tomekjust
tomekjust
  8 grudnia 2010 (pierwszy post)

witam.jak sie sprawdzaja opony wielosezonowe zima?

Konradb3
Konradb3
  9 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a tak skromnie zapytam, ile kosztuje u was przełożenie kół łącznie z wyważeniem ?

wiem ile przełożenie opon na felgach aluminiowych , przełożenie + wyważenie + azot 80zł

A co do zimówek to od dwóch lat użytkuje Goodyear Ultra Grip 7+ a na drugim vredestein snowtrac 2 i muszę z czystym sumieniem polecić obie :]
WujekBeton
WujekBeton
  10 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: przełożenie kół łącznie z wyważeniem ? u mnie 25zł

coś koło tego co i u Ciebie. wiem, że samo wyważenie kosztuje 5 zł:mrgreen: i są ludzie, którzy nie wyważają kółek
chicel
chicel
  10 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: są ludzie, którzy nie wyważają kółek

ja też nigdy nie wyważałem i dobrze wszystko było teraz tak coś mnie podkusiło bo dostałem koła do kupna samochodu leżały cały sezon letni i chciałem się upewnić, no i wszystko było ok nie musiał nic robić z nimi.

Konto usunięte
Konto usunięte: wiem ile przełożenie opon na felgach aluminiowych , przełożenie + wyważenie + azot 80zł

azot? po co ? o co chodzi koło pompuje się azotem ? nigdy o takim czymś nie słyszałem :) niech mi ktoś wytlumaczy co to daje itp

u nas przełożenie opon na felgach aluminiowych kosztuje 50zł z wyważeniem.

a też się wam tak alumy zapiekają że młotem trzeba walić żeby zeszło ?
WujekBeton
WujekBeton
  11 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: też się wam tak alumy zapiekają że młotem trzeba walić

nie, nie zapiekają się
MusicMaker
MusicMaker
  11 grudnia 2010

Zawsze pompuje azotem, zalety to pan google Ci powie. Opony? Jeśli chce się kupić prawdziwe zimówki to Albo Vretestein SnowTrac3 albo Continental TS830

adiluki
Posty: 1972 (po ~312 znaków)
Reputacja: 55 | BluzgometrTM: 205
adiluki
  13 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: witam.jak sie sprawdzaja opony wielosezonowe zima?

totalna liipaaaa
angelika28071991
angelika28071991
  18 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: .jak sie sprawdzaja opony wielosezonowe zima?

źle. Opony to podstawa więc zainwestuj w zimówki i nie oszczędzaj na oponach.
SkandalRally
Posty: 3279 (po ~206 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
SkandalRally
  21 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: źle.

nie do końca się z Tobą zgodzę. Jeśli jeździ większości w mieście gdzie zamiast śniegu jest bloyo to lepiej niż np Dębica Frigo sprawdzi się opona typowo deszczowa np Uniroyal Rainexpert, która lepiej odprowadzi wodę i zapewni lepszą przyczepność na mokrej drodze.

One passion one team

angelika28071991
angelika28071991
  22 grudnia 2010
SkandalRally
SkandalRally: Jeśli jeździ większości w mieście

Może jestem w błędzie ale jeździłam na wielosezonowych rok temu i w mieście ok może tego tak nie odczuwałam ale na innych drogach tak... to już nie ta przyczepność i większe ryzyko poślizgu niż na zimowych. Poza tym nie napisał,że większość jeździ w mieście ;) :ziober2:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.