FajnaImprezowiczka
FajnaImprezowiczka
  8 czerwca 2010 (pierwszy post)

Witam wszystkich, moze Wy sie orientujecie jak to jest.
Otoż, moj ojciec kupil mi samochod w Łodzi na blachach EL , ja tez mieszkam w Łodzi i nie potrzebuje zmieniac tych tablic, nasuwa sie pytanie, czy muszę zdejmować te tablice jak bede szla do wydzialu komunikacji? i czy skoro jest umowa spisana na mojego ojca moge zarejestrowac sama ten samochod na niego i siebie jako wspolwlasciciela czy musi zrobic to on osobiscie?
dziekuje.

nordtrans
wpis jest ukryty
FajnaImprezowiczka
FajnaImprezowiczka
  8 czerwca 2010

faktycznie, bardzo smieszne, dziekuje Ci za pomoc.

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  8 czerwca 2010

xD

chicel2009
chicel2009
  8 czerwca 2010

tzn nie musisz bo jest to ten sam powiat, a jeśli umowa jest na Twojego tatę to musi on być przy tym, lub możesz wziąć specjalne oświadczenie na którym on oznajmi że upoważnia Ciebie do przerejestrowania samochodu z tego i tego na tego i tego.

KORARM
KORARM
  8 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: czy muszę zdejmować te tablice jak bede szla do wydzialu komunikacji?

Tak pomimo, ze nie wymienią ich musisz tam je zanieść urzędnik osobiście naklei nowe naklejki na starej tablicy.

Konto usunięte
Konto usunięte: czy skoro jest umowa spisana na mojego ojca moge zarejestrowac sama ten samochod na niego i siebie jako wspolwlasciciela czy musi zrobic to on osobiscie?

Tu się sprawa skomplikowała.
jeśli chcesz zarejestrować też na siebie to musisz byś też właścicielem pojazdu.
Trzeba było od razu umowe spisać zaznaczając, ze 2 osoby kupują auto.
Teraz musisz się zapytaćw urzędzie jak spisać akt darowizny TZN. ze ojciec Tobie da pół auta.
jeśli już to zrobisz to możesz sama zarejestrować tylko do tego celu potrzebujesz ojca dowód osobisty.
MariuszS1985
MariuszS1985
  9 czerwca 2010

Tak musisz sciagnac tablice poniewaz te hologramyco tam sa beda wklejon nowe takie same jak w dowodzie rejestracyjnym:) najepiej jak podczas rejestracji byibyscie oboje ale mysle ze wystarczylaby pisemna zgoda od ojca ze mozesz cos takiego zrobic :)

FajnaImprezowiczka
FajnaImprezowiczka
  9 czerwca 2010

dziekuje Wam bardzo za odpowiedzi :) jutro rejestracja. Dopiero skarbowke opłaciliśmy.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.