czarneks
czarneks
  27 lipca 2010 (pierwszy post)
witam. mam obecnie 17lat i zamierzam sobie kupić skuter.
i mam parę pytań:

*czy obecnie jeżeli mam 17lat i będę dla przykładu miał skuter 49cm to mogę kogoś wozić na pace jeżeli skuter jest 2-osobowy? bez obawy czy policja mnie zatrzyma i wlepi mi za to mandat (jak już to jaka kwota)?

*jeżeli skuter 49cm będzie miał złamaną jedynie blokadę to mogę spokojnie nim jeździć czy to w sumie będzie sprzeczne z prawem w moim przypadku (jedynie wiek)?

czekam na mądre odpowiedzi i dziękuje.
georgew
georgew
  28 lipca 2010

Witam, z tym wożeniem pasażera to nie wiem jak jest ,ale jeżeli ściągniesz kaganiec to bedziesz miał problemy z przeglądem technicznym. Skuter do 50 cm pojemności nie może przekraczać 45km/h i 4kW .pozdrawiam.

Patty527
Patty527
  28 lipca 2010
czarneks
czarneks: *czy obecnie jeżeli mam 17lat i będę dla przykładu miał skuter 49cm to mogę kogoś wozić na pace jeżeli skuter jest 2-osobowy? bez obawy czy policja mnie zatrzyma i wlepi mi za to mandat (jak już to jaka kwota)?

Możesz wozić normalnie.

czarneks
czarneks: mam obecnie 17lat i zamierzam sobie kupić skuter.

Poczekaj rok, zrób prawko na motocykl i kup motocykl. Szkoda kasy na ten kibel na kółkach.
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  28 lipca 2010
czarneks
czarneks: czarneks: mam obecnie 17lat i zamierzam sobie kupić skuter. Poczekaj rok, zrób prawko na motocykl i kup motocykl. Szkoda kasy na ten kibel na kółkach.

albo przynajmniej a1 na 125cc, jak go nie kręcą szybkie motocykle
SuRo
SuRo
  28 lipca 2010

Siema ja mam Gilere Runner 180 w papierach mam 50 i cisne sobie bez problemu z tym ze trzeba zwracać uwagę na znaki i na licznik :D żeby się nie okazało ze skuter ma pojemnosc 49 a smiga np 80 km/h bo z tego co wiem w policyjnym prawie taki skuter o pojemnosci 49 nie może jezdzić szybciej niż 45 km/h jesli jednak zostaniesz złapany z predkoscia wieksza niz nawet te 50 km/h to juz musisz im pokazac prawko ;P wiec nie martw się o blokady ale patrz na fotoradarami i policje czy gdzieś nie stoją ;P

Pozdro ;D

SuRo
SuRo
  28 lipca 2010

georgew

Witam, z tym wożeniem pasażera to nie wiem jak jest ,ale jeżeli ściągniesz kaganiec to bedziesz miał problemy z przeglądem technicznym.

On przegląd pewnie ma już za sobą i z tego co wiem na jednoślady robi się tylko raz główny przegląd techniczny :) wiec chyba nie ma czego się bać ;)

MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  28 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: albo przynajmniej a1 na 125cc, jak go nie kręcą szybkie motocykle

Znam 125ccm piekielnie szybkie (porównując do poj)
arielosxD
Posty: 2452 (po ~75 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
arielosxD
  29 lipca 2010

hmm nie lepiej poczekac rok i zrobic prawko na samochod ? skuterem mogles jezdzic jak miales 14 lat a nie 17 przemysl szkoda hajsu wyrzucac

HuBeRt160219
HuBeRt160219
  29 lipca 2010

Niestety nie możesz wozić pasażera chociaż masz zarejestrowany na 2 osoby bo nie masz lat . Mój skuter ma złamaną i normalnie jeżdżę a przegląd robisz co 2 lata
pozdrawiam:)

PanOrgazm
PanOrgazm
  1 sierpnia 2010

Od nowego roku to juz bedzie prawko na skuter :D

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  2 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Od nowego roku to juz bedzie prawko na skuter :D

tak a od tego roku miało być prawko na motocykl od 24lat.

Konto usunięte
Konto usunięte: Znam 125ccm piekielnie szybkie (porównując do poj)

a weźmie 1000ccm? albo chociaż 6tke jakąś?
PanOrgazm
PanOrgazm
  3 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: tak a od tego roku miało być prawko na motocykl od 24lat


Od jesieni ponoć.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.