ProblemZiphonem
Posty: 43 (po ~410 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
ProblemZiphonem
  2 stycznia 2011 (pierwszy post)

Witam Serdecznie :) Mam problem z rdzą , która zaczyna konsumować moją ślicznotkę. Pierwsza sprawa to chromowana listwa tylnego zderzaka , są w niej dwie dziury i parę rudych nalotów.Czy jest jakiś sposób na regenerację tego elementu?Ciężko znaleść taki zderzak w super stanie. Druga sprawa po pęcherzyki na prawym,tylnym nadkolu , jak myślicie jest sens wstawiać reperaturkę? Tragedii nie ma , więc może wystarczy trochę podszpachlować? Z góry dzięki za odpowiedzi :piwo:




rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  2 stycznia 2011

Znając życie podczas czyszczenia bacharzyn na nadkolu przelecisz na wylot , jeżeli jednak coś tam zostało blachy szczyścisz poszpachlujesz a za rok będzie podobna historia , reperaturki nie polecam bo większość tak jak błotników itp. jest tłoczona w chinach albo korei , taka reperaturka po roku albo dwóch sama spada jest cienka jak papier mimo polakierowania z zewnatrz i zabiteksowania od środka będzie wyłaził rudy.Nie oriętuje sie czy reperaturki występują w oryginale.U siebie jak robiłem blacharke od podstaw i też chrupało błotniki z tyłu to wstawiłem reperaturki ale wycięte z drugiego zdrowego auta.Z dostaniem elementu ciętego do e34 nie było problemu , do SEC-a już może być.

ProblemZiphonem
Posty: 43 (po ~410 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
ProblemZiphonem
  2 stycznia 2011
rodzynekchn
rodzynekchn: Z dostaniem elementu ciętego do e34 nie było problemu , do SEC-a już może być.


Jest na allegro pare SECów z przeznaczeniem na części , więc myślę że problemu nie będzie.Tak przy okazji ,to czy przy takiej operacji jest konieczność malowania całego elementu? Troche się obawiam że będzie widoczna różnica w odcieniu , bądź co bądź lakier ma 28 lat i może się już nieco różnić od fabrycznego stanu.
FotkassieEj
FotkassieEj
  2 stycznia 2011

tak z innej beczki, ile dałeś za tego seca?

rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  2 stycznia 2011

jak bedzie dobrze dobrany lakier dobrze prysną i w dobrym miejscu zrobią wkurzkę to będzie sii.U mnie nie było problemu z dobieraniem lakieru bo lakierowałem całą w koło łącznie z dachem teraz jest ciutek jaśniejszy i więcej metaliku .

dawidusw202
dawidusw202
  3 stycznia 2011

remontowanie takiego auta to sama przyjemność nie kupiłeś go czasem z allegro?
na blache dobra żywica.....

ProblemZiphonem
Posty: 43 (po ~410 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
ProblemZiphonem
  3 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tak z innej beczki, ile dałeś za tego seca?

14 tyś

rodzynekchn
rodzynekchn: dobrze prysną

No wiesz jak to z fachowcami bywa :/ Bede musiał poszukać dobrego magika :D

Konto usunięte
Konto usunięte: remontowanie takiego auta to sama przyjemność nie kupiłeś go czasem z allegro?

Jestem tego samego zdania, a auto faktycznie znalezione przez allegro :)

Konto usunięte
Konto usunięte: na blache dobra żywica.....

tzn? Nie miałem z tym do czynienia jeszcze :p Jak to wygląda cenowo i jakościowo?
CzilautJamajka
CzilautJamajka
  3 stycznia 2011
ProblemZiphonem
ProblemZiphonem: 14 tyś

w sumie jak nie ma więcej wad, i wnętrze jest ok, i technicznie też nie dojepany to dobra cena :tak:
dawidusw202
dawidusw202
  6 stycznia 2011
ProblemZiphonem
ProblemZiphonem: tzn? Nie miałem z tym do czynienia jeszcze :p Jak to wygląda cenowo i jakościowo?

niektórym to trzymie przez wiele lat a znowu niektórym to po roku juz sie zaczyna sypać na rdze nie ma rady ale są różnego rodzaju zabezpieczenia (np konserwacja , wprowadzanie oleju w zakamarki)
poczytaj w internecie bo na temat rdzy jest duzo moze cos sie znajdzie no chyba ze juz wykonałeś robote?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.