222slodki222
222slodki222
  9 sierpnia 2010 (pierwszy post)

witam mam peugeota 307 2.0 HDI 90KM z chipem 125KM :) i moje pytanie takie jak wyeliminowac czarny dymek z wydachu?? gdy naprzykład na dwojce czy innym biegu wdusze pedał w podłoge i wbija w fotel to wtedy zakopci co zrobic by tak nie robił i co to za przyczyna?? widac czasem w nowych autach jak przyspiesza ostro to idze dymek. co z tym zrobic??

ToJaJestemSpritexd
ToJaJestemSpritexd
  9 sierpnia 2010

chlopie, nic nie rob czarny dymek w dieslu musi byc.
A jak wciskasz gaz w podloge to robisz to niepotrzebnie bo ani lepiej nie przyspiesza ani to nie wychodzi na dobre w dieslu przeciez nie kreci sie silnika wysoko bo moment obrotowy zaczyna spadac ok 4tys obrotow..
czarny dym to nieprzepalone paliwko.

kifero
kifero
  10 sierpnia 2010

To ja jeszcze rozszerzę o to:

Konto usunięte
Konto usunięte:


Czarny dym z rury wydechowej to domena silników wysokoprężnych. Pojawia się najczęściej przy dużym obciążeniu i przy wysokich obrotach. Niewielkie dymienie jest dopuszczalne i nie musi świadczyć o zużyciu układu wtryskowego. Jednak jeśli nawet niewielkie dodanie gazu skutkuje kłębami dymu to świadczy o poważnym niedomaganiu układu wtryskowego. Do regulacji lub wymiany mogą kwalifikować się końcówki wtryskiwaczy, pompa wtryskowa lub uszkodzony może być układ recyrkulacji spalin. Koniecznie należy przeprowadzić szczegółową diagnozę, gdyż naprawa układu wtryskowego jest bardzo kosztowna, zwłaszcza, jeśli jest to nowoczesna konstrukcja z pompowtryskiwaczami lub układem common rail.

Czarny dym może pojawić się także w silniku benzynowym, jeśli nastąpi uszkodzenie w układzie sterowania silnika i do cylindrów będzie napływać bardzo bogata mieszanka paliwowa. Dymienie nie będzie duże, ale widoczne nawet na biegu jałowym.
KORARM
KORARM
  10 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: wydachu??

wydechu
Czarny dym w dieslu krótko mówiąc świadczy o tym, ze auto żyje.
Myśle, ze jak byś wyeliminował czipa to dym się zmniejszy gdyż większośc tych czipów po prostu wydłuża czas wtrysku. i stąd może się pojawić niegroźne dymienie.
Audiomaniak90
Audiomaniak90
  10 sierpnia 2010

Jak się robi program, to przeważnie pytają, czy robić wersję hard-core, czy niedymiącą.

Chyba że to jakiś BOX? Odepnij i sprawdź czy jest różnica.

MusicMaker
MusicMaker
  10 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Myśle, ze jak byś wyeliminował czipa to dym się zmniejszy gdyż większośc tych czipów po prostu wydłuża czas wtrysku

Chip zwiększa ciśnienie zarówno doładowania jak i na listwie wtryskowej.
sexyjack
sexyjack
  18 sierpnia 2010

gorszy jest jasny dymek..:)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.