chicel
chicel
  27 grudnia 2010 (pierwszy post)

witam, wyjaśni mi ktoś po ludzku i odkieruje do stron gdzie można śledzic kurs czegoś tam żeby wiedzieć mniej więcej czy tam obliczyć ile będzie kosztował gaz ?
bo ja to nie mogę zrozumieć dlaczego gaz zdrożał aż o 40groszy!
w grudniu 2009roku gaz był po 1.95 w styczniu zdrożał na 2.10 i potem przez cały rok 2010 drożał aż sięgło 2.20 i od listopadzie wzrost ceny z 2.20 na 2.25 a w grudniu w zawrotnym tempie wzrost ceny dwa razy w tygodniu aż dziś kosztuje 2.63!!! jak to jest możliwe ? nie długo to bardziej się będzie opłacać jeździć na benzynie :(

raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  28 grudnia 2010

a niech ceny paliwa rosną bo i tak paliwo będzie droższe, zobaczycie co ludzie będą praktykować, podjedzie ci taki osobowym na stacje, zakryje rejestracje, zatankuje i bez płacenia odjedzie, tym bardziej już się ludzie co po niektórzy wycwanili, jeśli do baku wlejesz za mniej niż 250 zł, i se pojedziesz bez płacenia to jak cię złapią to będziesz karany i tak jak za wykroczenia a nie jak za kradziesz...więc polacy do dzieła :)

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  28 grudnia 2010
raugi
raugi: a niech ceny paliwa rosną bo i tak paliwo będzie droższe, zobaczycie co ludzie będą praktykować, podjedzie ci taki osobowym na stacje, zakryje rejestracje, zatankuje i bez płacenia odjedzie, tym bardziej już się ludzie co po niektórzy wycwanili, jeśli do baku wlejesz za mniej niż 250 zł, i se pojedziesz bez płacenia to jak cię złapią to będziesz karany i tak jak za wykroczenia a nie jak za kradziesz...więc polacy do dzieła :)

albo bez wyroku bo "znikoma szkodliwość społeczna czynu"
WujekBeton
WujekBeton
  28 grudnia 2010
raugi
raugi:

głupi jesteś
WujekBeton
WujekBeton
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jest zmowa cenowa w końcu wolny rynek a państwo uja może zrobić

tylko, że połowa ceny paliwa idzie dla państwa więc co i po co mieli by robić??:woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: niektórzy mają 900 zł i to wiele osób

widocznie tyle im starcza:zonk: i proszę mi nie pisać, że nie ma pracy itd. itp. bo to poza tematem:lol:
mLetsRock
mLetsRock
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: żeby była przynajmniej jedna na większe miasto, w białymstoku

niestety nie ma, ale może się to jeszcze zmieni

Konto usunięte
Konto usunięte: na zachodzie niby to całkiem często spotykane jest

w sumie nie orientuje się jak na zachodzie, ale u nas to słabo
na allegro widziałem że ktoś sprzedaje corsę niby wychodzi w niej 15zł/100 km


Konto usunięte
Konto usunięte: tylko, że połowa ceny paliwa idzie dla państwa więc co i po co mieli by robić?

fakt marżę to mamy dużą
bo sami też muszą na czymś jechać :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: proszę mi nie pisać, że nie ma pracy itd.

bo nie pracują po 12h czy na dwie zmiany, w żadnym normalnym kraju człowiek nie przesiaduje większość swojego życia w pracy.
chicel
chicel
  28 grudnia 2010

ja szukam pracy w okolicy 20km i żadnej znaleźć w zawodzie tapicera nie mogę...
pytałem już w 8 zakładach...więcej nie ma.....eh i co jest praca ? nie ma...

WujekBeton
WujekBeton
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: bo nie pracują po 12h

ja pracuje po 10, a z dojazdami to niekiedy wyjdzie i 14:zonk: ale nie narzekam na brak kasy, raczej na brak czasu. i nie jesteśmy w normalnym kraju:woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: w zawodzie tapicera

to poszukaj w innym, to jest właśnie mentalność Polaków. szkoliłem się na tapciera, więc będę tapicerem!! i to blisko domu, bo broń Boże nie pojadę do roboty dalej niż 100km!! taki przykład tylko, więc bez urazy
mLetsRock
mLetsRock
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ja pracuje po 10, a z dojazdami to niekiedy wyjdzie i 14 ale nie narzekam na brak kasy, raczej na brak czasu. i nie jesteśmy w normalnym kraju


to u mnie podobnie było 12h, plus te 2h wlasnie na dojazdy a o stawce lepiej nie mówić.

Konto usunięte
Konto usunięte: nie jesteśmy w normalnym kraju

i dlatego nie ma co się dziwić że tyl się narzeka

Konto usunięte
Konto usunięte: to poszukaj w innym, to jest właśnie mentalność Polaków. szkoliłem się na tapciera, więc będę tapicerem!! i to blisko domu, bo broń Boże nie pojadę do roboty dalej niż 100km!! taki przykład tylko, więc bez urazy

jeżeli zaczyna od zera, to szukalbym na razie tylko w okolicach. Niepotrzebnie wtedy wydaloby sie kase ktorej sie jeszcze nie ma, bo kolorowo w kazdej pracy nie jest.
WujekBeton
WujekBeton
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jeżeli zaczyna od zera, to szukalbym na razie tylko w okolicach. Niepotrzebnie wtedy wydaloby sie kase ktorej sie jeszcze nie ma, bo kolorowo w kazdej pracy nie jest.

tak, ale tym bardziej jeżeli zaczyna to bierze robotę jaka jest, a nie wybrzydza :jezyk:
mLetsRock
mLetsRock
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: tak, ale tym bardziej jeżeli zaczyna to bierze robotę jaka jest, a nie wybrzydza

dla mnie to jest tak oczywiste ,że nie biorę tego nawet pod uwagę
JednoposladkowyTed
JednoposladkowyTed
  30 grudnia 2010
raugi
raugi: podjedzie ci taki osobowym na stacje, zakryje rejestracje

i zostaje od razu zdemaskowany. Lepiej nałożyć lewe blachy. Wtedy wzbudzasz mniej podejrzeń.
raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  31 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: i zostaje od razu zdemaskowany. Lepiej nałożyć lewe blachy. Wtedy wzbudzasz mniej podejrzeń.

heh ja tam kraść bajury nie będę :O ja tylko dałem taki przykład
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.