sylwik
sylwik
  2 sierpnia 2010 (pierwszy post)

chwilowo jestem w trakcie wybierania/kupowania motocykla. pierwszego. ogolnie pomysl jest taki, zeby nie tracic nerwow i kasy na wymiane moto za sezon-dwa, i kupic od razu w miare docelowy (600ka), tylko ze "wykastrowac" go do 34KM na ten sezon-dwa.
(wszelkie 250tki itp odpadaja z gory, nie mam auta, a nie mam zamiaru sie w dluzszych trasach nadal tluc autobusami w sezonie:lol2:)

no i jak to jest z tymi dlawionymi moto w praktyce? :mrgreen:
czy taki przypadek zachowywalby sie podobnie w czasie jazdy co slabsze moto?
mial ktos w ogóle stycznosc z takim przypadkiem, i moglby w miare dokladnie mi napisac cos o jezdzie dlawionym, najlepiej tez o tym jak jest po zdjeciu blokady?
jesli kupie ok 10letni niedlawiony, zalozy sie blokade (na gazniki, oczywiscie nie samodzielnie;)), pojezdzi, pozniej zdejmie, nie bedzie zadnej szkody dla motocykla? przyjmujac oczywiscie, ze wszystko jest zrobione prawidlowo.

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  2 sierpnia 2010
sylwik
sylwik: "wykastrowac" go do 34KM na ten sezon-dwa.

to nie ma sensu, jak masz zamiar jeździć motocyklem, to kup tą 6setke, i naucz się na nim jeździć, nie odkręcaj odrazu manetki do końca, tylko stopniowo... a jak nie to kup se lepiej mz etz 250 i naucz się tym jeździć xD
MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  2 sierpnia 2010

Ogranicznik na elektryce i po prostu blokuje/ogranicza zakres obrotów. Przypuśćmy taka 600 ma 14-16 tys to będzie Ci juz odcinać np przy 6-8

Fazeusz
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Fazeusz
  2 sierpnia 2010

pierwszy moto nigdy docelowym nie jest, najlepiej kupic cos taniego i naked bo pewnie nie raz sie wysypiesz a szkoda kasy na nowe owiewki :P kup sobie gs500 zamontuj gmole i bedziesz zadowolona

Nigdy nie dyskutuj z glupcem. Najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  2 sierpnia 2010
MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R: juz odcinać np przy 6-8

ale to wystarczy żeby np stracić panowanie nad motocyklem np dając " za dużo" gazu
prawda?
Fazeusz
Fazeusz
  2 sierpnia 2010

ta jakie ograniczniki obrotów... motory sie dławi wrzucając odpowiednia mape do kompa jak ma wtryski albo jak na gaznikach to sie zaklada mniejsze kroćce i dysze. Ogolnie sporo z tym zachodu a i motur nie najlepiej znosi takie przymulenia. Lepiej po prostu kupic cos taniego prostego do nauki a pozniej zainwestowac w piekna rózową 600 ;)
PS: mozna tez cos zalozyc na manetke gazu zeby ograniczac jej wychylenie tak jak w skuterach, to najprostsze zdławienie jakie mozna zastosowac.

Nigdy nie dyskutuj z glupcem. Najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

sylwik
sylwik
  2 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jak masz zamiar jeździć motocyklem, to kup tą 6setke, i naucz się na nim jeździć, nie odkręcaj odrazu manetki do końca, tylko stopniowo...

latwo powiedziec. wystarczyła jazda testowa na zx6r zeby sie pozbyc zludzen ze nie bede odkrecac, on az prosil o gaz:crylol:

MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R: Ogranicznik na elektryce i po prostu blokuje/ogranicza zakres obrotów. Przypuśćmy taka 600 ma 14-16 tys to będzie Ci juz odcinać np przy 6-8

czyli efekt w sumie podobny do blokowania manetki:) tylko wlasnie zastanawiam sie, czy nie lepiej by sie nauczylo tak naprawde jezdzic majac mniej na mocy niz uciete obroty? jak na twojej kawie by sie jezdzilo do tych 8tys?

