Turassss
Turassss
  21 sierpnia 2010 (pierwszy post)

witam serdecznie :)
mam pytanko , w ostatnim koncowym tłumiku forda mondeo 99r. slysze ze w srodku lata rdza czy tam jakies opiłki, i jak jade samochodem trzymam noge na gazie w jednej pozycji... auto nieraz tak robi jakby zwalnialo i nieraz jest takie uczucie jak by cos go przepchneło i wtedy dostaje siły.... czy to mozliwe ze to przez ten tłumik ??

dzieki za porady i pozdrawiam :))))

tomeq1990
tomeq1990
  21 sierpnia 2010
na pewno koncowy tlumik ?
tomeq1990
tomeq1990
  21 sierpnia 2010

Wytnij katalizator powinno byc lepiej

goldshaker
goldshaker
  21 sierpnia 2010

mnie też wydaje się że to katalizator

Audiomaniak90
Audiomaniak90
  24 sierpnia 2010

To wcale nie musi być sprawa układu wydechowego. Mogą być jakieś problemy z układem paliwowym... opcji jest masa.

sasiek5
sasiek5
  25 sierpnia 2010

jesli lata mu w tlumiku koncowym cos to posypal ci sie katalizator i te kawaleczki polecialy do dalszych wydechow . lub posypal sie sam tlumik koncowy ale tam nie ma co zatkac go predzej to bedzie kat w takim wypadku masz tlumiki do wymiany lub przecisz je musisz rozebrac kazdy z osobna i jakims prentem w srodku go przeczyscic i wszystko wytrzasnac ze srodka troche glosnjiej zacznie chodzic ale to norma my przeczyszczamy na warsztacie zawsze to ludzie wola taniej pozdro

xxxpawe81
Posty: 14 (po ~445 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
xxxpawe81
  27 sierpnia 2010

miałem podobny problem w golfie 2 1.8gti okazało sie ze odłupała sie spora bryłka katalizatora i pszytykała wlot do dalszej czesci układu wydechowego a dokładniej zatykała rure objawyjakie temu towarzyszyły to spadek mocy zwłaszcza na wiekszych obrotach na wolnych jeczcze w miare jakos auto pracowało brak wymiatania z tłumnika koncowego a pod maska dało sie słyszec syczenie nagromadzonego sie cisnienia spalin w tłumniku a teraz antidotum wyciecie katalizatora i wspawanie kawałka rury jest troszke głosniejszy ale zato jak sie zbiera

sasiek5
sasiek5
  27 sierpnia 2010

nie musisz wycinac mozesz go przepchac zwyczajnie

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.