DagixFire
DagixFire
  7 sierpnia 2010 (pierwszy post)

witam ;)
a wiec:
jak zrobic domowy przeglad na 3000km?
mam juz dosc jezdzenia do serwisu i zostawianie im tyle pieniedzy...
co powinienem wymienic, sprawdzic na 3000km?
jaki kupic olej silnikowy i jaki przekladniowy? ile sie go leje? ;)

aa i jeszcze jedno.. myslalem takze o wymianie tej chinskiej swiecy na ngk, ale tak na prawde to nie wiem co ona mi da? :D
wiec pytanie: czym rozni sie dobra swieca z ngk od tej chinskiej ktora juz byla w skuterze?

Pozdrawiam ;)

Bstok161ZT650
Bstok161ZT650
  7 sierpnia 2010

widac po tresci posta ze masz 16 lat

DagixFire
DagixFire
  7 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: widac po tresci posta ze masz 16 lat

cos Ci w tym przeszkadza?
19Walkman91
19Walkman91
  7 sierpnia 2010

Może na początek byś napisał jaki to skuter... Co do świecy. A czym różnią się tanie chińskie buty od butów z nike?

whitestok
whitestok
  7 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A czym różnią się tanie chińskie buty od butów z nike?

te i te Made in China...
Bstok161ZT650
Bstok161ZT650
  7 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: cos Ci w tym przeszkadza?


tak

zero informacji na temat posiadanego sprzętu

uważasz ze my tutaj "jasnowidzimy" ?
DagixFire
DagixFire
  7 sierpnia 2010

chinski skuter 4t
cos jeszcze? ;p

rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  8 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 19Walkman91:A czym różnią się tanie chińskie buty od butów z nike? te i te Made in China...

To prawda wszystko jest robione w chinach bo tam robią za michę ryżu , różnica jest np. w butach taka że typowo chińskie buty rozpadają się w ręcach a nike są robione troche z innych materiałów .

Jeżeli chodzi o ten przegląd tego chińskiego skuterka pędzonego ryżem to przy 3000km robi się wymiane oleju silnikowego , ja na serwisie u siebie zawsze leje olej MOTUL scooter expert 4T , oleju wchodzi 0.6-0.7L.Jezeli chodzi o olej przekładniowy to wchodzi go 0.2L ale w przekładni olej wymienia sie pierwszy raz przy 5000km , drugi raz przy 10.000km i wiadomo 3-ci raz powinien być przy 15.000km ale nie mysl sobie ze silnik tyle dojeździ :mrgreen::mrgreen: . Następną rzeczą jest regulacja zaworów ssący i wydech na 0.05 , i nie słuchaj głupot że na wydechu większy luz bo będzie klepać , a i tak za 1000km regulacja znowu bo zawory i gniazda w 4T chińskim robione są z plasteliny i sie wklepują dlatego nie dojeżdżają 15kkm bo zawory przelatują przez gniazda.Jak to zrobisz to czyszczenie filtra powietrza , wyjmujesz wkład ( gąbkę ) i myjesz w gorącej wodzie z płynem , później musi dobrze wyschnąć następnie wypadało by nasiączyć go specjalnym olejem do filtrów .Jak to zrobisz to mozesz sobie posprawdzać czy koła sie nie poodkręcały i luz na głowce ramy jak jest wiadomo do skręcenia jak tego nie będziesz pilnował i będziesz jeździł z luzem to z czasem łożysko będzie chodzić na kwadratowo i wiadomo później wymiana. To tyle jeżeli chodzi o przegląd pojazdu pędzonego ryżem :-)
rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  8 sierpnia 2010

A zapomniałem jeżeli chodzi o świece to zmień sobie na NGK , bo chińska moze Ci paść w najmniej oczekiwanym momencie , fajke też proponuje zmienić na NGK , chińskie mają to do siebie ze jak poczują troche wilgoci to dostają przebicia a wtedy klops z jazdy.
PzDr.

KORARM
KORARM
  8 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: co ona mi da?

dupy

Konto usunięte
Konto usunięte: jak zrobic domowy przeglad

za daromo jedynie w ryj możesz dostać albo nawet nie!

Konto usunięte
Konto usunięte: myslalem

wróć!
co robiłeś?
Usiłowałeś myśleć!

Konto usunięte
Konto usunięte: cos jeszcze?

weź rozbieg i pie?????? barana w ściane
goldshaker
goldshaker
  10 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: DagixFire: co ona mi da? dupyDagixFire: jak zrobic domowy przeglad za daromo jedynie w ryj możesz dostać albo nawet nie!DagixFire: myslalem wróć! co robiłeś? Usiłowałeś myśleć!DagixFire: cos jeszcze? weź rozbieg i pie?????? barana w ściane

widać jaki z ciebie mistrz kultury
KORARM
KORARM
  10 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: widać jaki z ciebie mistrz kultury

autor tematu najwyraźniej miną się z powołaniem.
inaczej nie przetłumaczysz takiemu.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.