chicel
chicel
  10 stycznia 2011 (pierwszy post)

Co sądzicie o takiej antenie ? chce ją zakupić tylko nie wiem czy może nie ma lepszej w tej cenie ?
http://allegro.pl/antena-cb-sirio-as-100-mag-super-cena-rybnik-i1389609268.html
antena będzie zamieszczona na klapie bagażnika w sedanie

misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  10 stycznia 2011

ja bym zaproponowal z krotkich magnesówek Presidenta Missouri/Michigan ;-)

misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  10 stycznia 2011

oczywiscie jest ciut drozsza ;-)

waldi924
waldi924
  10 stycznia 2011
http://allegro.pl/antena-cb-sirio-ml-145-sklep-krakow-guma-gratis-i1406043530.html ja amm taka ciagnie do 10km
MiSZgtv
MiSZgtv
  11 stycznia 2011

Jak cos mam oryginalne SIRIO ML-145, do podstawy magnesowej trzeba przylutowac kabel w 2 miejsach i bedzie w 100% dzialac. 50zł plus koszt wysyłki. PW.

chicel
chicel
  13 stycznia 2011

antenę przysłali...chodzi w miarę, muszę ją zestroić tylko nie wiem gdzie takie coś robią muszę poszukać a orientuje się ktoś ile taka operacja kosztuje ?
i najgorsze w tej antenie jest to że...."nie przekraczać prędkości 110km/h" to mnie rozbroiło....przynajmniej raz w tygodniu przekraczam tą prędkość na trasie....to typowo miejska antena chyba :D nikt mnie nie uprzedził przed zakupem...
gdybym wiedział zastanowiłbym się nad zakupem SIRIO ML-145, kupiłbym ją zamiast obecnej lecz nie wchodzi mi ona do garażu o jakieś 30cm

misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  13 stycznia 2011

strojenie kosztuje przecietnie kolo 20zl a zrobią Ci to w kazdym sklepie sprzedajacym radia ;)

co do anteny... President Missouri trzyma sie do 200 bez problemu ;)

zleszta ML145 tez kiedys wozilem i 190 dawala rade ;) dalej nie bylo okazji sprawdzic ;)

chicel
chicel
  14 stycznia 2011

a nie wiecie może czy jest rożnica w samochodach typu sedan w zamieszczeniu anteny na dachu a na klapie bagaznika? bo klapa bagażnika styka się z karoserią całego auta poprzez zawiasy tylko, czy obniża to właściwości ściagające anteny?

misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  14 stycznia 2011

oczywiscie ze tak ;) antena CB powinna byc zamieszczona jak najblizej srodka samochodu czyli mniej wiecej na srodku dachu ;)

ale jesli dasz na srodek dachu to w czasie jazdy kabel lezacy na dachu bedzie Ci rysowal lakier :-P ja zawsze wrzucam na dach tylko w miar blisko drzwi zeby byl krotki i sztywny kabel na dachu ;) poza tym ja osobiscie nie jestem az tak zboczony zeby cuda z tym robic bo na to co ja uzywam radia w zupelnosci wystarczy ;)

MiSZgtv
MiSZgtv
  14 stycznia 2011

U mnie najlepszy zasięg był na dachu zaraz za szyberdachem, na klapie był mniejszy sporo wg swr miarki, mowa o coupe ale w sedanie pewnie będzie tak samo. Magnes SIRIO ML-145 trzyma do 220km/h spokojnie, jechałem tyle i nawet się nie przesunęła, jak magnes Ci źle trzyma to ten co masz sprzedaj a kup mocniejszy. Kup sobie swr miarkę, kiedyś na pewno znowu Ci się przyda kosztuje koło 30-40zł, to lepszy interes niż prosic kogoś łaski i płacic 20zl za kilka minut roboty.
Pozdro

chicel
chicel
  14 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale w sedanie pewnie będzie tak samo

też tak mi się wydaje....lecz na klapie jest najbardziej optymalnie; mieści się w garażu, nie przytrzaskuje się kabel, ładniej wygląda w sedanie...
czyli nawet antena za 200złna klapie nie da mi lepszego odbioru niż jakakolwiek antena na środku dachu....trochę to głupie :(
misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  14 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czyli nawet antena za 200złna klapie nie da mi lepszego odbioru niż jakakolwiek antena na środku dachu....trochę to głupie :(


no nie dokonca... gow...ana antena bedzie miala gorszy odbior nawet na wiezy Eiffla ;-) chodzi o to ze najlepszym miejscem jest srodek dachu ;) tzn srodek auta ;)
chicel
chicel
  14 stycznia 2011

postanowiłem zrobić mały test... Stara antenę położyłem na dachu nie na środku lecz na wysokośći środka tylnych drzwi bliżej prawej strony. Antena kosztowała 35zł i wysokość ma 71 cm. Przejechałem sie przez miasto w godzinach szczytu około 15:10 i sygnał odbioru jak i nadawania dobry. Słyszeli mnie na odległość 2km w terenie zabudowanym moim zdaniem jak na antenę za 35zł jak ktoś mało jeździ wystarczy. Druga rundę zrobiłem z nowym sirio na klapie na środku no i sirio zbierała na klapie tak samo może minimalnie lepiej jak ta poprzednia na dachu. A przecież sirio ma 100cm i jest dobrej firmy...ale 3 runda to sirio na dachu w tym samym miejscu co antena z pierwszej rundy efekt ; nie do porównania antena łapała spokojnie na 3-4 km a z trasy łapałem z 7km nawet... Jak sirio byłby na środku dachu to by była jakość... W moim przypadku pozostaje mi sirio na klasie ponieważ na dachu nie chce zamykać drzwiami bo w środku kable są widoczne a jak puszczam bagażnikiem to kabli nigdzie nie widać bo są puszczone w listwach :) tak więc już wiem że żadna antena w tym przedziale cenowym nie da mi super efektu na klapie...testowałem i przy 120km/h antena sie nie przewróciła na trasie wyższej prędkości nie miałem gdzie rozwinąć.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.