PowerOfShit
PowerOfShit
  5 stycznia 2011 (pierwszy post)

Witam od razu mowie ze znalazlem na google kilka informacjii ale nie do konca jasnych, a wiec sprawa jest taka mam od miesiaca prawko (polskie) i jestem w uk chcialem kupic jakas fure i ja ubezpieczyc.. ale te uje glupie powiedzieli ze wyjdzie mi za ubezpieczenie ok 500-600 funtow na miesiac... wiec pomyslalem ze moze kupic jakis samochod w polsce i nim przyjechac do anglii, jak i o co w tym w ogole chodzi? widzialem kilka samochodow w angli polskich ale nie wiem czy sie oplaca sprowadzic tutaj? jakie sa oplaty? jakie warunki trzeba spelnic?... prosze bardzo o pomoc to baaaardzo wazne...

FotkassieEj
FotkassieEj
  5 stycznia 2011

nie możesz go mieć w polandzie zarejestrowanego i ubezpieczonego ? :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: wyjdzie mi za ubezpieczenie ok 500-600 funtow na miesiac...

kpina xD
PowerOfShit
PowerOfShit
  5 stycznia 2011

hmm tak fura polska bedzie ubezpieczona i zarejestrowana w polsce ale bede nią w anglii, a angielskiego samochodu nie moge miec zarejestrowanego w polsce i ubezpieczonego... wiec tak w skorcie polski samochod zarejestrowany i ubezpieczony w polsce bede mial w angli

whitestok
whitestok
  5 stycznia 2011

a jaką furę chciałeś zarejestrować w uk? :D

Konto usunięte
Konto usunięte: a angielskiego samochodu nie moge miec zarejestrowanego w polsce i ubezpieczonego...

chyba, że kupisz skyline i w Twoich stronach w polsce pozwolą Ci go zarejestrować takiego jaki jest, niektóre powiaty w polsce dopuszczają te auta bez przeróbek dlatego, że nie było ich w wersji z kierownicą z lewej strony i producent nie dostarczył części do przekładek tego typu a paragraf dotyczy tylko i wyłącznie aut które były w obu wersjach, dlatego skyline to jeden z kilku wyjątków :)

co do jeżdżenia tutaj samochodem zarejestrowanym w polsce to ponoć od wjazdu do UK samochód może być tutaj pół roku max, inaczej idzie do kasacji i nie da się już nic ugadać...(sąsiadowi skasowali auto)
ALE...w piątym miesiącu (od wjazdu do uk polskim autem) pojedziesz sobie do polski np na urlop czy cos...i później wrócisz tym autem do UK to wtedy odlicza się na nowo 5 miesięcy, przynajmniej kilku polaków tak robi, musisz się zorientować w UK jak masz jakichś zaufanych znajomych.
whitestok
whitestok
  5 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

a co do prawka polskiego to w uk wymień sobie na brytyjskie i ubezpieczenie w UK powinno być trochę tańsze :) prędzej czy później to i tak będziesz musiał wymienić prawko bo na polskie prawo jazdy angielska policja nie może Ci punktów wkleić :D
PowerOfShit
PowerOfShit
  5 stycznia 2011

widze ze sie nie rozumiemy ;p nie chce zadnego samochodu z angli chce w polsce kupic samochod, w polsce ja ubezpieczyc itd przeglody iwgl zrobic, i nim TYM W POLSCE KUPIONYM SAMOCHODEM, przyjechac do angli zeby w angli nie placic tak wysokiego ubezpieczenia..

ZacnyUser
ZacnyUser
  5 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: widze ze sie nie rozumiemy ;p nie chce zadnego samochodu z angli chce w polsce kupic samochod, w polsce ja ubezpieczyc itd przeglody iwgl zrobic, i nim TYM W POLSCE KUPIONYM SAMOCHODEM, przyjechac do angli zeby w angli nie placic tak wysokiego ubezpieczenia..


Konto usunięte
Konto usunięte: ponoć od wjazdu do UK samochód może być tutaj pół roku max, inaczej idzie do kasacji i nie da się już nic ugadać...(sąsiadowi skasowali auto) ALE...w piątym miesiącu (od wjazdu do uk polskim autem) pojedziesz sobie do polski np na urlop czy cos...i później wrócisz tym autem do UK to wtedy odlicza się na nowo 5 miesięcy, przynajmniej kilku polaków tak robi


Czytaj chłopcze uważnie. Zakładałeś tez podobny temat na hyde. :nie:
PowerOfShit
PowerOfShit
  5 stycznia 2011

no zakladalem ale za duzo ludzi tam pisalo bez sensu

whitestok
whitestok
  5 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no zakladalem ale za duzo ludzi tam pisalo bez sensu

ty sam już piszesz bez sensu...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.