waldi924
waldi924
  16 listopada 2010 (pierwszy post)

Witam wszytkich, ostatnio na swiatlach stanoł przy mnie saab 9.3 i przy ruszaniu mial taki specyficzny syk tak jak by turbina przepuszczala nadmiar cisnienia przy każdym zmianie biegów nastepowalal ten syk i tu pytanie co to moglo byc??? posiadam bmw e46 320d i strasznie bym chcial mniec takie cos i u siebie piekny dzwiek. z gory wielkie dzieki :piwo::piwo::piwo::piwo::piwo:

waldi924
waldi924
  16 listopada 2010

Doszłęm co to jest to zawór upustowy Blow Off. ale i tak mi spokoju nie daje jak to zamatowac gdzie w bmw e46 bo tu nie ma przepustnicy i jak sterowac tym zaworem?????

Chudy992
Posty: 25 (po ~231 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 19
Chudy992
  16 listopada 2010

Zawór Blow off montujesz na rurze turbiny tuż przed wlotem do silnika
Nie jest on sterowany niczym po prostu nadmiar ciśnienia przy wciśnietym sprzęgle wylatuje przez ten zawór. Wiadomo że turbina po spadnięciu obrotów nie przestaje chodzić i nadal pompuje i gdyby nie bov to łopatki i łożyska by dostały po dupie. Tak więc poszukaj na necie filmików i będziesz widział gdzie i jak montują
Pozdro

waldi924
waldi924
  16 listopada 2010

no tak ale szukalem i chce sie tu dowiedziec jak to w dislu zrobic

luk0712
luk0712
  16 listopada 2010

najłatwiej to jak wychodzi Ci wąż z intercoolera na dolot
i w połowie tam to wstaw po prostu (tzn taki łącznik najlepiej z wkreconym bov'em)
na allegro swego czasu były całe kity do montazu w dieslach własnie

ale w dieslach jest to niepotrzebne jak niewskazane
poza tym sykaniem to Ci troche nawet na dynamice moze spaśc

Chudy992
Posty: 25 (po ~231 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 19
Chudy992
  16 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ale w dieslach jest to niepotrzebne jak niewskazane

Mylisz sie. Przecież w każdym dieslu jest BOV tylko że nie ma charakterystycznego psss.
po prostu można go podmienić. A jeśli zainstalowanie nie pozwoli na podmianke to tamtą dziure po starym trzeba zaślepić a nowy wstawić przed samym dolotem do silnika
luk0712
luk0712
  16 listopada 2010

no tak ino ze dieslowskie bov'y mają troche inną charakterystyke pracy

luk0712
luk0712
  16 listopada 2010

pozatym w dieslu niema przepustnicy tako jakiej

wiec gdzie Ty to zepniesz ?

pod czujnik połozenia pedału być musiał coś kombinować

ee niewidze tego tak zabardzo

Chudy992
Posty: 25 (po ~231 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 19
Chudy992
  16 listopada 2010

Ale bov reaguje na zbyt wysokie ciśnienie i dlatego sie otwiera. On nie jest podłączany pod żaden czujnik. Jeśli turbo pompuje a silnik nie potrzebuje to na bovie pojawia sie za duże ciśnienie i sie otwiera. dodając gazu występuje podciśnienie które go zamyka i turbina znowu normalnie pracuje aż do odjęcia gazu

MiSZgtv
MiSZgtv
  16 listopada 2010

W BMW montuje się zawory upustowe blow job, blow off to do japońców itd... Co Wy kolege wprowadzacie w błąd :mrgreen: :zonk:

Konto usunięte
Konto usunięte:

Pojedź do sklepu z częściami i poproś o zawór upustowy blow job powinni mieć od ręki xD Montujesz na rurze od turba tak jak koledzy wyżej pisali.
Chudy992
Posty: 25 (po ~231 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 19
Chudy992
  16 listopada 2010

Powiedzmy że sie pośmiałem ^^

KORARM
KORARM
  16 listopada 2010

Dam Tobie dobrą radę. Weź sobie gumowy młotek a jak będzie za słaby no to możesz zastosować metalowy tylko ostrożnie z nim i wybij sobie z głowy ten zawór do twojego BMW, taki zawór jest do tuningowanych czy wysilonych silników dla bezpieczeństwa a żeby zamontować w jakimkolwiek aucie to trzeba uwzględnić jeszcze układ sterowania silnikiem. Pozdrawiam

whitestok
whitestok
  17 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: W BMW montuje się zawory upustowe blow job,

chcesz powiedzieć, że bmw robi blow job japońskim furom z turbo? :D z tym bym się w sumie zgodził :D

Konto usunięte
Konto usunięte: taki zawór jest do tuningowanych czy wysilonych silników dla bezpieczeństwa

a ja myślałem, że to jest do każdego benzyniaka z turbo dla odciążenia turbiny i poprawy osiągów po zmianie biegu...poza tym nie wymaga to żadnej ingerencji w ustawienia komputera. Co do Diesli to czy klekot traktora wam już nie wystarczy i chcecie robić imitację benzyniaka? :D Chcecie mieć blow off to kupcie benzyniaka z turbo. takie moje zdanie.
Chudy992
Posty: 25 (po ~231 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 19
Chudy992
  17 listopada 2010

Oj panowie panowie. Zmiana blow offa nie daje nic na osiągach, kondycja turbo też sie nie zmieni. Jest po prostu fajne pss przy zmianie biegu :) a w dieslach też to fajnie wychodzi ;p

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  17 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Co do Diesli to czy klekot traktora wam już nie wystarczy i chcecie robić imitację benzyniaka? :D Chcecie mieć blow off to kupcie benzyniaka z turbo. takie moje zdanie.

piedolisz jak potłuczony :tak:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.