raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  30 lipca 2010 (pierwszy post)

...na 50-tkę, więc do rzeczy, czy jeśli posiadałbym skuter/motor z silnikiem 125,który byłby zarejestrowany na 50-tke to to chyba nie jest do końca legalne??
a jeśli takim pojazdem złapie mnie policja bo np. jest ograniczenie do 40 a ja jechałem 80 to czy mają prawo np. żądać prawka A1?? ;p bo to że mandat dostane to wiem :D:D
dobra weź ktoś odpowiedz :O

Patty527
Patty527
  30 lipca 2010
raugi
raugi: czy mają prawo np. żądać prawka A1??

Oczywiście.

[color=white][znaki]
golden18
Posty: 695 (po ~145 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
golden18
  30 lipca 2010

pamietaj ze skuterem trzeba raz na 2 lata jechać na przegląd, a na pewno przeglądu nie dostaniesz jeśli skuter nie jest 50cm

wydaje mi sie ze jesli policja cie złapie to na 100% moga zażądać prawka, ale wydaje mi sie ze moga zabrac dowód rejestracyjny,

AkaDwa
AkaDwa
  30 lipca 2010
raugi
raugi: dobra weź ktoś odpowiedz :O

wywal to na złom.
raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  30 lipca 2010

nie wiem jak jest z przeglądem ale wiem że wiele osób tak rejestruje swoje skutery to chyba mają sposób na to aby przegląd poszedł łatwo :P:P zresztą niech ktoś mi napisze wszystko na ten temat ale ktoś kto się dobrze zna albo ,,siedzi'' w tym :)

MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  30 lipca 2010

To jest w pełni nielegalne! Z miłą chęcią dał bym ci nr do mojego kumpla, ale zapewne by sie wkurzył... Miał takie samo myślenie jak ty, zarejestrował Honde NSR 125 na 50. Kontrola. policja od razu sie skapnęła ze coś tu śmierdzi. Motor na lawete i do ekspertyzy. A więc dostał 5 tys zł kary, sprawa w sądzie, a ze był nieletni to za wszystko odpowiadał ojciec. Oprócz mandatu musieli pokryć koszty sprawy sądowej oraz parkingu policyjnego. Warto? No warto?!

merwa
merwa
  31 lipca 2010

mmm ja mialem 50cc i miala przeglad bezterminowy moze cos sie zmienilo ostatnio....

zalezy jak bedziesz madry zerwiesz wszelkie znaczki 125 i dasz w lape komus w przegladach dostaniesz bez problemu motorek na 50cc

ja tak jezdzilem policjant mnie zatrzymal i nie skumal sie..

tylko mowie zero znakow 50cc zaloz strasznie pierdzacy tlumiczek i bedize looozik przeciez aprila rs 50 125 niczym sie nie roznia dla zwyklej paly;D

no i nie szarzuj, to nie zwrocisz na siebie uwagi i bedzie loozik;D

MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  31 lipca 2010
merwa
merwa: przeciez aprila rs 50 125 niczym sie nie roznia

Ty widziałeś na oczy te motorki? Róznią się strasznie.125 jest DUŻO masywniejsza, sprawia wrażenie potężnej, przypomina 600 a 50 jest malutka, cienkie oponki rama cieniutka...
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  2 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ty widziałeś na oczy te motorki? Róznią się strasznie.125 jest DUŻO masywniejsza, sprawia wrażenie potężnej, przypomina 600 a 50 jest malutka, cienkie oponki rama cieniutka...

dokładnie, pierwsza różnica to opony, 50tka pierdzi, a 125 wydaje już bardziej motocyklowe odgłosy :ziober2:
MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  2 sierpnia 2010

No właśnie... Każdy głupi rozróżni pojemności nawet nie trzeba sie znać. Wiem bo sam miałem Aprilie i 50 i 125.

raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  2 sierpnia 2010

a słuchajta, ja to jest w ogóle zrobione że już w salonach oferują skutery/motory o pojemności 125 którą rejestruje się na 50-tke?? jak wiadomo że jeżeli to nie jest legalne to czemu niektóre salony tak robią hmm, niby jest to nielegalne ale jakoś ludzie jeżdżą 125-tką, równie dobrze gdyby kogoś złapali to facet mógłby powiedzieć skąd kupił tą maszyne i facet w salonie miałby dymy...jakoś te gnojce muszą to sprytnie kamuflować, w sumie jak narazie i tak z tego gówna zrezygnuje, tzn. jeszcze nie kupiłem hehe, może za sto lat se prawko zrobie jak będzie kasa i jak będzie też kasa na motor jakiś...

MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  3 sierpnia 2010
raugi
raugi: a słuchajta, ja to jest w ogóle zrobione że już w salonach oferują skutery/motory o pojemności 125 którą rejestruje się na 50-tke??

Co to za gnioty? Pierwsze slysze! Niemozliwe
XxRobertosxX
XxRobertosxX
  11 sierpnia 2010

Jeśli chodzi o sam skuter, jadąc 80km spokojnie można wsiąść go pod 50cc(mój pojedzie max 110 tylko że ten charakterystyczny odgłos xD). Sama zmiana silnika w skuterze bez zmiany dowodu rejestracyjnego nie jest legalna, aczkolwiek policja Cię nie udupi bo nie ma podstaw prawnych bo w papierach jest wszystko ok.
Poza tym, nie lepiej zmienić cylinder na 75cc?. Zawsze to kompromis i raczej nie będzie problemów xD.

golden18
golden18: pamietaj ze skuterem trzeba raz na 2 lata jechać na przegląd, a na pewno przeglądu nie dostaniesz jeśli skuter nie jest 50cm

Przeglądy w skuterach 50cc są bezterminowe i nie polemizuj bo tak mam w dowodzie ;p

Oczywiście jadąc np. 50cc 120-130 policja ma prawo do podejrzeń, ale też swoje w głowie możesz mieć, bo skuter tak zbytnio stabilny nie jest więc wyobraźnia też jest tutaj ważna.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.