PowracamxD
PowracamxD
  18 sierpnia 2010 (pierwszy post)

mam mozliwosc zakupienia bmw e46 320 Ci, ogólnie w fajnym stanie, przed decyzją wstrzymuje mnie tylko 1 sprawa. konkretnie brak mocy. Miałem kiedys e36 318i i była troszkę zrywniejsza od tej. Wcześniej dużo czytałem na temat tych silnikow 2.0 6-cylindrowych wszyscy się nimi zachwycają, dźwiękiem tymczasem usłyszałem jęczące męczące odgłosy jakby stare volkswagenowskie 1.6
wczesniej nie jezdzilem 2.0 benz z bmw ale na pewno nie tak ma byc.
Co może powodowac taki brak mocy jezeli to nie katalizator ani sonda lambda (tak domniemywam bo spalanie wg. komputera w normie)
Przy wysokich obrotach nie odczułem zmiany fazy rozrządu, ale jezeli bylby caly czas na np. drugiej to chyba tez powinien palic wiecej?

PowracamxD
PowracamxD
  19 sierpnia 2010

aha, jeżeli chodzi o przebieg cos kolo 170 tys, na 99% nie cofany

whitestok
whitestok
  19 sierpnia 2010

Więc wygląda na to, że nieźle dostawała od właściciela :D

Moje zdanie na temat przebiegu jest takie, że nie ważne jest ile auto ma nabite km, ważne jest w jaki sposób te km zostały nabite...

MiSZgtv
MiSZgtv
  19 sierpnia 2010

Jak dźwięk silnika przypomina diesla to vanos w niej siada, a regeneracja nie jest tania lub zawory zaczynają grać:D . A co do braku mocy może być w uj przyczyn. Pojedź z nią na komputer i będziesz wiedział czy warto kupić:P

PowracamxD
PowracamxD
  20 sierpnia 2010

znam to auto i wiem że jest w bdb stanie inaczej nawet bym sie nim nie zainteresował. Wszystko jest ładnie poza tym że jest słaby. Ostatnio zastanawialem sie nad tym i doszedłem do wniosku że może być przytkany filtr paliwa, ewentualnie pompa paliwa ma za małą wydajność i na wysokich obrotach nie nadąża? albo nie wszystkie z 6 cylindrów pracują? spalanie wg komputera wynosi 8,5 l i to nie w trasie. Te silniki średnio paliły ok 10l. Do 150 tys. km było serwisowane regularnie w niemczech (aso) przez jedynego właściciela ostatnie 20 pare zrobił obecny właściciel ogranicząjąc serwis do wymian oleju i filtrów. podobno od początku jest taka słaba

machu221
machu221
  20 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:


może po prostu auto jest zamulone , znaczy trochę je przegoń
MiSZgtv
MiSZgtv
  20 sierpnia 2010

Postaw auto do dobrego serwisu podepną Ci pod kompa, sprawdzą stan części eksploatacyjnych itp. Będziesz wiedział na czym stoisz, bo tak przez forum się nie da;p Z tego co piszesz to mogą być też złe świece założone lub te co są już w eksploatowane. Spróbuj zrobić reset kompa, to nic nie kosztuje a czasami pomaga.
Znam przypadek, gdzie e36 323i wykazało 140km na hamowni wszyscy byli zdziwieni bo moc taką generują jednostki 1.8is a to przecież 2,5, na kompie nic nie wykazało. Po wymianie świec na ngk platynowe i wkładki filtra powietrza na k&n oraz resecie kompa wróciła prawie seria 168km.

pozdro

MrEvil
MrEvil
  21 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Postaw auto do dobrego serwisu podepną Ci pod kompa, sprawdzą stan części eksploatacyjnych itp. Będziesz wiedział na czym stoisz

:tak:
Konto usunięte
Konto usunięte:

Zrobiłbym wedle powyższej rady. Sprawdzisz furę u mechanika i będziesz miał jasną sytuacje czy ktoś ci podsuwa trupa czy warto kupić.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.