Pose
Posty: 1420 (po ~125 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 8
Pose
  8 listopada 2010 (pierwszy post)

Witam, mam problem z parującymi szybami.
rozumiem, że przy takich warunakch jest to normalne, ale ja jestem zmuszony wozić ze sobą rećznik i co jakiś czas je wycierać na skrzyżowaniu bo nic nie widzę, a w nocy tym bardziej jest masakra.
Sytuacja znacznie pogarsza sie przy włączonym ogrzewaniu, więc domyślam się, że moga być nieszczelności w nagrzewnicy (bo płynu też minimalnie ubywa), ale przy zimnych tez jest kiepsko.
Macie jakieś sposoby, by szyby tak bardzo nie parowały? Są do tego jakieś środki?
Od razu mówię, że filtr kabinowy nie jest zapchany bo samochód to Punto I i tam takiego filtra nawet nie ma :P

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  8 listopada 2010

Może jakieś kanały doprowadzające powietrze są przytkane, albo właśnie nieszczelna nagrzewnica do jest bardzo prawdopodobne w przypadku Punciaka.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

whitestok
whitestok
  9 listopada 2010
Pose
Pose: Od razu mówię, że filtr kabinowy nie jest zapchany bo samochód to Punto I i tam takiego filtra nawet nie ma :P

sprawdź czy masz pod dywanikami sucho, możliwe, że woda Ci się nazbierała i paruje, poza tym myślę, że filtr kabinowy powinien być nawet w punto I :) sprawdź.
dawidusw202
dawidusw202
  9 listopada 2010

to typowa usterka w punto (cieknie nagrzewnica)

dawidusw202
dawidusw202
  9 listopada 2010

jak nie masz klimy to nie masz filtra proste.......

sylwik
sylwik
  9 listopada 2010

mam taki sam problem w a4, jedyne co dziala to zimne powietrze, cieple tylko pogarsza sprawe. klima jest. taka sama diagnoza? :mrgreen:

KORARM
KORARM
  9 listopada 2010
Pose
Pose: Witam, mam problem z parującymi szybami.


Robi się coraz gorsza pogoda i teraz to normalne jeśli jeździsz krótkie odcinki to szyby będą parować.
Co innego jeśli już auto jest rozgrzane i nadal parują to tak jak wyżej pisali.
Woda pod dywanikami, nagrzewnica nieszczelna.... przyczyn może być kilka.
Ale raczej nagrzewnica jeśli włączasz ogrzewanie i jest gorzej.
Jeszcze co bym dorzucił od siebie to musi być czysta szyba, nie tłusta!
mam nadzieję, że nie masz włączonego obiegu wewnętrznego?

Konto usunięte
Konto usunięte: mam taki sam problem w a4, jedyne co dziala to zimne powietrze, cieple tylko pogarsza sprawe. klima jest. taka sama diagnoza?

jak wyżej
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.