dNbChOdYsVR6
dNbChOdYsVR6
  20 września 2010 (pierwszy post)

Witam mam problem . Przy skrecaniu kierownicą zaczyna cos bardzo stukac cos jakby opony nie wiem po czym tarły. Pare razy jak zjezdzalem z malych krawęzników (bo po duzych nie jezdze:P) to szlyszalem czasem takie puk.
Plyn od wspomagania sprawdzalem.
co to moze byc? Krzyżak? czy co?

folkemon
folkemon
  20 września 2010

stukanie na nierównościach - np łącznik stabilizatora, pikuś
stukanie przy skręcaniu - np przegub napędowy, nie taki pikuś (choć jakby to było to chyba byś od razu auto zostawił na parkingu, bo to się tłucze i kontruje jak cholera :woot:)

ale ja się nie znam, piszę na podstawie tego co sam przerabiałem :and:

KORARM
KORARM
  20 września 2010

Jak narazie to jedyny problem w ktorym mogę Tobie pomóc to napisanie poprawnego tematu na forum. Tzn. O jakim aucie rozmawiamy? Opisz dokładnie problem kiedy występuje. Podczas jazdy? Na postoju? Czuć przeskoki w kierownicy? Od kiedy problem występuje? Jakieś szczegóły?

bhjkmn
bhjkmn
  20 września 2010

Jak coś jakby stuka na postoju podczas kręcenia kierownicą to stawiam na górne łożyska McPhersona:tak:

dNbChOdYsVR6
dNbChOdYsVR6
  20 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

golf IV , zauwarzylem jak skrecalem na osiedle ze cos inaczej jakby silnik inaczej pracował ale zlalem go poszedlem do domu kolo 20 chcialem pojechac i przy okazji zoabaczyc co sie dzieje , sprawdzilem olej wszystkie płyny ok. Zapalilem chcialem jechac pokrecilem kierownicą i jest takie sprezysty troche metaliczny dzwięk , jest to w jedna jak i w drugą strone. Czuc przeskoki w kierownicy.
dNbChOdYsVR6
dNbChOdYsVR6
  20 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jakby stuka

to nie stuka , to napierd a la ze hej
19Walkman91
19Walkman91
  21 września 2010

Końcówka drążka kierowniczego mogła się wyrobić i bije przy skręcaniu, coś z przekładnią, albo po prostu coś się oderwało i obija się o jakiś element jak skręcasz jak chcesz mogę jeszcze wypisać mnóstwo innych rzeczy bo nawet najdokładniejsze opisanie sprawy nie zastąpi normalnego sprawdzenie. Możesz sprawdzić to na wiele sposobów np: wejdz pod auto jesli masz mozliwośc i połóż rękę na końcówce drążka i poproś kogoś żeby robił szybkie i krótkie ruchy kierownicą na boki jak poczujesz bicie masz odpowiedz. Ale naljepszym sposobem i tak bedzie pojechanie gdzieś gdzie ci to sprawdzą, bo nie sądzę żebyś dał radę sam to naprawić skoro pytasz co to moze byc:D:D

KORARM
KORARM
  21 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czuc przeskoki w kierownicy.

Ponawiam pytanie czy to jest podczas jazdy czy też na postoju przy odpalonym silniku?
a jak jest na zgaszonym?

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak coś jakby stuka na postoju podczas kręcenia kierownicą to stawiam na górne łożyska McPhersona

dokładnie tak.
i sprawdz czy to też stuka jak stoisz w miejscu jeśli kolega ma racjie to będzie na postoju napiedalać.
dNbChOdYsVR6
dNbChOdYsVR6
  21 września 2010

na postoju. Przyjechal do mnie mechanik i powiedzial ze to napinacz alternatora i tam kolko jakies.

KORARM
KORARM
  21 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Przyjechal do mnie mechanik i powiedzial ze to napinacz alternatora i tam kolko jakies.

Nie wiem skąd masz tego mechanika ale nie wieże w to co powiedział.
luk0712
luk0712
  21 września 2010

wiesz jest taka opcja ze woda sie do sworznia wachacza dostała sie woda (gumka tam pekła)

i teraz zardzewiało i przy skrecie/obrocie czuc jakby przeskakiwało a w rzeczywistosci jest zapieczone
miałem to
mozna spróbować odrdzewiaczem
najlepiej wymienic ^^

co do altrernatora ?
niemam pojecia
ale mechanik dosc ciekawy widze

folkemon
folkemon
  21 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem skąd masz tego mechanika ale nie wieże w to co powiedział.

wieże to możesz sobie zbić w szachach.
dNbChOdYsVR6
dNbChOdYsVR6
  21 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem skąd masz tego mechanika

z salonu VW
KORARM
KORARM
  21 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: wieże to możesz sobie zbić w szachach.

albo wybudować

Konto usunięte
Konto usunięte: KORARM: Nie wiem skąd masz tego mechanika z salonu VW

może to jakiś pomocnik albo od czyszczenia narzędzi.. nie wiem
luk0712
luk0712
  22 września 2010

dzwignij cały przód (na dwóch np lewarkach)
i wtedy sprawdz czy strzela

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.