waldi924
waldi924
  22 lipca 2010 (pierwszy post)

Problem polega na tym ze od tygodnia posiadam bmw e46 320d po lifcie to z roku 03 nie chche piszczec na asfalcie dlaczego???? moze to wina opon z tylu mam 17 na niskim profilu 225 szerokie pali sie sprzeglo a ona nawet nie przewinie, co oze byc nie tak???

szczepcio17
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
szczepcio17
  22 lipca 2010

buhahaha czy to pierwsza stycznosc z autem?? wylacz esp asr itp ktore sa odpowiedzialne za anty poslizg. :D lol dla dziewczynek jest konik, ja mam A80 b4 i pali gumiaczka na przod 225 az milo ;p pozdro

Pozdro, szerokośi życze :D

KORARM
KORARM
  22 lipca 2010

Kup sobie normalne auto to zobaczysz co znaczy nielic na asfalcie. Toyota supra czy inny podobny japoniec...

powerorginal
powerorginal
  22 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie chche piszczec na asfalcie dlaczego????

moze za slabo ja bijesz...
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  22 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Problem polega na tym ze od tygodnia posiadam bmw e46 320d po lifcie to z roku 03 nie chche piszczec na asfalcie dlaczego???? moze to wina opon z tylu mam 17 na niskim profilu 225 szerokie pali sie sprzeglo a ona nawet nie przewinie, co oze byc nie tak???

xD

szczepcio17
szczepcio17: buhahaha czy to pierwsza stycznosc z autem?? wylacz esp asr itp ktore sa odpowiedzialne za anty poslizg. :D

:tak:
dawidusw202
dawidusw202
  22 lipca 2010

asr i esp off :D

MusicMaker
MusicMaker
  22 lipca 2010

wyłącz trakcje! miałem mondka tdci 2.0 po chipie(410nm) to palił gume na 1 biegu, potem na 2 biegu i w maxie nm 3. Opony 16stki 205/55.
Zjadałem wszystko co chciałem na ulicy :D Nawet TT quattro 3.2 poszło na odstrzał na autostradzie. Teraz mam st220 i brakuje mi tego momentu... Tam nie ważne czy 3 bieg czy 5 zawsze wyrywał ostro do przodu. Niestety skrzynia trochę dostała i kołodwumasowe, teraz brat tym jeździ, ale już na mniejszym programie.

MusicMaker
MusicMaker
  22 lipca 2010
szczepcio17
szczepcio17: wylacz esp asr

Konto usunięte
Konto usunięte: asr i esp off :D

W gwoli ścisłości, albo ASR albo ESP to są różne systemy!
ASR(TCS) to tylko jeden system odpowiedzialny za poślizg opon.
ESP = ABS, REF, ASR i MSR
waldi924
waldi924
  22 lipca 2010

to moja pierwsza stycznosc z bawarka i jestem narazie zawiedziony chyba winie sprzeglo, jest guzik tylko od esp wylanczam i nic lekka poprawa ale to jeszcze nie to

MusicMaker
MusicMaker
  22 lipca 2010

Sprzęgło musi być zajechane jak i pewnie dwumasa, ciekawe co poprzedni właściciel robił z tą betką.

ToJaJestemSpritexd
ToJaJestemSpritexd
  22 lipca 2010
szczepcio17
szczepcio17: wylacz esp asr itp ktore sa odpowiedzialne za anty poslizg.

Konto usunięte
Konto usunięte: asr i esp off :D

drodzy forumowicze, kazdy majacy choc troszke pojecia o autach, wie ze nie da sie wylaczyc tych systemow do konca w modelu e46.
po drugie, jelsi sprzeglo Ci sie slizga, to wymien tarcze przy okazji docisk i lozysko oporowe, inwestycja nie mala, ale powinna wystarczyc na cale zycie chyba ze nie umiesz jezdzic.
po 3 jest opcja wypiecia specjalnego przekaznika ktory rozlaczy te blokady do konca, ale tego juz nie ujawnie :)
PS> powodzenia w paleniu laczuszka :)))
ToJaJestemSpritexd
ToJaJestemSpritexd
  22 lipca 2010

ahaa Esp odpowiedzialny jest za poslizg boczny, wiec ma tu do znaczenia tyle co bita smietana w lodach smietankowych :tak::tak:

MiSZgtv
MiSZgtv
  22 lipca 2010

a Ty przypadkiem w tej E46 nie masz DSC?
ESP nie ma nic do tego.

Moim zdaniem masz najprawdopodobniej DSC, a DSC ma tak jakby 2 poziomy. Aby wyłączyć go całkowicie przytrzymujesz raz, aż zapali Ci się jedna kontrolka na desce, a później przytrzymujesz drugi raz około 5-10sekund i zapali Ci się kontrolka od ręcznego tylko na pomarańczowo, a nie na czerwono wtedy masz całkowicie wyłączoną kontrole trakcji.

Jeśli chcesz ruszyć z piskiem to ten setup koła co masz to może być, ale jak chodzi Ci o latanie bokiem to się nie nadaje.
Pozdro

waldi924
waldi924
  23 lipca 2010

jakie to bmw madre zabezpieczenia ma wystarczylo wcisnac raz guzik od dsc i potem drugi raz rylko przytrzymujac go dluzej i wszystko smiga jak nalezy w bawarce ;->> no to teraz moge spokojnie spac i myslec gdzie tu mozna po szalec

MusicMaker
MusicMaker
  23 lipca 2010

Dziękuje za powtórzenie tego co napisałem, każdy próbuje udowodnić że jest mądry ;]

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.