chicel
chicel
  27 grudnia 2010 (pierwszy post)

witam, wyjaśni mi ktoś po ludzku i odkieruje do stron gdzie można śledzic kurs czegoś tam żeby wiedzieć mniej więcej czy tam obliczyć ile będzie kosztował gaz ?
bo ja to nie mogę zrozumieć dlaczego gaz zdrożał aż o 40groszy!
w grudniu 2009roku gaz był po 1.95 w styczniu zdrożał na 2.10 i potem przez cały rok 2010 drożał aż sięgło 2.20 i od listopadzie wzrost ceny z 2.20 na 2.25 a w grudniu w zawrotnym tempie wzrost ceny dwa razy w tygodniu aż dziś kosztuje 2.63!!! jak to jest możliwe ? nie długo to bardziej się będzie opłacać jeździć na benzynie :(

WujekBeton
WujekBeton
  27 grudnia 2010

to nie tylko gaz tak zdrożał. w listopadzie Pb98 tankowałem po 4.71, a dzisiaj rano po 5.12(na tej samej stacji), a po nowym roku Vat do góry i znowu podwyżki. taniej to będzie jak zaczniemy jeździć na deskorolkach :nie:

Avatar użytkownika LexussLexuss
Posty: 74 (po ~320 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lexuss
  27 grudnia 2010

wzrost ceny LPG to po pierwsze wzrost ceny za baryłkę ropy (uzyskuje się go jako produkt uboczny w wyniku rafinacji ropy naftowej), kolejna sprawa to inny skład mieszanki propan butanu. Na zimę dodaje się więcej droższego butanu

chicel
chicel
  27 grudnia 2010
Lexuss
Lexuss: Na zimę dodaje się więcej droższego butanu

czyli poskutkuje to obniżeniem na wiosnę ceny gazu..
a jak myślicie na ile stanieje gaz na lato ? ja myślę że nie przekroczy 2.40zł
WujekBeton
WujekBeton
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a jak myślicie na ile stanieje gaz na lato ?

zastanawiałbym się raczej, czy stanieje?:woot:
Damnavi
Damnavi
  27 grudnia 2010

Chcieliscie Tuska? To macie. A co to dopiero bedzie, jak nastapi styczen i bedzie 23% vat :ninja:
Jeszcze troche i gaz bedzie po 3zl, a benzyna po 5,5 ;)

WujekBeton
WujekBeton
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: po 3zl, a benzyna po 5,5

i będziemy lać, płacić i narzekać, ale żyć jakoś trzeba:jezyk: dorównujemy do unijnych cen:zonk: szkoda, że cen, nie zarobków
chicel
chicel
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: i będziemy lać, płacić i narzekać, ale żyć jakoś trzeba dorównujemy do unijnych cen szkoda, że cen, nie zarobków

no dokładnie, zarobek 1500zł na rekę miesięcznie - 400do500zł na paliwo zostaje nam 1000zł....odliczyć opłaty...praktycznie nie można na nic odłożyć... jeszcze niech się coś w aucie popsuje to już kaszana....ogłaszam tutaj oficjalnie że jak cena gazu chociaż przez jedną dobę sięgnie 3zł to rezygnuje z samochodu (obietnica dotyczy 2011roku)

a jeszcze takie moje pytanie o klocki hamulcowe bo na lato będę wymieniał i podejrzewam że bosch robi dobre prawda ? komplet na tył + przód kosztuje około 200zł tj 8klocków hamulcowych.
warto brać boscha czy na czymś lepszym jeździcie? i jeszcze takie pytanie seryjnie w samochodzie jakiej firmy są wmontowane ? chodzi mi o audi
dylarajestuej
dylarajestuej
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: dorównujemy do unijnych cen szkoda, że cen, nie zarobków

to zdanie zasługuje na nobla :piwo:
WujekBeton
WujekBeton
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: to zdanie zasługuje na nobla

piwo starczy :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: zarobek 1500zł

bez przesady, chociaż różowo nie jest

Konto usunięte
Konto usunięte: przez jedną dobę sięgnie 3zł to rezygnuje z samochodu

:lOL::LOL::LOL:LOL: nie ryzykuj takich postanowień, bo możesz być zdziwiony:woot: a co do klocków to wg mnie bosch jest wystarczająćy do normalnej jazdy, jeżeli katujesz auto {czyt. jeździsz nad wyraz dynamicznie} to jednak polecam coś bardziej nastawionego pod sport
dawidusw202
dawidusw202
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: bez przesady, chociaż różowo nie jest

niektórzy mają 900 zł i to wiele osób

Konto usunięte
Konto usunięte: .ogłaszam tutaj oficjalnie że jak cena gazu chociaż przez jedną dobę sięgnie 3zł to rezygnuje z samochodu (obietnica dotyczy 2011roku)

no to juz wyciągaj rower z piwnicy i poleruj :D
mLetsRock
mLetsRock
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Chcieliscie Tuska? To macie. A co to dopiero bedzie, jak nastapi styczen i bedzie 23% vat

j.w

Lexuss
Lexuss: wzrost ceny LPG to po pierwsze wzrost ceny za baryłkę ropy (uzyskuje się go jako produkt uboczny w wyniku rafinacji ropy naftowej),

gówno prawda, jest zmowa cenowa w końcu wolny rynek a państwo uja może zrobić
a taki kit trzeba wcisnąć ludziom żeby było jakieś wytłumaczenie.

Lexuss
Lexuss: kolejna sprawa to inny skład mieszanki propan butanu

prawda tyle że aż tak zdrożeć to nie powinno, szkoda że tak chrzczą paliwo
ciekawe jakie jest jakościowe na ukrainie, białorusi

Konto usunięte
Konto usunięte: nie długo to bardziej się będzie opłacać jeździć na benzynie :(

teraz co zauważam nie opłaca się kupić benzyniaka i przerabiać, lepiej kupić disla
jest jeszcze w sumie CNG tylko ciekawe ile kosztuje założenie :woot:
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: teraz co zauważam nie opłaca się kupić benzyniaka i przerabiać, lepiej kupić disla jest jeszcze w sumie CNG tylko ciekawe ile kosztuje założenie

gdzie to tankować ? :wtf: ja za życia jeszcze stacji cng nie widziałem :mrgreen:
mLetsRock
mLetsRock
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: gdzie to tankować ? ja za życia jeszcze stacji cng nie widziałem

http://www.infogaz.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=994
za wiele to ich nie ma, 27 w całej polsce :rotfl:
ale widziałem że już samochody produkują od razu z CNG :woot:
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: za wiele to ich nie ma, 27 w całej polsce

żeby była przynajmniej jedna na większe miasto, w białymstoku nie ma wogle : (

Konto usunięte
Konto usunięte: ale widziałem że już samochody produkują od razu z CNG

na zachodzie niby to całkiem często spotykane jest :tak:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.