Fazeusz
Fazeusz: pierwszy moto nigdy docelowym nie jest, najlepiej kupic cos taniego i naked bo pewnie nie raz sie wysypiesz a szkoda kasy na nowe owiewki :P kup sobie gs500 zamontuj gmole i bedziesz zadowolona

pierwsza mysl to byl gs, ale jednak nie bede sie zmuszac zeby kupic cos co mi sie wybitnie nie podoba, zeby jeszcze za rok miec problemy ze sprzedaniem tego i jeszcze tracic na tej zmianie kase;) a 600 o ile przy nauce nie ucierpi to powinna z 5 lat wytrzymac, wiecej mocy mi nie trzeba:)

Fazeusz
Fazeusz: a pozniej zainwestowac w piekna rózową 600 ;)

och, bo ja taka 600tke chce:zakochany:
:crylol:
Fazeusz
Fazeusz: a i motur nie najlepiej znosi takie przymulenia.

moze konkretniej? :))
Fazeusz
Fazeusz
  2 sierpnia 2010

wszystko zalezy kto to zrobi i jak. Zawsze to jakas ingerencja. Jezeli zle ustawią mieszkanke to moze to troche dac w tylek silnikowi. Gazniki mozna jakos wyregulowac gorzej z dobra mapą pod wtrysk.Zadzwon najlepiej do serwisu jakiegos i sie zapytaj jak to robia :) a jaki motor chcesz kupic?

sylwik
sylwik
  3 sierpnia 2010
Fazeusz
Fazeusz: Zadzwon najlepiej do serwisu jakiegos i sie zapytaj jak to robia :)

jak juz wybiore konkretne moto;)

Fazeusz
Fazeusz: a jaki motor chcesz kupic?

kilka mi sie podoba- decyzja po jazdach testowych, mam juz konkretne upatrzone: cbr, gsx-r, bandit, thundercat, hornet. blisko siebie, jednego dnia ocenie wszystkie jak sie uda;)
njabardziej mi sie zx6r podobalo, ale jednak nie do konca dla mnie jesli o wymiary chodzi:nie:
xENDRJUx
xENDRJUx
  3 sierpnia 2010
sylwik
sylwik: sylwik

Sylwia zacznij o tego cacka:w00t:

a jak kupisz to czy to to moze w koncu Ty mnie odwiedzisz:mrgreen:
MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  3 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ale to wystarczy żeby np stracić panowanie nad motocyklem np dając " za dużo" gazu prawda?

Zależy jaki moment obrotowy ma maszyna, ale raczej nie.
MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  3 sierpnia 2010
sylwik
sylwik: jak na twojej kawie by sie jezdzilo do tych 8tys?

Tak w miare, od 7 tys zaczyna mi rwać konkretnie.
MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  3 sierpnia 2010
sylwik
sylwik: njabardziej mi sie zx6r podobalo

no ba :D

sylwik
sylwik: ale jednak nie do konca dla mnie jesli o wymiary chodzi

Że za duża? Eee tam W sam raz :D
sylwik
sylwik
  4 sierpnia 2010
MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R: Że za duża? Eee tam W sam raz :D

bardziej ze za duzo jej z przodu i ciezar zbyt odczuwalny. na trase bylaby ok, ale w korku sobie z nia nie poradze;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Sylwia zacznij o tego cacka

przepiekne, a moc musi powalac:lol2:
MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  4 sierpnia 2010
sylwik
sylwik: bardziej ze za duzo jej z przodu i ciezar zbyt odczuwalny. na trase bylaby ok, ale w korku sobie z nia nie poradze;)

600 są mniej więcej tej samej masy, różnica wynosi max 20kg a Kawa do najcięższych nie nalezy więc nie jest chyba źle. A myślałaś nad Kawasaki Ninja ZX4R? Super motocykl! i jest bardzo leciutki, sporo mniejszy od ZX6R w sam raz dla kobiety
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.