłką wycinasz klej szybę wypier... usuwasz resztki kleju z karoseri nastepnie przemywasz benzyna ekstrakcyjna aby odtłuścić robisz to takze na szybie pózniej smarujesz specjalnym aplikatorem miejsca gdzie bedziesz nakładał klej, po nałozeniu kleju przykładasz szybe lekko dociskasz az klej lekko rozepchnie i trzeba pamietać aby szybe u gory przykleić tasma malarska do dachu aby sie nie opusciła i wtedy koszt wymiany wyniesie ok 40-50zł a nie 140:)
DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  23 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: witam skoro poszla ci szyba przy podnoszeniu samochodu swiadczy o tym ze masz słabe progi które są odpowiedzialne sztywnośc samochodu

miałem już dużo samochodów ze zgnitymi progami i na dziurach nie trzeszczały.
A za wymiane szyby to sie boje brać bo na 200% się okaże że w któryms miejscu jest rdza,możliwe nawet że dziury na wylot :P

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.