Pose
Posty: 1420 (po ~125 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 8
Pose
  4 stycznia 2011 (pierwszy post)

Tytuł prowokacyjny :ziober2:

Otóż policzyłem pewną rzecz:
Porównałem nowego Priusa w wersji Luna i Aurisa 1.6 VVT-I również w wersji Luna (zbliżone wymiary, wyposażenie, osiągi, stawki OC itd, czyli są to samochody porównywalne pod względem użytkowania)
Biorąc pod uwagę spalanie obu tych aut podawane przez producenta, kupując Priusa, różnica kosztu zakupu w porównaniu z Aurisem zwróci się w paliwie (przy obecnym kursie Pb95 na Orlenie - 4,90zł) po przejechaniu ok . . . . 290 tys. km.
To jest paranoja, że to auto ktoś kupuje.
Pominę fakt, że spalanie Priusa na poziomie 3.9l/100km (wg producenta) można włożyc między bajki.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy to nie jest jedna z największych ściem w historii motoryzacji?

FotkassieEj
FotkassieEj
  4 stycznia 2011
Pose
Pose: Tytuł prowokacyjny

żarcik się udał

Pose
Pose: różnica kosztu zakupu w porównaniu z Aurisem zwróci się w paliwie (przy obecnym kursie Pb95 na Orlenie - 4,90zł) po przejechaniu ok . . . . 290 tys. km.

a na lpg?

Pose
Pose: Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy to nie jest jedna z największych ściem w historii motoryzacji?

w życiu nie kupię NOWEGO aurisa, ani priusa, używanego pewnie też nie : )
WujekBeton
WujekBeton
  5 stycznia 2011
Pose
Pose: Tytuł prowokacyjny

nawet bardzo

Pose
Pose: To jest paranoja, że to auto ktoś kupuje.

takie samochody to kupują gwiazdy w jUSejU, żeby pokazać jacy są modni i ekologiczni

Pose
Pose: największych ściem w historii motoryzacji

:woot:ciężko powiedzieć co będzie później:woot:
KORARM
KORARM
  5 stycznia 2011
Pose
Pose: Priusa na poziomie 3.9l/100km

Owszem ale Tylko w idealnych warunkach na prostej drodze.
Nikt nie policzył tego ile to auto spale zanim się rozgrzeje.
Poza tym przy normalnych trasach te auta palą tyle samo co inne, niewielką przewagę uzyskasz tylko na mieście.
folkemon
folkemon
  5 stycznia 2011
Pose
Pose: Biorąc pod uwagę spalanie obu tych aut podawane przez producenta, kupując Priusa, różnica kosztu zakupu w porównaniu z Aurisem zwróci się w paliwie (przy obecnym kursie Pb95 na Orlenie - 4,90zł) po przejechaniu ok . . . . 290 tys. km.

robię tyle w 18 miesięcy, więc opłacałoby mi się
ZacnyUser
ZacnyUser
  6 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: robię tyle w 18 miesięcy, więc opłacałoby mi się

Mistrz ciętej riposty. :and:

A hybrydy ssą. :ninja:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.