Tomix
Tomix
  14 października 2010 (pierwszy post)

Witam. Mam do was sprawę, może ktoś tutaj zna się na Peugeotach i pomoże co i jak.

Otóż mój ojciec posiada peugeota 206 sw rocznik 2004, i co jakiś czas (teraz często) zapala się kontrolka od silnika, jadąc wciskając mocniej gaz czuć jak szarpie samochodem, do tego jakby tracił moc. Również samochód podczas jazdy nieraz gaśnie, i po ponownym odpaleniu kontrolka znów się zapala.

Mechanik póki co nie wie co się dzieje, a powiem że raz tak było i samo przeszło jakoś i teraz ponownie problem się pojawia.

Może macie pojęcie co z tym autem się dzieje?

Janek1985
Posty: 5 (po ~568 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Janek1985
  14 października 2010

Za mało szczegółów... po pierwsze jaki silnik, co robił już mechanik co sprawdził, ... to, że zapala się lampka i nie ma mocy może oznaczać wszystko w przypadku diesla tryb awaryjny i choćby zapchany egr, czy zapowietrzanie się układu a w benzynie walniętą sondę lambda czy brak masy na kompie i tysiące innych rzeczy. Więcej szczegółów.

Tomix
Tomix
  14 października 2010

Silnik 1.2 tyle wiem, benzyna, dowiem się co sprawdził bo nawet nie wiem, dziś napiszę co i jak. Wiem że pare miesiecy temu sam się naprawił jakimś cudem ale komputer wtedy nic nie wykazał że coś z silnikiem jest nie tak. Mocy nie ma a teraz gaśnie co pewien czas, a lampka ciągle świeci.

Janek1985
Posty: 5 (po ~568 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Janek1985
  14 października 2010

Jeżeli świeci lampka tzn, że jest w trybie serwisowym. I na pewno pod kompem wypluje błędy. Masa rzeczy może być dopóki nie wiadomo co zrobił mechanik i jakimi błędami pluje komp. Na początek świece,kable, map-sensor, masa na silniku.

To na początek

222slodki222
222slodki222
  14 października 2010

sa takie silniki małe moj stary ma 1.4 Hdi i od 7 lat bez awaryjnie jezdzi :)

KORARM
KORARM
  14 października 2010

Ludzie zacznijmy od pojechania do fachowca z dobrym sprzętem diagnostycznym.
Zażądaj od niego wydruku z kodów błędów i napisz tutaj co jest.
I oczywiście napisz wszystko na temat danych tego auta " jasnowidzami nie jesteśmy "

czupo
Posty: 13 (po ~103 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
czupo
  18 października 2010

to może cisnienia nie ma

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.