PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  4 lipca 2010 (pierwszy post)

Witam. Wczoraj po odpowietrzeniu układu hamulcowego w moim rowerze(Merida Matts xc100d) , z użyciem płynu DOT-4 (nie wiem czy dobry wybór) pojawił się problem.....hamulce nie hamują tak jak wcześniej , są słabsze i w dodatku niemiłosiernie skrzypią. Gdyby ktoś mógł mnie poinstruować jak je wyregulować lub jakiego płynu hamulcowego użyć był bym wdzięczny ponieważ w instrukcji nie ma nic na ten temat. Niżej załączam link ze zdjęciem jak wyglądają moje hamulce. Pozdrawiam.

http://www.schlickjumper.de/parts/bilder/2007-tektro-auriga_comp-1205539474.jpg

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  4 lipca 2010

napryskaj wd40, przetrzyj żeby usunąć nadmiar płynu i brud, następnie nalej na jakąś szmatkę jakiś tłusty płyn, najlepiej olej, i posmaruj tym tarcze hamulcowe.
Efekt powinien być widoczny odrazu

KORARM
KORARM
  4 lipca 2010

opisz najpierw dokadnie wszystko co robiłeś bo operacji samego odpowietrzania się nie robi.
Musiałeś coś wymieniać?
może wystarczy rozhamować?
jek wymieniałeś tarcze lub klocki to normalne, ze nie chamują w 100% dobrze odrazu.

PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  4 lipca 2010

Nie wymieniałem niczego oprócz płynu.....wcześniej po naciśnięciu przedniego hamulca podnosiło mnie siedzącego na przednie koło......teraz efekt jest taki że nie ma nic poza piskiem , może to wina lepkości, lub gęstości płynu ?? jak uważacie ?

KORARM
KORARM
  5 lipca 2010

uważam, ze dobrze nie odpowietrzyłeś.
abs-y są?
a jak ten płyn wtmieniałeś?
jak odpowietzałeś

PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  6 lipca 2010

Używałem płynu dot-4.....odpowietrzałem taką metodą jak w samochodzie

Pompujesz -> Odkręcasz odpowietrznik -> zakręcasz -> dolewasz płynu i tak aż przestanie lecieć powietrze z układu.

KORARM
KORARM
  6 lipca 2010

Na moje to powinno działać, tylko troche płynu musisz wypuścić jeszcze jakieś bąble powietrza tam są! tak długo pompować aż twardy będzie i wypuścić płyn
oczywiście na naciśniętym hamulcu.
Jak ci słabiej hamuje to może jeszcze masz już zużyte hamulce?

PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  6 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: masz już zużyte hamulce?


Wątpię wiesz , rowerek mam dopiero 3 miesiące....może to faktycznie wina płynu ?
KORARM
KORARM
  6 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: rowerek mam dopiero 3 miesiące....

od nowości?

Konto usunięte
Konto usunięte: może to faktycznie wina płynu ?

nie powiedział bum ale niewiem jaki tam jest zalecany?
CyckiSeUsmaz
CyckiSeUsmaz
  6 lipca 2010

Może masz tarcze albo klocki w smarze, przetrzyj jakimś rozpuszczalnikiem albo lepiej jakimś preparatem i sprawdź wtedy.

PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  7 lipca 2010

A czy moze to być spowodowane tym że trochę płyny mogło się rozlać na klocki hamulcowe ? a jak wiadomo wszystko ''olejopodobne'' wsiąknie we wszystko.....

KORARM
KORARM
  7 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A czy moze to być spowodowane tym że trochę płyny mogło się rozlać na klocki hamulcowe ?

tak ale to do zmycia benzyną jeśli tak się stało, 2 dobre hamowania i po problemie!
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.