machu221
machu221
  24 listopada 2010 (pierwszy post)

witam :piwo:

z racji postanowień noworocznych myślałem o zmianie swojej trójki e36 oczywiście na coś innego czyli trójkę e46

i tu moje pytanie czy według was lepiej kupić 3.0 disel , czy jednak lepszym rozwiązaniem będzie 2.8 i i później zamontowanie dobrej instalacji LPG

moje dywagacje disel niby mniej pali ale :

auta używane w dislu mają w większości dużo większe przebiegi niż benzyna ,
disel jest oszczędny w spalaniu ale droższy w serwisowaniu porównując z benzyną

benzyna łatwiej trafić na auto które nie będzie miało miliona km przelatane (oczywiście nie na liczniku ) niż w dislu

jest tańsza w naprawie a sam silnik nie posiada tych dupereli co disel (czytaj jest prostszy )

oczywiście zdaje sobie sprawę że LPG wymaga też częstego doglądania i regulacji , chociaż jak znam życie będę używał LPG tylko gdzieś w dalsze trasy

a jeśli chodzi o trasy auto użytkuje bardziej w weekend głównie miasto krótkie trasy , czasem dalej ale to przeważnie tylko dla dobra silnika po prostu przeganiam auto

to tyle i czekam na wasze odp co lepsze

:piwo:

Hali20
Hali20
  25 listopada 2010

jak by nie patrzeć to lpg też skraca żywotność jednostki napędowej no ale wiadomo lpg ma wciąż atrakcyjną cenę a jak wiemy ropa idzie do góry i ma przebić pb w sumie jak dla mnie to bym wybrał diesla pozdrawiam

ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  25 listopada 2010

Ja bym bral diesla. Ten silnik przy odpowiednim traktowaniu jest bezawaryjny, a na dodatek uwierz mi ze wrazenia z jazdy są wcale nie gorsze niż benzynowka 2800. Pozatym o instalacje trzeba dbać i tak samo będziesz musiał jeździć, regulować itd.. Wiem bo sam zalozylem sobie nową do auta i żałuje bo moglem kupić diesla. Pozatym spalanie 3,0d oscyluje w okolicy 8litrów [ok.35zł 100km] a 328 spali minimum te 13l gazu czyli 30zł a jeszcze trzeba doliczyć sobie to, że benzyny też trzeba nalać. Zastanów się dobrze jeszcze raz, zawsze możesz szukać auta z ksiazka serwisowa albo po prostu wziac kogoś kto zna się na BMW i po oględzinach będzie wiedział mniej więcej przebieg. Pozdro

goldshaker
goldshaker
  25 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: wcale nie gorsze niż benzynowka 2800

powiedziałbym że są nawet lepsze:)
machu221
machu221
  25 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja bym bral diesla. Ten silnik przy odpowiednim traktowaniu jest bezawaryjny, a na dodatek uwierz mi ze wrazenia z jazdy są wcale nie gorsze niż benzynowka 2800. Pozatym o instalacje trzeba dbać i tak samo będziesz musiał jeździć, regulować itd.. Wiem bo sam zalozylem sobie nową do auta i żałuje bo moglem kupić diesla. Pozatym spalanie 3,0d oscyluje w okolicy 8litrów [ok.35zł 100km] a 328 spali minimum te 13l gazu czyli 30zł a jeszcze trzeba doliczyć sobie to, że benzyny też trzeba nalać. Zastanów się dobrze jeszcze raz, zawsze możesz szukać auta z ksiazka serwisowa albo po prostu wziac kogoś kto zna się na BMW i po oględzinach będzie wiedział mniej więcej przebieg. Pozdro


jeździłem i tym i tym w sumie disle lubię :)

tylko disel to przebiegi kosmicznie nikt nie kupuje disla po to żeby nie jeździć
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  26 listopada 2010

na krótkie trasy gaz jakoś nie bardzo, bo silnik i tak się będzie rozgrzewał na benzynie, a póki się nagrzeje to może już dojedziesz :ziober2:
myślę że diesel byłby lepszym rozwiązaniem :tak:

Ajwan
Posty: 1 (po ~133 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Ajwan
  29 listopada 2010

Skoro jeździsz mało, to dobrze policz kiedy zwróci Ci sie instalacja gazowa... może się okaże że lepiej jeździć na benzynie.

adiluki
Posty: 1972 (po ~312 znaków)
Reputacja: 55 | BluzgometrTM: 205
adiluki
  29 listopada 2010
Ajwan
Ajwan: Skoro jeździsz mało, to dobrze policz kiedy zwróci Ci sie instalacja gazowa... może się okaże że lepiej jeździć na benzynie.


Ajwan
Ajwan:

teraz do waliłeś 15l x4.80
a 17lx2.20
machu221
machu221
  29 listopada 2010
adiluki
adiluki: teraz do waliłeś 15l x4.80 a 17lx2.20


i do tego instalacja podtlenku nawet do 6 garów nie jest już taka droga i wolę kupić auto bez gazu a potem gaz dołożyć i wiedzieć co się ma i jak się na tym jeździ takie jest moje zdanie , disel też nie lubi krótkich odcinków mimo że lubię disle ten fakt nie pozostaje bez znaczenia
Jaras19883
Jaras19883
  1 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a 328 spali minimum te 13l gazu

2.8 193km wcale tak dużo nie pala. duzy silnik mala buda w trójce i spalanie spada ponizej 10 litrow zależy od nogi. 4 miesiace jeździlem 528 e39 w tiptroniku i spalanie mieścilo sie w 10 litrach to e46 powinno mniej spalic... nie watro truć beemki truc gazem bo mogą być problemy z przegrzaniem silnika lub inne historie...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.