Rider20
Rider20
  8 czerwca 2010 (pierwszy post)

Siemka... mam takie pytanko... czym objawia sie puchnięcie tłoka w motorowerach t2 a dokładniej Simsonie??? Czy to tłok puchnie gdy po chwili jazdy Simson jakby nie ma już siły, tzn obroty w góre a Simson stoi ???

Grubson69
Posty: 1 (po ~126 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Grubson69
  8 czerwca 2010

Kolego twój simsonek już widocznie jest przytarty.musiałeś jeżdzic na slabej mieszance albo mu dobrze cisnąc. Pozdrawiam

rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  8 czerwca 2010

puchnięcie tłoka nie objawia sie tym że obroty rosną a simek stoi , gdzy puchnie tłok to zazwyczaj gaśnie silnik chyba ze go dalej będziesz męczył to sie zatrze i zespawa z cylindrem , jak spuchnie i to usłyszysz że coś jest nie tak odpuszczasz gaz a on po prostu gaśnie , po chwili odpalasz i jest ok, powodem puchnięcia jest za ciasno spasowany tłok do cylindra w wielu przypadkach wystarczy zmienić dysze o jakieś 10-15% , żeby nie dostawał ubogiej mieszanki , jak wiadomo w 2T paliwo z olejem smaruje i za razem chłodzi.

MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  8 czerwca 2010

Tak to jest jak sie daje w pi**e i jednocześnie oszczędza sie na mieszance. Lej castrol power racing 2T! Bo założe sie ze mykasz na MixOilu?

vinylsun
vinylsun
  9 czerwca 2010

kilkanascie lat temu simsona znalem jak wlasna kieszen, byly 3 rodzaje tlokow polski - do dupy, wengierski w miare ok, no i niemiecki - polecam, tak samo z cylindrami, byly polskie do niczego, tuleja sie szybko rysowala, kanaly byly w ogule nie wygładzone, węgierskie, i niemieckie, musisz sobie zrobic szlif cylindra i dac nowy tlok i pierscionki ale nie polski, od razu wymien lozysko igielkowe na korbowodzie, mozesz tez sprawdzic luz na lozyskach walu, to co ci poradze to kup oryginalny tlok niemiecki, zrob szlif i bedzie ok, z tym nie ma problemow bo simson ma 6 szlifów cylindra, a jak bedziesz mial wyjety cylindr wypoleruj kanaly ssacy i wydechowy, powodzenia.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.